Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

słaby podnośnik przede wszystkim.

No nie powidziałbym, że taki słaby. Przynajmniej w u mnie. Oczywiście wiekszego pługa to by nie podniósł, ale z dwuskibowym to powinien dać sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi pawelek32 sluchaj kolego chyba nie poto sie zalogowales zeby innym ublizac tylko dowiedziec sie czegos podzielic sie informacja doradzic nie sadzisz a co do pluga to probowales z takim plugiem bo moim zdaniem C-360 sobie poradzi z udzwigiem a z orka nie bedzie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważ, że nikogo nie obrażam. jeśli ktoś pisze każdy przez rz to wybaczcie, ale mnie uczyli pisowni tych najprostszych wyrazów w szkole podstawowej.

nie jest tak, że kto dobrze zna zasady ortograficzne jest inteligentem, tylko przeciwnie, kto ich nie zna ten jest... dokończ sobie sam.

nie próbowałem orki 360 pługiem obrotowym- jak chcesz to testuj. kiedyś pisali na forum, że absolutnie nie opłaca się orać tym ursusem to tak na marginesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl sobie jezeli ty mialbys w swoim gospodarstwie najwiekszy ciagnik C-360 to niechcialbys pluga obrotowego do orania ja mysle ze nie kazdego stac na wiekszy ciagnik i zadawalaja sie tym co maja i nie mozna sie z nich nasmiewac przeciez plugi 2 skibowe sa do tych mniejszych ciagnikow Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, ale do pługa obrotowego w TUZ ciągnika musi być wszystko cacy, a w c360 wszędzie są luzy. nie żebym sie naśmiewał z c360, bo pól roku temu mieliśmy taką maszynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do pawełek32 słuchaj jak takiś inteligent to po cholere siedzisz w gospodarstwie idżź gdzieś za prezesa!!!!!!!!!!!!! a podrógie toja dopiero zaczynam i tylko pytałem....

Nie ciśnieniuj się. Poprawnej polszczyzny nigdy za wiele, czy to ,, idżź gdzieś za prezesa", czy jak,, podrógie toja" się zaczyna. Wcale nie znaczy, że jakieś chłop to wszyscy muszą zaraz o tym wiedzieć. W temacie pługa miał Pawełek rację, C-360 wybitnie nie nadaje się do tego typu maszyn.Wiem co pisze, zacząłem 25 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że w tym temacie pytam o c-4011, ale chciałbym sie dowiedzieć czy do tego ciągnika da sie zamontować silnik 3p (perkins)? i czy są jakieś trudności w połączeniu c-4011 w porównaniu do c-360 z 3p? czy c-4011 są równie wytrzymałe jak c-360? jakie wady ma c-4011 w porównaniu z c-360?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytałem już o to w temacieogólnym o Ursusach ale bez odpowiedzi więc spróbuję tutaj.Mam problem z 360.Na drugim biegu przy dużym obciążeniu (np. podczas jazdy z pełna przyczepą czy podczas orki) cos puka na 2 biegu w skrzyni biegów.Ale tylko na 2 i pod obciążeniem jak samym ciągnikiem albo z rotacyjna to cisza.Po zdjęciu pokrywy z góry skrzyni zauważyłem że na kole zębatym 2 biegu są 4 ukruszone leciutko zęby ale to chyba nie to. Z góry dzięki za radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, że w tym temacie pytam o c-4011, ale chciałbym sie dowiedzieć czy do tego ciągnika da sie zamontować silnik 3p (perkins)? i czy są jakieś trudności w połączeniu c-4011 w porównaniu do c-360 z 3p? czy c-4011 są równie wytrzymałe jak c-360? jakie wady ma c-4011 w porównaniu z c-360?

