Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

jak szalec to szalec moze kupic fenda 714

ale wydac około 360tys za 140km to chyba przesada

znajomy dał za jd 8130 100tyz euro i gdzie tu kalkulacja 140km do ponad 200km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kupiłeś fergusona to dobrze kupiłeś:D

 

Nie wiem czy dobrze kupiłem bo jego spalanie jest nie małe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale to są dobgre maszyny tylko twój ma troszeczke za mało koni jak bym miał gospodarke to bym kupił fergusona 8180 lub jakiś nowszy ale powyżej 250km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego sprzętu to gospodarstwo jest za małe to już musi być kawał PGR-u(Pokaźne Gospodarstwo Rolne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam do dyspozycji tylko lub aż w zalezności jak kto nazwie 60 ha w tym 40 własnymi. 20 ha dzierżawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku 11 rzepaku 5 buraczków 2,5 kukurydzy na kiszonkę a reszta zboża paszowe. W tym roku zasieję chyba z 20 rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi ci o odmiany to mam San, Glejt i Reduta. Sieczkarni nie mam nie opłaca się do 2-3 ha. Gościu robi mi Jaguarem to jest maszynka. Ale te z JD też są niezłe widziałem z bliska i słyszałem z kilometra jak kosił jakiś ganc nowy miał noże na prawie 7 m. Małe rozrzutniczki podjezdzały co minutę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieczkarnie John Deere nie są tak dopracowane jak Class. Sam miałem dylemat jaką kupić. Na szczęście kupiłem od gościa który zawodowo zajmuje się sieczkarniami. Sam ma 8 Classów, 695 SL Mega najmniejszy do 860. Mówi, że sprowadzane sieczkarnie John Deerebardzo często mają wymontowany gniotownik lub od nowości nie mają. Ale krowa tego nie przetrawi i jest strata. John Deere jak to John pali dużo więcej od Classa. Ma dwóch synów którzy uczyli się w serwisie Classa w Holandi. Mądre chłopaki. Mi się udało i dostałem maszynę(Jaguar 695 SL MEGA) w super stanie,nowy gniotownik, alce, noże, fachową pomoc, zapewnione części i olej. Niestety ubolewam , że nie ma Kempera, ale to koszt drugiej takiej maszyny. Może kiedyś.....A co do powierzchni to mam 10 ha kukurydzy i dużo wiary JUŻ zgłosiło chęć, żeby im kosić kukurydzę i się opyla. Miałem dość jednorzędówki. Nie wiem może ją sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kupna ciagnika to na 70 ha starczy dj 6620 jest taki umnie w okolicy i ciag 4skibowy pług kvernelanda z vario to koles nim orze na szerokosc 2 m to se daje nie zle rade nim srednio 10km /h a u nas to 2 -3 klasa ziemi a co do jd 6820ze szkrzynia 20 z 4biegami podobciazeneim jezdziłem nim w pługu to cacko taka skrzynia ale jd 6820 nie zaczepi 5skibowego pługa nie da rady a pali nie zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a ile ten JD 6620 ma koni A to że pali nieźle to ile mniej więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg ECE-R24 przy obrotach nominalnych (z wentylatorem) -125 koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słyszeliscie o traktorkach JD z serii 5015

co o nich sądzicie? ( troche kurduple )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisać jaka jest różnica pomiedzy ciągnikami serii 6900 a 7600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kotoś może podać ile spala 6620 i przy jakiej pracy to bym był bardzo wdzięczny nabyłem coś takiego w maju ale jeszcze nie miałem okazji go przetestować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7600 ma wiekszy moment obrotowy lepszy podnosnik(silniejszy) i jest gabarytowo wiekszy

szczegółowe dane znajdziesz na www.konedata.net/

To to wiem tylko szukałem opioni użytkowników może ktoś by coś doradził. Bo nie wiem zadardzo na co się zdecydować. Kusi mnie ten 7600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu wzialbym jednak 7600 model ten w porownaniu do 6900 ma duzo wieksza wydajnosc ukladu hydraulicznego a wiec bez problemu podepniesz do niego obrotowke, ma duzo wiekszy bak co pozwoli Ci dluzej pracowac w wygodniejszej i cichej (bo tylko 72 db) kabinie i w ogole ma fajniejsze wnetrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten John 5720 to ile konkretnie pali ( z postów wynika ze ponadprzeciętnie duzo )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,też przymierzam się do JD 5720,fajny ciągnik ale narzekają co niektórzy,że jest paliwożerny.Valtra A 85 pali mniej,ale na małych obrotach.Jestem ciekaw jaka jest duża różnica w spalaniu między tymi ciągnikami? Myślałem też o NH TL-A ale ponoć spalanie jest podobne do JD. Ile można faktycznie zaoszczędzić paliwa Valtrą np.w orce na 1ha.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy w spalaniu między Valtrą a JD nie znam, uważam zresztą,że nie są pewnie aż tak duże-w każdym bądź razie JD jeździ się o wiele przyjemniej (skrzynia),obsługa EHR-u-zresztą jak czytam czy słyszę,że ktoś tam spalił 8 litrów na hektar orki lub jak dzisiaj gdy znajomy uczęstował mnie bajką o Warfamie ,c-360, sianokiszonce i 1400 obr/min-to już nawet śmiać mi się nie chce...Jak ktoś chce mogę mu podesłać tabelkę z jednostkowym zużyciem paliwa JD 5720-ja zresztą gdy tylko skończy się gwarancja będę przestawiał pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...