Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

To co napisał Kreator to sama prawda!!!Dziś jest czas na roszady. Wiemy kto zachował się normalnie a komu słoma z butów wyleciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to Wy hodowców nauczyliście tego zachowania jak przebieraliście i mówiliście jak panu się nie opłaci to zamknij pan ferme na innej mam taniej, a u następnego hodowcy ten sam tekst i tak cena szła w dół.

Ceny na dziś:

1a-0,54

2a-0,50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jajko na detalu stoi ,ceny spadają za tydzień 10-15gr. na kurnikach zapasy,szybko,wyworza , po 47gr. eksportują L,zrywu na detalu nie będzie ,GRUBE JAJO XL odkłada się ,pojawia się mala s, data na opakowaniach ucieka, będą zwroty Z POWODU PRZYDATNOŚCI do spożycia średnia cena XL na sklepach 10zl. za 10szt. klient tej ceny nie zaakceptuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostro do dołu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest prawdziwe załamanie. Ponoć Stasiek z Piździkowa oddaje nawet po 47gr bo usłyszał że Zenek z Dupin ma magazyn zawalony chyba z 15 palet mu stoi i ma zamiar pod kościołem w niedziele stanąć. Oj bida,biada jak już Zenek tak zawalony toż to w całej Polsce bidoki pewno nie mają gdzie składować tego joja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Tak, komu odwalilo temu odwalilo...słoma z butów itp ok. Ja sie pytam skąd ceny na sklepach(np.Polo Market) itp. 0.70 do prawia 1zł.??? Widze tu duże widełki ? NIE to są widły !! I prosze mi tu nie biadolić na prod.bo ja np. mam 0.50-0.52 za 1A to jak to sie ma do 0.90 za L na sklepie....? No cóż nie bądzcie panowie obłudni ,bo 0.30 gr.różnicy na jajku między sklepem a fermą to jest ok ?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty wiesz co to jest sprzedaż detaliczna????!!!! Chyba nie... Skoro czepiasz się marży poniżej 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znam głąbów z wielkopolski co sprzedają L po 0,48 gr. i nie chcą podnosić czyli zaniżają ceny pozostałym producentom ............

kiedy pójdą jaja w Biedronkach bo już kilkunastu klientów mi odeszło bo tam taniej ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż nie bądzcie panowie obłudni ,bo 0.30 gr.różnicy na jajku między sklepem a fermą to jest ok ??

 

Po pierwsze nie wiesz po ile sklep kupuje wiec nie pisz jaka ma marze .

Wildze ze wy możecie każdemu wyliczać zyski ,a wam jak się słowo napisze to zaraz żeby nie zaglądać do kieszeni .

Ceny na biedronce nie widzisz tylko tylko podajesz najwyższa jaka widziałeś i kto tu jest obłudny .

 

No właśnie, to Wy hodowców nauczyliście tego zachowania jak przebieraliście i mówiliście jak panu się nie opłaci to zamknij pan ferme na innej mam taniej, a u następnego hodowcy ten sam tekst i tak cena szła w dół.

 

Tak samo jak wy teraz (nie wszyscy ) dzwonie na fermę ,słyszę cenę i jak nie pasuje to nie kupuj inni stoją w kolejce .

 

Nie wiem dlaczego producent na sile próbuje udowodnić i wmówić jak to ma źle ,a pośrednik ze w raju żyje ,a pisanie przez ciebie tekstu "wy hodowców nauczyliście " staje się nudne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na materiale wideo , pan prezes najprawdopodobniej był nauczycielem w-f w lokalnej szkole podstawowej,a na obecnym stanowisku znalazł się całkiem przypadkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z drugiej strony denerwuje mnie ta obłuda. Jak jaja w sklepach były za nędzne grosze to jakoś nikt w mediach larum nie podnosił. A teraz afera na cały kraj. Denciaki.....

Ale dla nas wszystkich to dobrze. Łatwiej się podnosi ceny i negocjuje nowe umowy...

