Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję bardzo ekspertowi za wypowiedź, tutaj kilka słów dlaczego pytam bo stosowałem tebukonazol, przede wszystkim w fazie kwitnienia raz metkonazol i miałem kłopoty z fuzarium zaraz na początku kwitnienia po ukazaniu się kłosów na wierzchu.

 

Jeśli chodzi o oryginalny tebukonazol = Horizon czyli BAYER

 

Osiris to ok 70zł za 1l dziś rozmawiałem z ekspertem też BASF i mówił że na stanowiska po Buraku i rzepaku można zastosować 1,5l Osirisa i wystarczy, po przedplonach zbożowych 2l osirisa.

 

Ktoś widział gdzieś w sklepach Cobel albo Flexiti ? Czy to już wycofane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo ekspertowi za wypowiedź, tutaj kilka słów dlaczego pytam bo stosowałem tebukonazol, przede wszystkim w fazie kwitnienia raz metkonazol i miałem kłopoty z fuzarium zaraz na początku kwitnienia po ukazaniu się kłosów na wierzchu.

 

Jeśli chodzi o oryginalny tebukonazol = Horizon czyli BAYER

 

Osiris to ok 70zł za 1l dziś rozmawiałem z ekspertem też BASF i mówił że na stanowiska po Buraku i rzepaku można zastosować 1,5l Osirisa i wystarczy, po przedplonach zbożowych 2l osirisa.

 

Ktoś widział gdzieś w sklepach Cobel albo Flexiti ? Czy to już wycofane ?

 

Opryskaj pszenicę w fazie kwitnienia, a nie jak kłosy wyjdą. Wtedy oprysk będzie skuteczniejszy. Osobiście polecam Fandango w dawce 1l. Można też drożej, np Artea0,4 + Amistar 0,4. Po takim zabiegu pszenica była zielona do trzeciej dekady lipca, mimo iż mieszkam na południu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem Fandango dwa lata temu i nie byłem zadowolony na pierwszy oprysk Duet , pszenica Muszelka jaki jest najlepszy okres dokarmiania miedzią i mikroelementami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fandango jest dobrym i drogim srodkiem.kiedys obnizylem dawke do 0.8 l i też dobrze dzialal.zeby fandango podzialalo to wczesneij musi isc dobry srodek na pierwszy zabieg a duett nie byl dobrym rozwiazaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

capalo 1.4 l lub wirtuoz 1 l.srodki w takich dawkach sa skuteczne do fazy liscia flagowego.jesli chcesz robic dwa zabiegi to musialbys zwiekszyc dawki.imput 1 l,ale jego nie stosowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale należny pamiętać, aby zapodać Wirtuoza jak jeszcze nie ma mączniaka, bo substancja w nim zawarta, działa tylko zapobiegawczo przeciwko tej chorobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej zastosować na T1:

Bumper Super 1l + Leander 0,5l ok 130zł

Tilt Turbo 0,6 + prochloraz 0,8 ok 110zł?

 

Boję się, że Tilt Turbo nie poradzi sobie ze mączniakiem, dlatego bardziej jestem przychylny do pierwszego wariantu, ale chciałem poznać Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sądzi ekspert o zabiegu na kłos 1.5 l osiris plus 0.5 l tebukonazolu?czy lepiej dac 2 l osirisa?planuje technologie na trzy zabiegi

 

Nie jestem zwolennikiem mieszanek. Również i w Pana przypadku lepiej zastosować 1,5 l/ha Osirisa solo jeśli nie będzie dużej presji chorób. Moim zdaniem dodatek 0,5 tebukonazolu to zbędny wydatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co lepiej zastosować na T1:

Bumper Super 1l + Leander 0,5l ok 130zł

Tilt Turbo 0,6 + prochloraz 0,8 ok 110zł?

 

Boję się, że Tilt Turbo nie poradzi sobie ze mączniakiem, dlatego bardziej jestem przychylny do pierwszego wariantu, ale chciałem poznać Wasze opinie.

 

Bumper Super 1l + Leander 0,5 l to cena ok 115 zł/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, jak pogoda będzie dopisywać w najbliższych dniach to z azotem można już startować w pszenicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam obornik kurzy okolice Makowa Mazowieckiego tel. 794596549

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Chciałbym zrobić oprysk w pszenicy gdzieś tak w okresie BBCH 31 mam zamiar Soligor + Moddus + CCC + Mustang 306 SE + siarczan magnezu + mikro + adiuwant. Podpowiedzcie mi proszę co mogę ze sobą zmieszać tak żeby było jak najmniej oprysków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marbar, czemu nie radzisz? dow agrosciences na swojej stronie podaje info o mieszaninie zbiornikowej np. mustang forte + CCC lub moddus, sam stosowałem mieszanine mustangu z CCC i nie zauwazyłem negatywnych skutków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze ta mieszanina to niewypal. mustang, soligor, i jeszcze dwa rodzaje regulatora wzrostu + nawozy dolistne. uwarzaj kolego abys nie przedobrzyl. odstaw tylko mustang reszte zmieszaj opryskaj i bendzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a co myślicie o mieszaninie 0,1 taliusa z 0,7 alertu solo?? powinno być ładnie i czysto chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na 2 zabiegi fungicydowe jakie byście środki polecali? III-IV klasa ziemi, pszenica i jęczmień ozimy, od razu po koniczynie czerwonej. Plon spodziewany okolo 7-8 ton. Po 2 letniej przerwie w zbożach chyba nie powinno być za dużej presji grzybów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym na 1 zabieg Capallo 1,5 na 2 Osiris 2 litry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plan dobry ale tanio nie bedzie.osiris planuje na klos a wczesniej wirtuoz,soligor lub falkon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soligor i falkon kompletnie nie nadają się na pierwszy zabieg , wirtuoz moim zdaniem też nie ale tutaj zdania są podzielone , cappalo i osiris fajne ale ta cena, za to można zrobić 3 zabiegi i jeszcze zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...