Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Przestań już pier.dolić o tej mączce

Jajczarku spokojnie, bo jeszcze pomyślimy, że puszczają Ci nerwy.

Jestem pewien, że inspektorzy, którzy Cię wkrótce odwiedzą, będą dla Ciebie wyrozumiali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo!!!!!

Włącz myślenie!!!! Nie popieram stosowania mączek!!! Moje zdanie jest takie że, od czasu zakazu kury przestały chorować!!! Myślę że to mączki są nosicielem wielu chorób.

Zadaje jeszcze raz pytanie. Skoro mączki są śmiertelnym niebezpieczeństwem, a rolnik je stosujących stał się przestępcą, to kim są unijni i polscy ustawodawcy zezwalający na import jaj z krajów trzecich???????????

My nie walczymy pomiędzy sobą!!! My musimy się dostosować do cen światowych a absurdy które nam wymyślają urzędasy niszczą nam rodzimą produkcję!!!

Tak działały PGRy!!!! Nikt za nic nie odpowiadał!!!

Spróbuj pomyśleć globalnie!!!!Co się bardziej opłaca??? Zaimportować statek soi( marża 5%) czy zaimortować statek proszku jajecznego(marża 20%)???????

Intencja naszego rządy jest dla mnie jednoznaczna!!!

 

Skłucić naród, bo baranami (podpierdalaczami) łatwo się rządzi!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubojnia Drobiu zakupi każdą ilość Kury Rosołowej ( lekka ) do Uboju.

 

 

 

 

A&B DROB Sp. z o.o.

83-330 Żukowo

Pod Elżbietowo 9

tel: 606 640 125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównym problemem stosowania mączek była salmonella , teraz dyskutujemy na temat zakazu w Polsce i jeżeli jest zakaz to stosujmy się do niego wszyscy i produkujmy na równych warunkach . A z krajami trzecimi nic nie zrobimy bo tak jak związkowcy wyjdziemy na ulice i CO.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yoyo!!!!!

Włącz myślenie!!!! Nie popieram stosowania mączek!!! Moje zdanie jest takie że, od czasu zakazu kury przestały chorować!!! Myślę że to mączki są nosicielem wielu chorób.

Zadaje jeszcze raz pytanie. Skoro mączki są śmiertelnym niebezpieczeństwem, a rolnik je stosujących stał się przestępcą, to kim są unijni i polscy ustawodawcy zezwalający na import jaj z krajów trzecich???????????

My nie walczymy pomiędzy sobą!!! My musimy się dostosować do cen światowych a absurdy które nam wymyślają urzędasy niszczą nam rodzimą produkcję!!!

Tak działały PGRy!!!! Nikt za nic nie odpowiadał!!!

Spróbuj pomyśleć globalnie!!!!Co się bardziej opłaca??? Zaimportować statek soi( marża 5%) czy zaimortować statek proszku jajecznego(marża 20%)???????

Intencja naszego rządy jest dla mnie jednoznaczna!!!

 

Skłucić naród, bo baranami (podpierdalaczami) łatwo się rządzi!!!!

Nie strasz mnie importowanym suszem z krajów trzecich, skoro ja w kraju muszę sie zmagać z nieuczciwą konkurencją. Mówisz, że w krajach trzecich nie trzymają się standardów produkcji. A w Polsce się trzymają ? Zróbmy najpierw porządek w kraju z nieuczciwą konkurencją, a później zjednoczmy siły i jako jedność walczmy o swoje prawa.

Może więc to Ty włącz myślenie i nie strasz więcej nieuczciwą konkurencją z poza unii. Ja w Polsce z taką nieuczciwą konkuręcją spotykam się na codzień ze strony nieuczciwych producentów. I jak w tym kraju ma być dobrze ?

Niszczą nam rodzimą produkcję ? Że niby kto nam niszy ? Czegoś rzeczywiście nie kumam. Czy to dlatego, że niszczą nam rodzimą produkcję, nowe kurniki powstają szybciej niż grzyby po deszczu ?

Wiesz kto niszczy naszą produkcję ? To właśnie nasi pseudo-hodowcy, ktorzy stawiają nowe obiekty na setki tysięcy kur, a później płaczą dlaczego cena jajka taka niska. Puszczają towar za bezcen i żeby jakoś wyjść na swoje muszą kombinować dosypując padlinę do paszy. Nie patrzą na to, że ro.z.p.ier.d.la.ją cały rynek i niszczą przy okazji tych, co starają się prowadzić biznes uczciwie i rzetelnie.

