Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Kol. przeor. Zawdziej onuce, bacioki potem. Kufajkę przywdziej, kłenia osiodłaj. Zawal wóz jajami i wio. Wszak taki transport nasi Dziadowie kultywowali.

Teraz poważnie - osiem klas wagowych na jajo to przecież paranoja. Toż to nie apteka, ani jubiler. s,m,l,xl + ew. śrut i WSIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena u nas 1A-0.50-0.52 itd. Jesli chodzi o korektę do Swiąt to mamy tu paru którzy chętnie wróżą z gwiazd przeważnie .. Wszystko wskazuje na to że szału nie będzie (jak co roku zresztą) ale może z obniżaniem cen jaj mogli by, co niektórzy wstrzymac się choćby do "po Świetach"bo wtedy korekta bedzie choć trochę uzasadniona... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie producenci z Poznańskiego i Mazowsza jak tam u was ceny, windują w górę czy w dół czy stagnacja?

- pytam gdyż złe słuchi o was chodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazowsze w dół.

 

M 44-45

L47-48

 

Grubaski z Żuromina też schodzą - mieli najwyższe ceny.

 

Chcecie wierzyć to wierzcie nie to trudno nie interesuje mnie to.

 

Pani Biedronka, Pani księżniczka zgodzą sie z tymi cenami, prawda?

 

A Les-Pol niech dalej krzyczy ponad 50 za 1A - jest taniej mój drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S ,M , L to sorty zostały wymyślone pod hipermarkety i,sklepy wielkopowierzchniowe , sieciowe i jak łatwo się domyślić pomysł powstał tam gdzie prawdopodobnie mały handel został już wykończony co zresztą powoli dzieje się u nas .

 

Przypadkowo bylem dziś w sklepie "SIMPLY MARKET " ci co znają wiedza ze nic specjalnego ale zboczenie zawodowe skierowało mnie na jajka .Nie musiałem szukać bo cala paleta przy kasach stała "M" od pana Mizgiera w oczywiscie w kartonik 10 szt po 4.98 .

Trochę upraszczając liczenie vat i koszt opakowań to wychodzi 0,44 na sklepie bez ich marzy .DROGI PRODUCENCIE PO ILE MI ODDASZ ŻEBYM MÓGŁ KONKUROWAĆ NA RYNKU ?????????????????

 

A teraz jak ja widzę przyszłość: ,a na naszym przykładzie można to wprost rewelacyjnie pokazać.

Pada mały handel wiec i padają pośrednicy.(duża cześć )

Średniej wielkości fermy likwidują się lub produkują dla dużych bo już nie ma komu sprzedać .Najwięksi lub duże pakownie taki będziecie mieć wybór .

Male w sporej większości przetrwają bo to rynek regionalny i sprawdzona marka znajdzie swojego klienta .

Myle się ????? czas pokaże ale jeśli teraz na nas psioczycie ,a to napisałem w pewnym stopni się sprawdzi będziecie nas jeszcze milo wspominać .

Jedyne co może to powstrzymać to umiarkowana cena czyli 0,30-0,35 od producenta .

To moje osobiste zdanie i pewnie zaraz mi się oberwie ze to wypociny i bzdury i wierzcie mi chce żeby to były bzdury .

Teraz was czas , czas na ripostę :) i chętnie przeczytam jak inni to widza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ogłosić w telewizji że jest taniej, bo pewnie ci co mają pusto na magazynie o tym nie wiedzą. A tak to by mieli dwa razy pusto więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mazowsze w dół.

 

M 44-45

L47-48

 

A Les-Pol niech dalej krzyczy ponad 50 za 1A - jest taniej mój drogi

 

To kupuj taniej moj drogi, ja mam stalych klientow ktorzy nie narzekaja.

 

Wiesz co mnie smieszy, ze ja chociaz nie ukrywam sie pod smiesznymi nickami, a Wy co chwila to glupsza "ksywa". pozdrawiam

 

A jak nie pasuje to wybuduj sobie kurnik. Zobaczysz jak to łatwo i przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co może to powstrzymać to umiarkowana cena czyli 0,30-0,35 od producenta .

To moje osobiste zdanie i pewnie zaraz mi się oberwie ze to wypociny i bzdury i wierzcie mi chce żeby to były bzdury .

Teraz was czas , czas na ripostę :) i chętnie przeczytam jak inni to widza .

 

Buahahaha, Ty chcesz od nas kupowac po 0,30gr, a sam po ile sprzedasz ??? po 0,50gr tak ?? I to znowu my mamy ponosic koszty modernizacji obiektow, a handlarze beda spijac smietanke, o nie kolego, Wy juz sie dorobiliscie kokosow.