Więcej uśmiechu! Szkoda życia na waśnie.

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadome jest, że jak jest tanio to się nie narzeka. Tak już ma człowiek i tyle.

 

Kreator pisze "nie możecie udwać zdziwionych, że ludzie są delikatnie to ujmując: zaskoczeni. Paliwo też drożało. Ale latami. Potrzebny jest czas do akceptacji dzisiejszych warunków. I tyle.

Ale chyba każdy umie z Was liczyć. Jeżeli ta sytuacja potrwa latami, to każdy z Was będzie generował duże zyski. Jeśli te zyski będą pokierowane w rozbudowę produkcji to.....resztę możemy już sobie dopowiedzieć."

 

 

 

Jeszcze nie dawno śmiałeś się np. z mojego wpisu, jak pisałem o zdrowych racjonalnych stopniowych podwyżkach a nie 50% w przeciągu 2-3 tygodni. ABY WŁAŚNIE KLIENT ZAAKCEPTOWAŁ TAKĄ CENĘ.

 

Napisałeś coś w ten deseń: biznes to ryzyko, gdyby to wszystko było takie łatwe to każdy miałbym własną firmę.

 

Widzę, że i Tobie zaczynają się podwijać nóżki w jajczarskim biznesie.

 

Hodowcy wzbogacajcie się, budujcie kurniki - tylko zastanówcie się chwilę ile musicie odłożyć na te kredyty żebyście ponownie za rok bądź dwa nie płakali, że nie macie za co spłacać milionowych długów - TYLKO TERAZ TROCHĘ Z GŁOWĄ. Abyście mieli za co dokładać do interesu tak jak dokłada teraz pośrednik.

 

Bo każdy z Was mając dobry pieniądz w kieszeni jest w stanie powiększyć produkcję - tylko pomyślcie czy za kilkanaście miesięcy będziecie mieli na to zbyt. Żeby znów nie trzeba było sprzedawać domów.

 

Tak czy inaczej, w końcu sprzedaż wrośnie myślę, że jeszcze z pół roku potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mówicie o dzwonieniu na fermy po ile to nie my handlaże dzwonimy którzy całorocznie kupujemy u was to nie my podbijamy ceny o czym mówicie my jesteśmy wasi stali odbiorcy a ceny podbijają rekini którzy eksportują i ci co mają kasę a nie mają wiedzy jak ktoś napisał wcześniej. czy któryś producęt powie że daje więcej towaru stałym? żaden więcej nie bierze bo nie przerobi swojego detalu i hurtu a towar wypływa na boki mądry producęt co na markiety daje ma zawsze dochód a Wy cioły nadal domy zastawiać będziecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie KREATOR też jestem za ceną może to jajo kosztować 1zł ale wszędzie a nie na markietach tańsze niż w hurcie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mądry producęt co na markiety daje ma zawsze dochód a Wy cioły nadal domy zastawiać będziecie

 

i znowu słoma z butów wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ty masz teraz 30gr na sztuce i sie cieszysz, za natomiast to Ty rok będziesz lamentował.

 

Ludzie czemu ma służyć takie dogryzanie. Przecież wszyscy wiemy, że ta sytuacja jest po prostu niezdrowa dla nas wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele ale jazda , niecały miesiac do swiąt , a tu panika ,ze towar na detalu nie idzie , zawsze tak było w tym okresie

 

Co do zejscia na detalu to ja jestem zdziwiony , ze jest takie ssanie , super zejscie jak na okres przedświateczny

Panika w mediach powoduje , ze sklepy zaczynają kupowac na zapas aby przeskoczyć podwyzki druga sprawa ja mam lux bo towar jest, a konkurencja cos szwankuje z dostawami .

 

krzykacze wyłaczyc kompy i do roboty , a żale to pod belweder albo do Brukseli .

wesołego:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest miesiac czy dwa wysokiej ceny jaja niech maja ....niech wiedza ze pan jest dobry i czasem da premie a potem chomonto i robic jaja

POZDRAWIAM PRODUCENTOW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...