Więc może Panie przeor, to Ty włącz myślenie a nie węszysz wszędzie jakiś spisek. O ile pamiętam, koniec lat dziewięćdziesiątych też nie był dla hodowców różowy. Czy wtedy to też była wina Tuska i PO ? Może zamiast słuchać głupot w Rozgłośni z Torunia, watro ten czas poświęcić na przestudiowanie jakiegoś podręcznika ekonomii ?

 

P.S.

Według głównego Inspektoratu Weterynarii w Polsce nie ma zarejestrowanego ani jednego podmiotu legalnie importującego jaja z krajów z poza unii. Jeśli wiadomo coś o takim imporcie, to należy to zgłosić w najbliższym inspektoracie w celu kontroli. Widać jaja z ukrainy są jak Yetti. Wielu o nich słyszało ale chyba nikt ich nie widział, bo do tej pory nie wpłynęła jakoś żadna skarga do żadnego z inspektoratów.

Na forum dużo się o tych jajkach mówiło, ale jak przyszło co do czego, to się okazuje, że każdy tylko słyszał a nikt nie widział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie prognozy cenowe na poniedzialek

Co Państwo myslycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeor po co Ty tłumaczysz tym (słowo zostało usunięte)om skoro oni są mądrzejsi od wszystkich......daj sobie spokój bo nie warto......

co do cen to cena dnia zastój powoduje że handel robi się ciasny..... m 0,19-0,20....

czesc Panowie hodowcy, handlowcy oraz pozostałe pseudo (słowo zostało usunięte)y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruch taki , że nie mam już towaru do wywiezienia a kupić nie ma gdzie. Od poniedziałku kolejna podwyżka o jakieś 4 gr. Zamówienia na tydzień do przodu. ALE JAZDA !!! TERAZ TO DOPIERO BĘDZIE !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja. Dzisiaj zabrakło mi towaru do rozwożenia. Dobrze, że sąsiad poratował bo bylo naprawdę krucho. Na jutro umówieni są dwaj stali (mniejsi) odbiorcy a towaru w magazynie ZERO. Rano wysyłam auto żeby dokupić trochę towaru. A od poniedziałku podnoszę cenę L-ki na 29/30 gr w hurcie (paletowo).

A jak u innych ? Czy u Was też się tak ruszyło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały czas takie ceny:

XL - 0,38

L - 0,30

M - 0,24

HURT OD 9000 DO 252000 !

M-ka głównie na Bułgarie 0,26gr, ale tak jak pisałem przyszły tydzień dużo zamówień .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem ze magazyny puste u wszystkich ale jaka tego przyczyna ?

to jest to co mowilem w czerwcu . wtedy zarlem sie na forum z takim jednym kazdy wie o kogo chodzi

teraz zaczyna sie panika na forum zrozumiale jest to ale za rok bedzie zonu bieda chyba wszyscy wiedza co bedzie z odbiorcami z zachodu podstawa to 2 pl i 1 pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jaja. Dzisiaj zabrakło mi towaru do rozwożenia. Dobrze, że sąsiad poratował bo bylo naprawdę krucho. Na jutro umówieni są dwaj stali (mniejsi) odbiorcy a towaru w magazynie ZERO. Rano wysyłam auto żeby dokupić trochę towaru. A od poniedziałku podnoszę cenę L-ki na 29/30 gr w hurcie (paletowo).

A jak u innych ? Czy u Was też się tak ruszyło ?

 

mniejsi to tacy co do koszyka kładą? a ci więksi co po skrzynce to na poniedziałek mogę Ci podrzucić trochę L po 0,27 , oczywiście palet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to forum to dno jest od pewnego czasu jajczarek się naprawił i mądrze pisze to jakieś magiczne ściemy i bezceny albo yoya bez domu grają w h.u.ja

cena bez zmian L 0.25 , 0,26 ruch na poziomie wakacji pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno bo mało tu zaglądam , czy jest cenanima ceny wzieła rozwód z jajczarkiem, a z yojem jest zaręczona ? ale jaja z jajami i przy(słowo zostało usunięte)sami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...