 

Widziałem taką przeróbkę z daleka i powiem,że ścigant z tego wyszedł,bo robił wszystkie 360 i 4011. 4011 jest bardziej wytrzymały od 360. 4011 jest szybsze od 360 i ma mortyzowany przodek ale cięzko chodzi układ kierowniczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy c-4011 są równie wytrzymałe jak c-360?
Powinieneś raczej zapytać czy 60 są równie wytrzymale jak 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nowości w mojej 60-tce głośno chodziła skrzynia na dwójce i wstecznym. Z czasem rzężała nie do wytrzymania. Kilka lat temu miała remont i okazało się że dolny tryb od dwójki (ten na wałku pośrednim) jest do połowy spiłowany (połowa zębów była jak żyletki, a druga połowa prawie jak nowa). Mechanik powiedział że tryb był nie zahartowany i wymienił komplet (górę i dół). Teraz jednak dwójka znów zaczyna rzężeć i narodziło się pytanie - czy jest duże prawdopodobieństwo, że mam krzywy wałek pośredni w skrzyni?? Wywnioskowałem to z tego, że jak na przykład nie wysprzęgle dobrze i chcę wrzucić dwójkę to nie chroboce równo, tylko raz mocniej raz słabiej. Podobnie jest też na jedynce, ale trochę lepiej. Proszę o podpowiedź, bo według mnie to mechanik się nie poznał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak kiedys miałem w 3p i tez własnie na dwojce. Po jakis 7 latach robilem skrzynie biegow i okazalo sie ze walek jest krzywy.wymienilem i jak reka odjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką pompę olejową najlepiej zastosować do wspomagania c360 (poza orginalną).?? Orbitrol jest z ostrówka. Najlepiej żeby była na pasek klinowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaką pompę olejową najlepiej zastosować do wspomagania c360 (poza orginalną).?? Orbitrol jest z ostrówka. Najlepiej żeby była na pasek klinowy. Ciągnik ma przedni napęd!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale dolny wymieniałeś czy górny??

zmieniałem wszystkie lozyska i wałki...nie chciałem ryzykowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, że w tym temacie pytam o c-4011, ale chciałbym sie dowiedzieć czy do tego ciągnika da sie zamontować silnik 3p (perkins)? i czy są jakieś trudności w połączeniu c-4011 w porównaniu do c-360 z 3p? czy c-4011 są równie wytrzymałe jak c-360? jakie wady ma c-4011 w porównaniu z c-360?

da się zamontować silnik od 3p tylko to gra niewarta świeczki bo musisz kupić taką jakby redukcje jak w c 360 3p i przód od c360 a pozatym 3p są mniej wytrzymałe od naszych silników... a namarginesie nowy silnik c360 do poskładania sobie to koszt około 7000PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a namarginesie nowy silnik c360 do poskładania sobie to koszt około 7000PLN

 

Że jak? 7tys. nowy silnik??Do poskładania??Chyba po remoncie generalnym za 3500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie go sam poskładasz to wyjdzie około 7000zł. Kpl. naprawczy tłoków 600zł kadłub2950zł wał840zł panewki już niepamiętam głowice po regeneracji 80zł szt pompa wtr. 1350zł pompa ciśniena oleju 130zł reszte morzesz dać ze starego motoru. Co najważniejsze jest nowe. Przecież np miski olejowej czy innych podzespołów nie mósisz nowych kupować. aha niżej czytałem że komuś mechanik powiedział że wał korbowy od c4011 nie pasuje do c360. Mój ojciec montował wał od c360 w c4011 i pasował. (ps Pawełek32 jeśli są błędy to wybacz że kalam poprawną pisownie ja za to poradzić niemoge)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz takie pytanie:

 

Czy komuś przytrafiło się,lub słyszeliście,żeby silnik w 360 (lub w innym ursusie) był tak zużyty,że się rozleciał,lub poprostu przestał pracować na amen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gość zostawił 330 przy pompie od deszczowni i pękł wąż od chłodnicy papaj się zatarł jak rozebrali silnik to tuleje wtopiły się w blok korpus do wywalenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do lukash0 masz c 360 z przednim napędem? a mógłbyś mi prysłać opis jak i od czego ten napęd dopasowałeś? jak morzesz to wstaw kilka fotek... mój e-mail: rysiek537@wp.pl będe wdzięczny i z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...