Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Różnią się wielkością, mocą i oczywiście wydajnością. E-517 ma 5 wytrząsaczy a E-514 ma ich 4. Dużo nowszych E-517 ma napęd hydrostatyczny, w E-514 jest to rzadziej spotykane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie to polecacie fortschritty??

chodzi o to czy są wydaje, jak często się psują i jak jest z częściami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D
Przy bizonie Cyklop daje radę, widziałem jak robili, gorzej z władowaniem go na swoje miejsce spowrotem.
Masz racje ja cyklopem sam demontuje i montuje silnik .Tylko zamiast łyżki zakladam wyciągarke i dzięki niej precyzyjnie moge posadzic silnik.Po zdjęciu łyżki silnik wyciągam górą .Mam do Ciebie pytanie bo w temacie 330 odnośnie tura radziłes żeby zasilić podnoszenie od rozdzielacza pod siedzeniem.Ale czy wtedy będzie bez kolizyjnie pracowal podnośnik?.
No niestety jej bedziesz opuszczał tura to Ci też podnośnik poleci. No jak bedziesz powoli przesuwał to najpierw ci opuści tura a potem podnośnik ale skok jest mały i jak dalej przesuniesz to podnośnik też opadnie. Podejrzewam że jak by podpiłować sworzeń razdzielacza to można by zrobić żeby szybcieł łapał pouszczanie tura.
Pytałem z ciekawośći bo ja mam rozdzielacz 3 sekcyjny przy 30ce bo pod nia mam podpiety maszt od wózka widłowego z przesowem bocznym.Ale mając nawet bez przesówu to zamiast łącznika mialem zamątowany silownik a rozdzielacz na blotniku umożliwia dośc precyzyjną prace bez szukania dodatkowego rozdzielacza pod siedzeniem.Ale dobrze wiedzieczeć że istnieje możliwośc obycia sie bez dodatkowego rozdzielacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez wyciagalem silnik z supra cyklopem, tylko odjąlem/ort łyżke i lańcuchy mocowałem bezposrednio do ramienia. Ale blachy boczne odkrecałem i tak jakby nim w bok wyjeżdzałem. Podobno da sie przez góre, ale nie próbowaliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam. Mam pytnie: jaki kombajn wybrac JD CWS1450 czy może Claasa MEDIONA 310??

Proszę użytkowników/ort tych maszyn o opinie.

Z góry Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam cie "Radzio" widze ze masz ten sam problem co ja bo tez sie zastanawiam nad kupnem kombajnu i wacham sie miedzy John deerem CWS 1450 a Medionem 310 i aha ale niewiesz o jednej rzeczy ja mam na kompie test a raczej porównanie obu kombajnow wiec tam jest pokazane od a do z wady i zalety tych kombajnow takze ja bym polecal 1450 niewiem jak ty ale czy mogłbys mi podac swoj nr gg to pogadamy ok bo chce poznac twoja opinie a ja ci przedstawie moją a to moje gg 1669423 wiec czekam tylko sie pospiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tych 820mth nie dałbym tyle za niego. Hehe jaki tekst: Co rok kosi 5ha.

 

Teraz wszystkim po kolei dymi z tymi cenami, bo rolnicy dostali dopłaty i wszyscy myślą, jaki to rolnik jest bogaty. Ale ja nie dostałem jeszcze dopłat i nie płacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi dopiero w piatek przyszło ze dopatrzyli sie jakichs błedów i musze dzis jechac wyjasniac, juz wiem co sie stało, to sdamo co w zeszłym roku:)

 

A co do tego bizona to jak on kosił 5ha w ciagu roku i ma 820mth to ja jestem ksiedzem. Jest tez drugi na allegro za 45tys, eksportowa wersja, ale przynajmniej młodszy bo chyba z 91 czy 92r ale też cena kosmiczna. za 50-60tys to można kupic super kombajn i dużo mlodszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bizon nie złą cene dowalił,co??hehe poje...go chyba.
bylem u tego goscia kiedys jeszcze dawniej troche chcial go sprzedac za 55tys zl sasiad chcial go kupic ale nie mial calej kasy (brakowalo mu chyba 2tys zl) a on nie chcial opuscic a tak pozatym to kabajn w super stanie wszystkie paski byly poluzowane wszystkie lancuch na zime w oleju i byl caly wydmuchany powietrzem ten gosc jest drobim wlascicielem bo kupil go on od brata a na liczniku ma od nowosci zaledwie 850mth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś właśnie przyszła mi decyzja o otrzymaniu dopłat bezpośrednich. Co z tego, że są te dopłaty jak płody tanie, a środki do produkcji drogie. Przed przystąpieniem do UE była lepsza opłacalność bez dopłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie. A wszędzie mówią że rolnicy najwięcej zyskali na uni. PARANOJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niech zapłacą godziwie za płody rolne wyprodukowane ciężką pracą. A nie szerzą propagande jak komuchy że mamy tak dobrze bo "dostaliśmy" dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę już wyrażał się o tej sytuacji, bo do tego nadają się tylko niecenzuralne słowa.

 

Ojciec w '94, gdy sprzedał buraki z 8ha, to pojechaliśmy i kupiliśmy Bizona Super Z056 z '90, a jego stan był niemal fabryczny.

 

I co to ma być za polityka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w 1989 roku za 180 ton przemysłowego ziemniaka (ok 5 ha) dostałem 18 mln zł i to wystarczyło aby zrobić sobie wycieczkę do płocka po nówkę supra aha fiat 126p kosztował wtedy 9 mln zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez pamietam te czasy

 

Ojciec sprzedał w 92r kilkanascie ton ziemniaków jadalnych do ruskich i pojechalismy po 3512 kosztował wtedy 85mln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie gadajmy o takich sumach lepiej o tysiącach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czasy się zmieniły ludzie wszystko się zmieniło. Dziś jest inna wartoś pieniędzy i to przesto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

taaak ....tylko kup teraz nowy kombajn za dwa małe samochody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zalezy jakiej firmy te samochody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wedle mnie to kazdy nowy kombajn był by dobry jesli chodzi nawed o powierzchnie na 200 ha tylko pytanie jest takie: trzeba wybrac i kupic ten własciwy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...