Skocz do zawartości
Gees

Młody rolnik nowe zasady

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak tam w Grudziądzu uczą czytać, ale bzdury wypisujesz. Premia jest możliwa dla tych co mają już gospodarstwo ale tylko w pierwszym roku programowania. Później tylko dla tych co jeszcze nie mają ha lub uzyskali je w bardziej skomplikowany sposób, tzn. nie z własnej, planowanej inicjatywy. Co do rad to zdecydowanie radziłbym poczekać na rozwój sytuacji i o przejęciu pomyśleć w przyszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy sorry... Was może i uczą czytać tylko szkoda, że nie ze zrozumieniem... Premia w tym roku jest możliwa tylko dla osób które mają już gospodarstwo. Zapisem tym wyklucza się osoby, które mają zamiar przejąć gosp. Pytanie moje brzmiało: Czy przeczekać ten rok i starać się o MR w kolejnych latach, czy może przepisywać i próbować teraz? Hmh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o nie zauważyłem wcześniej tego zapisu (może dlatego, iż nie było go w poprzednim projekcie rozporządzenia;D) muszę przyznac, że znowu życie młodych rolników została utrudnione, w moim przypadku mam szansę nawet po przejęciu gospodarstwa i nie otrzymaniu wsparcia w 2007 roku gdyż studiuję w trybie dziennym, ale radzę starac się o grant już w tym roku a w następnym zabrac sie za inne fundusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak w końcu jest z wojskiem trzeba mieć odbytą służbę czy można nie mieć z kategorią A, bo raz tak piszą a raz tak, i czy można mieć prowadzić inną działalność gospodarczą i opłacać krus nie zus, bo mam mały warsztat ślusarski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przestańcie, albo podajcie link z tym rozporządzeniem, bo ja czytałem inne i potwierdzają to teksty nawet na stronie ppr.pl Mogą starać sie osoby, które mają już ha ale tylko w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z projektu usatawy wynika-

by dostać MR gospodarstwo musi posiadać conajmniej 9 ha bo tyle wynosi średnia powierzchnia gospodarstwa w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z projektu usatawy wynika-

by dostać MR gospodarstwo musi posiadać conajmniej 9 ha bo tyle wynosi średnia powierzchnia gospodarstwa w Polsce

 

co najmniej tyle jeśli średnia w województwie jet niższa, więc dla ścisłości gdy średnia w województwie jest wyższa od średniej krajowej to powierzchnia nowo utworzonego gospodarstwa musi przekraczac średnią wojewódzką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli śrenia województwa jest wyższa niż średnia krajowa to obowiazuje średnia krajowa, a jeżeli średnia województwa jest niższa to ona obowiazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma może ktoś info jak się robi biznes plan do proramu młody rolnik, albo jakiś formularz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezeli śrenia województwa jest wyższa niż średnia krajowa to obowiazuje średnia krajowa, a jeżeli średnia województwa jest niższa to ona obowiazuje.

 

§ 2. 1. Pomoc finansowa w ramach dzia􀃡ania „U􀃡atwianie startu m􀃡odym rolnikom” obj􀄊tego Programem, w wysoko􀄞ci 50 tysi􀄊cy z􀃡otych, zwana dalej „pomoc􀄅”, jest przyznawana osobie fizycznej, która rozpoczyna po raz pierwszy samodzielne prowadzenie gospodarstwa rolnego w rozumieniu Kodeksu cywilnego, o powierzchni u􀄪ytków rolnych nie mniejszej ni􀄪 􀄞rednia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie, w którym po􀃡o􀄪one jest gospodarstwo lub najwi􀄊ksza cz􀄊􀄞􀃼 u􀄪ytków rolnych wchodz􀄅cych w sk􀃡ad tego gospodarstwa, i nie mniejszej ni􀄪 􀄞rednia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, oraz nie wi􀄊kszej ni􀄪 300 ha, zwanego dalej „gospodarstwem”.