 

Ciekaw jestem co by teraz bylo jakby cena byla 0,30gr. Stalbys w kolejce na fermie i czekal na jaja, a tak cena przyhamowała popyt, i bardzo dobrze, bo jest czym handlowac.

 

A właściwie po co ja się produkuję i wysilam, i tak Wy wiecie najlepiej po ile maja być jaja i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy tym 0,50 gr. spowodowaliście że handel przestał kupować mówie o detalu a gdyby stanęło na 0,35 to cena trzymałaby się przez 3 lata a tak co za pół roku znów za darmo.............

L-0,46-0,47

m-0,43-0,45

nie musicie wierzyć ale tak się płaci i pewnie od soboty potanieje .............

skoro przy tych cenach macie krzywdę to ja nie wiem czego wy oczekujecie ................

dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.leszkiewicz no proszę cie :

Jesteś jednym z bardziej rozsądnych tu osób

Nie mogę sprzedawać po 0,50 bo po tyle place .

A co ja mam ponosić koszty modernizacji ? Producent sprzedając mi jajka raczej nie ponosi kosztów dystrybucji i innych pośrednich do tego ma gotówkę do raczki ,a ja sporo w kredytach i zawsze jakiś procent już nie wróci ale to ryzyko handlu

Zeby być na rynku musisz dokonać modernizacji ale to nie inwestycja na rok (nie wiem ile klatka wytrzymuje ) ale pewnie z 10-15 lat

Chcesz zwrotu całej inwestycji po roku produkcji ??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.leszkiewicz no proszę cie :

Jesteś jednym z bardziej rozsądnych tu osób

Nie mogę sprzedawać po 0,50 bo po tyle place .

A co ja mam ponosić koszty modernizacji ? Producent sprzedając mi jajka raczej nie ponosi kosztów dystrybucji i innych pośrednich do tego ma gotówkę do raczki ,a ja sporo w kredytach i zawsze jakiś procent już nie wróci ale to ryzyko handlu

Zeby być na rynku musisz dokonać modernizacji ale to nie inwestycja na rok (nie wiem ile klatka wytrzymuje ) ale pewnie z 10-15 lat

Chcesz zwrotu całej inwestycji po roku produkcji ??????????

 

A czy to ja wymysliłem te ceny ??? Niestety tak to już jest, że koszty modernizacji są wliczone w cenę produktu, w tym wypadku jaja. Tak od miesiąca cena jest dobra i to teraz dostaję kasę do ręki, ale nikt nie mówi o tym, że przez długi czas kredytowałem i sklepy i odbiorców hurtowych. A co do zwrotu kosztów modernizacji, to niestety, ale jeszcze są kredyty na klatki które zostały zezłomowane. Ciekaw jestem czy i Wy macie takie koszty ? I nie mówcie mi tu o samochodach czy pakowni, bo i ja musiałem wydać na to kasę. A jeżeli nowe klatki zwrócą się po roku, to dla mnie BOMBA !!!! Może później będzie można żyć spokojniej. pozdrawiam i życzę spokojnego handlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mazowsze w dół.

 

M 44-45

L47-48

 

Grubaski z Żuromina też schodzą - mieli najwyższe ceny.

 

Chcecie wierzyć to wierzcie nie to trudno nie interesuje mnie to.

 

Pani Biedronka, Pani księżniczka zgodzą sie z tymi cenami, prawda?

 

A Les-Pol niech dalej krzyczy ponad 50 za 1A - jest taniej mój drogi

 

powiem lepeij wczoraj dostałem oferte o 1 gr. taniej , dzsiaj przywiezli

 

( posrednik)

jaja z Żuromina -cena mnie zaskoczyła - pogrzebałem w srodku palety - syf -jajo na oko około 3tyg.minimum .odjechali chłopaki abarot do domu .

 

jestem handlarzem i mówie jeszcze raz przestańcie biadolic na cene , zmotywujcie sklepy do zejscia ze swojej30% marzy i cena jest do wytrzymania .

Zejscie na detalu sie poprawia nie narzekam

 

od dłuzszego czasu płace m-0,47 L-0,49 netto i mój stały ma puste magazyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P. Leszkiewicz podawanie prywatnych danych na tym forum jest dość ryzykowne - przyznaje sie szczerze - po prostu sie boje.

 

Może dlatego, że jestem "dużym kmiotem" - tak mnie nazwałeś.

 

Twoi odbiorcy biorą bo nie zdają sobie sprawy, że jest taniej. Też długo tak myślałem, az w końcu producenci sami zaczeli dzwonić i proponowac moje ceny.

