Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

bez przesady na 25 ha to az za duza 84441 ale jesli ma powiekszyc to napewno nie powiekszy do 100ha, a taka 80KM proxima spokojnie da sobie raqde jako najmocniejszy ciagnik w gospodarstwie 50ha. wiem po sobie mam 35ha i bez problemu obrabiam sie 7341 - 78Km i 3512. I spokojnie dałbym rade na 50ha.

 

Ja na 60ha posiadam Zetory: 10145 '94, 7711, 5211. Teraz 10145 zamierzam zastąpić 16245 tak jak miałem pół roku temu. 10145 to używam tylko do podorywek, orki i uprawy, te same zadania jakie miała 16245.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam gościa który sprzedaje tego MTZ mieszka kilka km od gospodarstwa moich rodziców, on ma kilkanaście MTZ'ów i możliiwe ze jest w idealnym stanie ale możliwe ze chce tylko zarobić, swego czasu sprowadzal ogromne ilości tych ciągników z niemiec zaopatrując niemal cała okolice, Teraz zdaje sie robi konkretne remonty i sprzedaje te które są już nie potrzebne w jego gospodarstwie. Zbyt wiele nie moge powiedzieć na jego temat bo byłem tam tylko pare razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 50 pare tysiecy masz nowego z minska

no chyba ze ma tloki z platyny to co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się oriętuje to proszę o podanie różnic pomiędzy Pronarem 82SA a jego odpowiednikiem marki Belarus.

Szczególnie chodzi mi o wyposarzenie w kabinie, załączanie przekaźnika oraz wom-u i czy przedni napęd jest taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś się oriętuje to proszę o podanie różnic pomiędzy Pronarem 82SA a jego odpowiednikiem marki Belarus.

Szczególnie chodzi mi o wyposarzenie w kabinie, załączanie przekaźnika oraz wom-u i czy przedni napęd jest taki sam

 

przedni naped jest do dupy.piepszy sie strasznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie o pronarze.troche sa lipne.silniki fajnie chodza ale nie sa za rewelacyjne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie o pronarze.troche sa lipne.silniki fajnie chodza ale nie sa za rewelacyjne...

Pewnie masz na myśli te pierwsze wydania bo akyualne z tego co wiem mają nowy przedni napęd i niema już z tym większych problemów.

 

/edit

W której wersji pronara był montowany przedni napąd typu stożkowego a w której krzyżakowego

W tych pierwszych czy w tych aktualnie produkowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym napedem to mowie o tych pierszych wydaniach..nie wiem gdzie byl krzyzakowy a gdzie stozkowy..nie mam mtz to sie nie interesuje.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Dawida 19 jaka jest Twoim zdaniem róznica pomiędzy mechanizmem różnicowym stożkowym a krzyżakowym??

 

/edit

no i jeszcze do Dawida 19 co to znaczy wg Ciebie "troche lipny", "nie za rewelacyjnie chodzący silnik", "pieprzący się przedni most"???? To może oznaczać wszystko a do tego brzmi banalnie

 

/edit

tak dla wyjaśnienia tym którzy mają jeszcze wątpliwości po moich reorycznych pytaniach, mechanizm róznicowy stożkowy i krzyżakowy to jedno i to samo, bo nie ma krzyżakowych bez kół stożkowych i stożkowych bez krzyżaka pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i jeszcze do Dawida 19 co to znaczy wg Ciebie "troche lipny", "nie za rewelacyjnie chodzący silnik", "pieprzący się przedni most"???? To może oznaczać wszystko a do tego brzmi banalnie

 

to sa traktory wywrotne.sa wysokie i strasznie waskie i lekka bruzda to jest duze wychylenie.silniki te tak specyficznie chodza czyli maja takie stukanie jakby zaraz mialy sie rozpasc..w tych piewrszych wersjach pronara 82 ts czesto psuje sie przedni naped.znajomemu sie ukrecil walek od napedu.wystarczy? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wąskie są w staandartowym ustawieniu kół, po to zeby wałki w przednim moście się nie ukręcały jest wielotarczowe mokre sprzęgło przeciązeniowe, jak ktoś w tym kombinuje, nie dba o to żeby był tam olej, lub było źle złożone to nic dziwnego ze się ukręcają, a silnik no cóż każdy wolnossący diesel z jednostopniowym bezpośrednim wtryskiem będzie "stukał"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie poczytać opinie na temat MTZta osób, które nie posiadają takiegoż i tak dobrze znających się na mechanizmach stożkowych i krzyżakowych i tak wiele słyszeli i widzieli, lecz nie na własne oczy.

