Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A jak je przechowywałeś

 

takie odrazu po kombajnie dawałeś czy skrabałeś z ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechowywałem na pryźmie maxymalnie wysokiej. Przykryłem je agrowłókniną którą miałem do okrycia buraczków do cukrowni. Po wyschnięciu ziemi na nich nie ma chyba że masz naprawdę ciężkie ziemia na których siejesz buraczki. Tylko zimą jak buraczki z wierzchniej warstwy zamarzną trzeba je brać w dawkach tak na kilka dni bo jak dłużej poleżą w ciepłym to się szybko psują i robią gąbkawate. Te z wnętrza pryzmy są OK. Musisz obcykać ile potrzebujesz do końca lutego bo jak się ociepli to te w pryzmie się popsują(przegrzeją).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i taK jak pisałem wcześniej burak od dzisiaj rośnie coprawda tylko 5 ha bo do południa było mokrawo w polu ale jutro zasieje drugie 5 i będzie po zasiewach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ty z lubelskiego i ja, ale ja nie mogę nawet jeszcze wjechać w oziminy, a aż sie proszą o azocik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś bronowałe pod buraczki bo jeszcz nie za ciekawie wygląda konieczne słońce a dziś wieszorek księżyc miał tarczę więc pewnie popada i nici z siania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to jeszcze 2 dni dobrej pogody takiej za słonkiem i wiaterkiem i będzie można wjechać a propo buraczków to wczoraj dopiero dostałem nasiona, limit obcieli 10.4 % to niezle bo na początku zakładali ok. 15%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś gruberkiem nawozy mieszałem nawet ujdzie tylko mokrto i się gdzieniegdzie marze ale to czas robić bo kiedy hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko że możecie w pole wjechać ja pod buraki to może coś zaczne po świętach ruszać

 

wczoraj oglądałem przenice i dwie działki w sumie 7 ha strasznie kiepskie część chyba będe musiał zaorać miejscami piechotą nie mogłem przejść na glinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może jutro część zasieję zobaczę co się będzie działo za agregatem. Jak bedzie sucho to sieję. A resztę po świetach zasieję najpierw muszę skończyć oranie paskudny początek tego sezony pewnie taki sam będzie koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj rano padał daszczyk to w polu pojawie się po świętach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też padał ale udało się siać nawozy i jakoś gruberować ale było bardzo mokro :/ ale myśle że nie zaszkodzi przyszłym buraczkom:) Jak myślicie przecież lepiej zawsze bełtnąć niż zostawiać nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak głeboko i ile razy się to zdaży. Bo w końcu ile razy ktoś ma cię wyciągać na końcu nikt nie będzie chcaił przyjechać pomóc. Dziś jak siałem nawóz na łąkach spotkałem sąsiada. Mówił że jak klupnoł wczoraj MF 255 to zatrzymał się na silniku i tylnym moście a wyciągać go to przyjechał Zetor 16245 bo inne nie dały rady dojechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buraki myśmy już posiali tydzień temu w sobotę i skończyliśmy w środę, pogoda nie pozwalała. W następnym tygodniu będzie trzeba posiać drugą dawkę po rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pobrałem nasina holenderskie i szwedzkie bo z polskich była tylko lubelska a jej nie chciałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zasiałem ze 4 ha buraczków jutro skończę i tylko kukurydza mi zostanie jakieś 2,5ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiałem buraczki i mnie straszą ulewami w sobote; można się jakoś przed tym ustrzec ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zasiałem buraczki i mnie straszą ulewami w sobote; można się jakoś przed tym ustrzec ?:)

Siew w mulcz gwarancją wschodów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tylko na bardzo ciężkich glebach. Na słabszych zapomnij kumpel się raz tak przejechał że teraz nawet jak sieje na mocniejszych ziemiach to na zimę orze. Ja swego czasu na powłukowane pole waliłem obornik koło 20 t/ha i mieszałem agregatem ze 2 lub 3 razy aż utworzyła się mieszanina w miarę równa. Ale trzeba było płytko mieszać chyba że było dane więcej obornika. Teraz staram się tak orać aby gorczyca była przyorana tak w połowie. Jak na wiosnę ją wymieszam to jest podobnie jak z tym obornikiem. Dobrze też jak trochę starego nie rozłorzonego ścierniska się wydostanie na zewnątrz wtedy jest mniejsze prawdopodobieństro zabetonowania.

Jak ci nie puści albo nie popada to radzę wziąść kolczatki i pojeździć pomaga raz też jeździłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale w piątek róznie może być boje się o nie :/ hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do piątku daleko i nigdy nie wiadomo jak się te prognozy sprawdzą. Jak narazie moje dopiero rozpuściły otoczki może niektóre już kiełki zapuszczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow kozak szybki bil z ciebie aale tak powinno być u mnie to wygląda tak 22 i 24 zasiane było więc narazie długi okres niepewności przedemną zapowiadają burze i się troszke boje hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...