Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

W ogłoszeniach internetowych przewija się już dłuższy czas.Gdzieś było więcej zdjęć i było widać że był malowany na "chama" tj.razem z paskami i na oponach też było widać. Cena była 54000 zł i sukcesywnie sp.ada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas wiele tych maszyn jest sprowadzanych zza południowej granicy, czyli z Czech. Więlszość tych maszyn nadaje się do remontu. Handlarze za złomy się cenią jak za ideał. Nie ma także dużego popytu na te maszynu. Wolą brać E 514, trzech znajomych ma takie z lat 88-89r. Nie chcą brać z elktroniką, bo nie ma za bardzo częśc

 

Ja osobiście nie miałem nigdy styczności z takimi maszynami. Wcześniej tłukłem się Bizonkiem Z056 z 90r. Chociaż przymierzałem się na MDW 525 z 93r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gadałem z gościem co szykuje kombajny to mówił że w 524 mają prawie wszystkie porypane z joystikiem i podłączają na krótko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wygląda na to ze nigdy nie mlócił bo jak zakladasz hesder ta sa miejsca gdzie sie wyciera a tam swieza farba, byc moze był tak zrabany i dali za niego 10-15tys a teraz chca z chłopa zrobic balona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu handlarzy stosuje technikę, że pomaluje całą maszynę lub jakąś jej część. Niektórzy to naprawdę badziewnie robią jak pomalują jakiś skrawek z dużej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja mam kombajn clas-a CAT-a i nazekam nato wolałem mojego MDW [/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzcie na to link NEW HOLLAND TC 54 BIZON. co on ma wspolnego z bizonem to ja nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam kombajn clas-a CAT-a i nazekam nato wolałem mojego MDW [/url]

 

A co jest z tym Cat'em nie tak?

 

Jakiego miałeś MDW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patrzcie na to link NEW HOLLAND TC 54 BIZON. co on ma wspolnego z bizonem to ja nie wiem.

ale ja wiem kolor i opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patrzcie na to link NEW HOLLAND TC 54 BIZON. co on ma wspolnego z bizonem to ja nie wiem.

 

nic nie ma wspolnego, to najtansza i najubozsza wersja TC a nazwali go bizon bo maja nadzieje ze zastapi rekorda ktorego wycofali z produkcji. Moim zdaniem to byl blad bo byl to najtanszy kombajn na rynku i dobrze pasowal do malych polskich gospodarstw, bylo na niego wielu chetnych a teraz przy SPO mysle ze sprzedawal by sie rewelacyjnie, na uzywane rekordy jest szal co sie pojawi od razu znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uprzedzenie do CNH. Był to bardzo wielki błąd, że Polacy sprzedali Bizona temu koncernowi. Mogli pozostawić w Polskich rękach. Nic nadzwyczajnego z tego nie przyszło nam. Wprowadzono by pewnie wiele modeli niż dotychczasowe.

 

LINK

 

<<< CNH gówno >>>

 

 

/edit dłuższego adresu nie dało się wstawić? MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominatorze przebaczam ci za te obrazy i zgodze sie z toba co do bizona

a mam jeszcze pytanko

do ktorego roku produkowali "bizon super"

i jeszcze jedno

co produkowana zanim fabryka w plocku zostala sprzedana nh-dowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą dominator. Sprzedanie BIZONA było największą głupotą jaką zrobili polscy urzednicy dla rozwoju i modernizacji polskiego rolnictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supra produkowali do 1994 lub 1995 w tedy fabryka się już otrząsła z szoku i pamiętnego roku 1992.W1995 wprowadzili dynamika ale to był niewypał wyprodukowano 92 sztuki.Przed przejęciem przez NH w Płocku robiono:Sampo,Rekorda,Dynamika,Bs. Może to wielka szkoda że sprzedali Bizona aleod razu jakość się podniosła.Miałem rekorda z 1992 a obecnie z 2000 i jakość jest nie porównywalnie lepsza.Gdy w 1992 kombajn pierwszy raz poszedł w pole to po godzinie serwis miał roboty na cały dzień.W nowszym awarja to sporadyczny przypadek.Ciekawa fotka fabryki w Płocku znajduje się na farmphoto(na plasu fabrycznym są 64 rekordy,zdjęcie pochodzi z roku 1999- a więc już po sprzedaży .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że jakość się podniosła, ale już nie ujrzymy żadnego kombajnu, który wyjedzie z tej fabryki.

