Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
A niech więcej pali aby nie trzeba było na naprawy wydawac dziesiątki tysięcy.

 

Żebym ja ich nie miał (ciągniki Ursus a mam dwa 3514 i 4514 Agro Bis) to może i bym sie zgodził bo chodzą mi bez awaryjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie 1014 nie będzie miał buta jak ma źle ustawiony korektor na pompie wtryskowej

 

A 4514 do zetora 7245 to nie ma wogle polotu zostaje daleko z tyłu

 

A silniki w ciężkich zetorach i ursusach są takie same to poco niektórzy takie brednie piszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzecz jasna, w polu jest on nieużyteczny, a nawet nie powinno się go używać przez dłuższy moment, bo wtedy szybko wysiada. Jeden w 1234 robił w polu na zółwiu i wysiadł mu on szybko. Sama nazwa mówi za siebie: "wzmacniacz momentu obrotowego".

Sama nazwa nic nie wskazuje na to, aby wzmiacniacz miałbybyć używany przez moment. Moment obrotowy to jedno pojęcie, odsyłam do szkoły po nauki albo na stronę wyszukiwarki Googłe: Moment Obrotowy. Tak więc skąd u Ciebie wynika, że sama nazwa wskazuje na to, że może byc używany przez chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem że wynika to z nazwy. Ale jest on do używania przez krótki czas. Nie powinno się go używać przez dłuższą chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Paweł45 obiecująca strona.

A wiesz może gdzie można znaleśc zdjęcia nowych ursusów?

 

Poszukaj w dalszych stronach tego forum

Wczoraj umieściłem link ze strony raportu rolnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł 45 na raporcie rolnym jes coś takiego jak "Zielone Ursusy" o to chodzi?

Te trzy zdjęcia co tam są to tak będą wyglądać?

Napisane jest tam, że będą dostępne od stycznia to czemu nie ma ich jeszcze w sprzedaży???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Ursusy nie maja juz nic wspolnego z nowymi Zetorami. Po podziale czechosłowacji produkcja "ciezkiej" serii Zetorów zostala po stronie słowackiej i zwie sie ZTS, to samo silniki Martin z ktorych korzysta do dzisiaj Ursus! Ale te (niestety) sa skladane w Polsce a nie przywozone w calosci ze Słowacji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Paweł 45 na raporcie rolnym jes coś takiego jak "Zielone Ursusy" o to chodzi?

Te trzy zdjęcia co tam są to tak będą wyglądać?

Napisane jest tam, że będą dostępne od stycznia to czemu nie ma ich jeszcze w sprzedaży???

 

Tak to onie chodzi.

W sprzedaży pewnie już są ale strona o tym nie informuje bądżź nie załatwili jeszcze wszystkich formalności z homologacją albo jeszcze ich nie mogą robić z przyczyn technicznych ale to mało prawdopodobne.

Będą one tak właśnie wyglądać. Może kabina nie jest okrągła ale napewno dobra względem komforyu. A brak ogrągłości szyb docenia się przy zakupie nowej (mogą kosztować ponad 1000 a te nie powinny przekraczać 400zł.) a szybę łatwo przecież wybić. Kabiny z klimą to już o czymś świadczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Polacy nie potrafią skonstruować własnych silników, tylko biorą je od słowaków, w mniejszych są przeważnie silniki Pekinsa i to może być przykładem niezdrarstwa Polaków. Chodziło mi o to, że mieli kiedyś kooperacje z Zetorem i napewno coś by z tego wyszło, ale oni ją zakończyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Polacy nie potrafią skonstruować własnych silników, tylko biorą je od słowaków, w mniejszych są przeważnie silniki Pekinsa i to może być przykładem niezdrarstwa Polaków. Chodziło mi o to, że mieli kiedyś kooperacje z Zetorem i napewno coś by z tego wyszło, ale oni ją zakończyli.

 

Dominator a ty kto: Niemiec, żyd??

Jesteś Polakiem?? Chyba nie!!

Dla prawdeziwego Polaka takie słowa by przez usta nie przeszły!!!

Jak ci sie coś nie podoba to jedz sobie do tych Czech i jeżdzij sobie na tych zetorkach choćby całe dnie.

Skąd wiesz, że Polacy nie potrafią wyprodukować włąsnego silnika, może to ą tylko względy ekonomiczne - tak jest poprostu taniej.

Wiele firm produkujących silniki woli zasosować silnik juz znany i wyprodukowany choćby np. Pronar, Farmer, Farmtrac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

technik co z ciebie za technik Dominator pisze tak jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie samo zdanie jak dominator. Ursus nigdy nie dogonił i nie dogoni w technice zetora, nie ma szans aby odzyskac rynek w Polsce. Może sobie tylko pomażyc. Ka juz nigdy w zyciu nie kupie ursusa. mam jednego i mam go po dziórki w nosie musle o sporzedaniu i kupieniu odpowiednika zetora.

 

A ty technikrolnik to pewnie skonczyłes w wieczorówce jakies technikum i teraz cwaniakujesz.

 

Ja studiuje na AR w Lublinie na 3 roku akurat technike rolnicza i wszystkie ciagniki na uczelni to MF-y i zetory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że przyznaliście racje.

 

Każda pożądna firma, która produkuje ciągniki, to posiada własne silniki i stosuje je.

 

Ursus potrafi tylko zerżnąć od kogoś.

 

Technik-widzę, że żaden Technik z Ciebie nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Cieszę się, że przyznaliście racje.

 

Każda pożądna firma, która produkuje ciągniki, to posiada własne silniki i stosuje je.

 

Ursus potrafi tylko zerżnąć od kogoś.

 

Technik-widzę, że żaden Technik z Ciebie nie jest...

 

Nie poważny jesteś

Nawet NH nie stosuje własnych silników tylko IVECO

Którą firmę stać jest teraz na własne opracowywanie silników

Nie mówie tu o super gigantach typu JD. Zetor ma swoje silniki i praktycznie nic z tego nie wynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wśród psiadaczy ciężarówek panuje takie powiedzenie

 

IVECO UCIEKAJ DALEKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
wśród psiadaczy ciężarówek panuje takie powiedzenie

 

IVECO UCIEKAJ DALEKO

 

no ale taka jest prawda

zetor jeszcze kilka lat może poprodukować swoje silniki ale co dalej. Na nowe to ursus, pronar i zetor razem wzięci nie mają kasy

MF też stosuje silniki Perkinsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się, że przyznaliście racje.

 

Każda pożądna firma, która produkuje ciągniki, to posiada własne silniki i stosuje je.

 

Ursus potrafi tylko zerżnąć od kogoś.

 

Technik-widzę, że żaden Technik z Ciebie nie jest...

 

Nie poważny jesteś

Nawet NH nie stosuje własnych silników tylko IVECO

Którą firmę stać jest teraz na własne opracowywanie silników

Nie mówie tu o super gigantach typu JD. Zetor ma swoje silniki i praktycznie nic z tego nie wynika

 

CNH nie stosuje tylko IVECO ale i SISU , CUMMINS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
CNH nie stosuje tylko IVECO ale i SISU , CUMMINS

I taka jest prada

po co klepać stare silniki skoro je można kupić i na pewno są lepsze bo powstały w profeslonalnych firmach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wśród psiadaczy ciężarówek panuje takie powiedzenie

 

IVECO UCIEKAJ DALEKO

 

no ale taka jest prawda

zetor jeszcze kilka lat może poprodukować swoje silniki ale co dalej. Na nowe to ursus, pronar i zetor razem wzięci nie mają kasy

MF też stosuje silniki Perkinsa

 

I SISU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...