Może moderator przeniesie je do forum ”Do wiary, nie do wiary”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ansu nie znasz mnie, nie wiesz kim jestem nie wiesz co robiłem przy ciągnikach MTZ i przy innych pojazdach nie masz pojęcia czy mam MTZ'a i nie jesteś w stanie udowodnić rzadnego stwierdzenia ze swojej wypowiedzi, co niestety świadczy o jej bezsensowności nielogiczności i niespójności a to z kolei niestety fatalnie świadczy o Twoim intelekcie; z całym szacunkiem nie wypowiadaj sie jeśli nie masz nic do powiedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

każdy kto źle pisze o mtz-tach nie potrafi nimi pracować wiem dobrze, ludziom przyzwyczajonym do mechaniki zetora czy ursusa ciężko jest nimi pracować a jak przyjdzie coś naprawić to tragedia i przeklinanie saszy, ale mówcie co chcecie po przesiadce z zetora 5211 na mtz poczułem co to jest komfort i moc, mały zetor nawet do siewnika nie bardzo się nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
każdy kto źle pisze o mtz-tach nie potrafi nimi pracować wiem dobrze, ludziom przyzwyczajonym do mechaniki zetora czy ursusa ciężko jest nimi pracować a jak przyjdzie coś naprawić to tragedia i przeklinanie saszy, ale mówcie co chcecie po przesiadce z zetora 5211 na mtz poczułem co to jest komfort i moc, mały zetor nawet do siewnika nie bardzo się nadaje.

Ale chyba troszkę głośno w tym MTZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pronar dopiero bodajze od dwoch lat zmienil przedni most na planetarny podobny jak w Ursusie, wczesniej montowane byl typu bramowego i on byl mniej wytrzymaly szczegolnie w modelach chyba po 94 roku gdzie zaczeli montowac mocniejsze felgi szersze opony to wtedy czesto zdazaja sie jakies ukrecenia i itp przy duzych obciazeniach. Wiem bo mam 2 MTZ jednego z 93 roku a drugiego z 96 i te roznice odczuwam wyraznie! (szczegolnie moj portfel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ansu nie znasz mnie, nie wiesz kim jestem nie wiesz co robiłem przy ciągnikach MTZ i przy innych pojazdach nie masz pojęcia czy mam MTZ'a i nie jesteś w stanie udowodnić rzadnego stwierdzenia ze swojej wypowiedzi, co niestety świadczy o jej bezsensowności nielogiczności i niespójności a to z kolei niestety fatalnie świadczy o Twoim intelekcie; z całym szacunkiem nie wypowiadaj sie jeśli nie masz nic do powiedzenia

 

Kolego „Ades” Moja ostatnia wypowiedź nie dotyczyła Ciebie. Czytając twoje wypowiedzi stwierdzam, że należysz do nielicznej grupy użytkowników na tym forum, który posiada jakąkolwiek wiedzę na temat ciągników rolniczych i chętnie skorzystam, z twojej pomocy, gdy będę naprawiał skrzynię biegów w swoim, MTZcie82, który posiadam od 1994 roku.

 

Moim zdaniem MTZ82 jest bardzo dobrym ciągnikiem w porównaniu do innych w tej cenie (np. Zetor 5211 czy MF255)

 

Czy ktoś ma przedni TUZ w, MTZ który sam zbudował lub wie jak to zrobić? Posiadam siłownik od T25 trochę żelastwa i dobre chęci (pomimo obciążników 200kg przed przednią osią często oglądam niebo przy nawracaniu z 3 skibowym pługiem obrotowym a jeszcze mam zamiar używać agregatu uprawowo-siewnego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pronar dopiero bodajze od dwoch lat zmienil przedni most na planetarny podobny jak w Ursusie, wczesniej montowane byl typu bramowego i on byl mniej wytrzymaly szczegolnie w modelach chyba po 94 roku gdzie zaczeli montowac mocniejsze felgi szersze opony to wtedy czesto zdazaja sie jakies ukrecenia i itp przy duzych obciazeniach. Wiem bo mam 2 MTZ jednego z 93 roku a drugiego z 96 i te roznice odczuwam wyraznie! (szczegolnie moj portfel)

 

No i jak oceniasz te ciągniki

Warto kupić nowego Pronara82SA czy dołożyć i kupić Zetora Proxime 8441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...