 

I takie są skutki sprzedawania fabryk zagranicznym ex inwestorom, mogliby utrzymać chociaż dotychczasową produkcję.

 

CNH po przejęciu Bizona zezłomowali pierwszy kombajn Bizon Z040 o nr seryjnym 001, który był wyprodukowany w Płocku. Jest to po prostu ignoracja Polskiego przemysłu. Teraz tylko składają jakieś krzywe maszyny i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co miales na mysli mowiac ze nie ujrzymy żadnego kombajnu, który wyjedzie z tej fabryki? przecież produkcja idzie pelna para, a oprócz kombajnow produkuja teraz w plocku jeszcze prasy i wiekszosc hederow do newholland-ow i case-ow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że nie wyjedzie stamtąd już żaden Bizon. Składają tylko jakieś lipne komabjniki NH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie mam do Bizonów Dominator były dobre na swoje czasy(gdy pszenica sypała po 4t a nie dziś po 8t i więcej).Przebolałem nawet zakładanie przystawki do rzepaku(choś nieraz brakowało mi już nerwów).Ale dziś są inne potrzeby i wymagania(napęde hydrostatyczny ,duży zbiornik, w miarę mocny silnik i prosta obsługa) a nie dajmy na to choćby przekładanie szarpacza na pokos.Widzę że nie miałeś doczynienia z ostatnimi wersjami rekordów (powyrzej 2000r.) nigdy nie czułeć że twoja "ukochana " maszyna pracuje resztkami sił bo silnik ma za mało koni.Mi też jest żal Bizona ale cóż trzeba iść do przodu a nie mieć pogłądy jak nasi dziadkowie że kombajn za dużo gubi i lepiej kosić kosą.A nie ukrywajmy kondycja Bizona w roku 1998 nie byłą najlepsza- po prostu nie stać ich było na stworzenie nowego i nowoczesnego kombajnu.I tak fabryka miałą szczęście,że nie kupił jej jakiś koncern aby zaprzestać produkcji lub wytwarzać całkiemk inne rzeczy.A ty Dominator nie obrażąj marki NH bo to świetne maszyny wiele potrafiące i mało awaryjne a nie jakaś "lipa".Dzięki NH rekord został zmodernizowany i stał się porządną maszyną( np. dlaczego przez tyle lat produkcji nie wydłużono gardzieli i musieliśmy często młócić na stojąco- to był nonsens-wystarczło przedłużyć ją o 0,5 m i teraz widać całą listwę tnącą jak na dłoni).Jeszcze raz powtórzę mnie też jest żal że tak potoczył się bieg histori ale wtym jest strasznie dużo dobrych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś doczynienie z Bizonem Super Z056 z 78r., a potem 90r. i teraz posiadam Dominatora 96 i odczułem wielką ulgę szczególnie podczas koszenia rzepaku. Pewnie, gdybym nie siał rzepaku, to w ogóle nie sprzedawałbym go.

 

Ja jakoś przez tyle lat kosiłem Bizonem ze zwykłym przenośnikiem pochyłym i nie miałem problemów z widocznością. Wiadomo jak ktoś jest słabym kombajnistą, to nic mu nie pomoże.

 

Bob ile masz ha i czy dalej masz tego Rekorda z 2000r.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja w moim JD nawet nie moge stać wyprostowany taka jest niska kabina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...