 

(przepraszam za brak polskich znaków) ale co wynika z tego fragmentu projektu rozporządzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma taki problem, w czercu zakończyłem studia dzienne inzynierskie od października chcem iść na zaoczą magisterkę i w ciągu 2 lat nie mogą mnie wziąć do woja bo studiuję a w tym roku rodzie chcą na mnie przepisać gospodarstwo i bede sie starał o premie dla młodego rolnika i czy premie bedzie mi przyznana skoro nie odbyłem słuzby wojskowej? jak ktoś sie orientuję to proszę o szybka odpowiedź bo nikt nic nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w najnowszym projekcie rozporządzenia nie ma już zapisu o wymaganym uregulowanym stosunku do służby wojskowej ale nikt nic nie wie, ponieważ nie zanosi sie jeszcze na uruchomienie programu i nie wiadomo czy warunki nie ulegną jeszcze zmianie a wszystko okaże się wraz z wydaniem rozporządzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba poczekay z przepisaniem gospodarki do może mowy minister zmieni wysokość renty albo powróci do popszedniej wersji i rodzice by mieli 2,4tys a teraz 1,5tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osa21 z dyplomem do wku nie zgłaszac że robisz mgr i za rok będziesz w rezerwie. Jakie 1,5 tyś renty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawa to 150% + 100% za współomałżonaka i 15% że gospodarstwo dla młodego rolnika a posrawa to około 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawa, drobna literówka bo nawoziłem sie słomy i juz nie wiedziałem jakie klawisze naciskam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jaki okres należy miec umowę dzierżawy z ANR aby ubiegac się o grant dla młodych rolników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest jak ktoś jest na studiach zaocznych i chciałby uzyskać premię MR. bo z tego co sie dowiedziałem to bedąc na dziennych to nie dostanie premi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak jest jak ktoś jest na studiach zaocznych i chciałby uzyskać premię MR. bo z tego co sie dowiedziałem to bedąc na dziennych to nie dostanie premi

 

dlaczego będąc na dziennych nie można uzyskac grantu? moim zdaniem wszystko jest do przejścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi odpowie czy przed premia MR mozna byc ubezpieczonym w KRUS jako domownik np rok, bo sie dowiedzialem ze przed przejeciem gospodarstwa nie mozna byc ubezpieczonym w KRUS jako rolnik i jako domownik, ale jak sie nie ma wyksztalcenia rolniczego to trzeba byc ubezpieczonym min 3 lata, o co biega bo juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOżesz być ubezpieczony jako DOMOWNIK. Jeśli nie masz wykształcenia rolniczego to nawet jest to wskazane. Absolutnie nie możesz być ubezpieczony jako rolnik - czyli prowadzący gospodarstwo rolne.

Problem powstaje w momencie kiedy jesteś zatrudniony poza rolnictwem a twój pracodawca odprowadza za ciebie ZUS /lub jeśli sam go opłacasz/. Wtedy nie możesz być być ubezpieczony jako domownik w KRUS - bo to normalny wymiar składki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest ruznica w ubezpieczeniu jako rolnik a jako domownik , jak to sprawdzic , ja jeste rolnikiem juz pare lat (5 lat) rok temu ozenilem sie i musialem ubespieczyc zone , czy jesli za 2 lat premia bedzie kontynlowana to moj ojciec bedzie mogl zapisac mojej zonie gospodarstwo bo pasowala by mu reta strukturalna a jej premia , czy cos takiego jest mozliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka jest ruznica w ubezpieczeniu jako rolnik a jako domownik , jak to sprawdzic , ja jeste rolnikiem juz pare lat (5 lat) rok temu ozenilem sie i musialem ubespieczyc zone , czy jesli za 2 lat premia bedzie kontynlowana to moj ojciec bedzie mogl zapisac mojej zonie gospodarstwo bo pasowala by mu reta strukturalna a jej premia , czy cos takiego jest mozliwe ?

 

premii nie otrzyma małżonek rolnika, więc taka opcja odpada a ubezpieczenie jako domownik i rolnik różni się tym, iż rolnik jest posiadaczem gruntów rolnych i zajmuje się działalnością rolniczą a domownik tylko się nią zajmuje tudzież pomaga rolnikowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...