 

 

 

Panie embag podane przeze mnie ceny to taka średnia za która kupuje.

A no i fakt - jajeczka nie maja pieknego w żuromińskim:)

 

Starałem się lojalnie traktować producentów, ale ostatnie miesiące pokazały, że nie warto.

Może role się odwrócą i to ja będę zmieniał 3 razy cene zanim jaja przyjadą do mnie na magazyn.

 

 

Przy cenie 0,35 zarabiają zarówno producenci jak i pośrednicy.

Wcale nie byłoby tak, że pośrednik zarabiałby krocie, bo ustalając wysoką marze zmiażdżyłaby go konkurencja na rynku.

 

Dwie strony mają duże koszty uwierzcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co Ty tam masz za wielka pakownie

 

no przestan, jakby Ci się nie opłacało mieć produkcji to byś jej nie miał.

 

Sam chętnie wszedłbym w budowe kurnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy cenie 0,35 zarabiają zarówno producenci jak i pośrednicy.

Wcale nie byłoby tak, że pośrednik zarabiałby krocie, bo ustalając wysoką marze zmiażdżyłaby go konkurencja na rynku.

 

Dwie strony mają duże koszty uwierzcie.

 

Dokładnie tak jak napisałeś tylko nie wszyscy to chcą zobaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....czemu nie budujesz????? Jaja za darmo, a kura zwraca się po 19 dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budowałbym gydbym miał za co - musze się odkuć. Tak jak producentowi musi się zwrócić modernizacja, tak mi leasingi i kredyty.Wszyscy mamy ciężko.

Ale jak tylko się odkuje to buduje.

 

Kolega PROMIX rozumiemy się - Panowie każdy zarobiłby więcej przy cenie 35 groszy, bo długo utrzymywałaby się taka cena niż takie skakanie po 50-60 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30-35 gr ? To znowu mamy jaja za darmo produkować ? A gdzie nasz zarobek ?

Sam odchów plus pasza to dzisiaj minimum 23/25 gr. Opakowania, utrzymanie pracowników, transport, weterynaria, prąd itp to kolejne 7 gr. (tak to wyliczył kiedyś jeden z handlarzy tu na forum). To już daje nam ponad 30 gr. Doliczmy do tego amortyzację kurnika i klatek to mamy kolejne kilka groszy. Spłata starych zobowiązań (a są tacy co nie spłacili jeszcze starych klatek) to kolejny grosz lub dwa. Zebrało się już tych groszy prawie 40. A gdzie nasz zarobek ? Znowu za darmo mamy harować i zadłużać się po uszy ? Ja sprzedałem swój dom, żeby dwa lata temu mieć na paszę i kolejnej takiego dołka nie przetrwam. Zamknę kurnik i sami sobie wtedy jajka znoście, bo jak będzie więcej takich jak ja, czyli takich co splajtują, to na pewno jajka w ogóle nie kupicie.

Kolego PROMIX i inni. Ostatnie Wasze wpisy są żenujące i poniżej krytyki. "Panowie każdy zarobiłby więcej przy cenie 35 groszy"- Żenada. Czyli kto by zarobił ? Na pewno nie producent. Przestańcie w końcu narzekać. Rzeczywiście w pełni zasługujecie na przydomek hien.

Dobranoc wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zebrało się już tych groszy prawie 40.

 

Jeśli u ciebie koszt produkcji jest 0,40 to masz racje lepiej likwidować kurnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zebrało się już tych groszy prawie 40.

 

Jeśli u ciebie koszt produkcji jest 0,40 to masz racje lepiej likwidować kurnik

Jeśli według Ciebie 30 gr. daje uczciwy zarobek producentowi to znaczy że faktycznie nie mamy o czym rozmawiać.

 

Ceny stabilne tzn 50/52 za 1a. Zejście w detalu naprawdę niezłe. Dużo większych zamówień z piekarni i z cukierni. Sklepy też biorą więcej, niż zwykle. Mam wrażenie, że ruch przed świąteczny się zaczął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,30 nie wiem bo nie znam się na produkcji i nigdy tego nie ukrywałem ale 0,35 jestem pewny ze daje bardzo dobry zysk producentowi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wam mówie że 0,25 gr. śr. cały rok daje zysk producentowi 8 % na czysto razy ilość kur i może każdy przeliczyć.

pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja wam mówie że 0,25 gr. śr. cały rok daje zysk producentowi 8 % na czysto razy ilość kur i może każdy przeliczyć.

pa

 

Skoro jesteś taki mądry to czemu nie masz fermy ? 8% cały rok WOW, może poprzyj je jakimiś wyliczeniami ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...