Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

wiencej roboty niż kosztów oczywiście przy wymianie pirerścieni jeżeli cylinder jest mocno porysowany to troche drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli na zimnym oleju podnosi jako tako a na cipłym kiepsko, a podnośnik sam nie opada to trzeba pompe wymienić, koło 200PLN to kosztuje,bez roboty. wymiana pierścieni uszczelniających wynosi koło 50 PLN, nowy cylinder koło 100PLN. w gre wchodzi jeszcze rozdzielacz, to jest droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem tylko ja jak podniose jakąś maszyne to pompa mi strasznie wyje i co chwila mi podbija.

Pompa jest nówka, wymieniałem 2 lata temu więc pewnie wina podnośnika tylko teraz doradźcie mi coś, poniewarz mam możliwość wymiany podnośnika, tzn zwalam swój łącznie z ramionami (ten cały plecak) zawoże do sklepu a oni mi dają podnośnik po regeneracji z roczną gwarancją za 750zł.

Czy może lepiej się opłaca naprawa podnośnika??

Co mam wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u ciebie to chyba wina rozdzileacza ja niewiem ile rozdzileacz kosztuje ale naprawa

siłowniak oscyluje w ok 200zł to wienc 200 +rozdzielacz =jeżeli mniej niż 750 to lepiej samemu bo kupisz nówke rodzielacz, a tam jak ci wsadzą jakieś gówno pochodzi rok i se rozleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos wie moze z jakimi siłami dokręcać typowe śruby metryczne najlepiej w N*m. Bo rozebrałem moją 360-tkę i nie chcę przy skłądaniu pourywać śrub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z hamulcami nie da sie ich odpowietrzyc nie wiecie czego moze byc wina czy cylinderki czy pompy słabo daja? jak to sprawdzić? przy odkrecaniu odpowietrzników leci płyn a jak sie depnie to słabjutkie jak nie wiem poradzcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tez inny problem wywala mi wode z chłodnicy to chyba kompresja do wody sie dostaje podkładałem podkładki pod tuleje ale nic to nie daje ktoś mi doradził zeby dać głowice do roboty czy to moze być winna głowic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na zimnym oleju podnosi zajebiście

też się u mnie coś takiego dzieje jak olej zimny to podnosi dobrze a jak sie rozgrzeje po około 1 h roboty okolo zalezy od temp. na dworze to nie chce za ciula jak mu pomoge dzwignąć za koniec pług to podniesie a sam nie chce ale czasami dłużej robie i podnosi cały czas dobrze. Olej wymieniałem na wiosne, pompa nie wiem jaka bo kupiłem ten sprzet rok temu ale np w 30 nie chciał mi podnosic wcale i wymieniłem symeringi w pompie i jest oki nie wiem czy w 60 sa takie to moze je by wymienił co do pierscieni na tłoku to wymieniałem koło 20 -30 zł nie wiem czy to nie wina rozdzielacza bo pod siedzeniem jak ta śruba wystaje to koło niej mokro( olej wysadza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam tez inny problem wywala mi wode z chłodnicy to chyba kompresja do wody sie dostaje podkładałem podkładki pod tuleje ale nic to nie daje ktoś mi doradził zeby dać głowice do roboty czy to moze być winna głowic?

 

wina głowic być może jak są krzywe, ale sprawdź sobie na początek przewody gumowe, może tak być że się któryś od starości rozwarstwił i kawałek płótna wystaje i tamuje przepływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy ktos wie moze z jakimi siłami dokręcać typowe śruby metryczne najlepiej w N*m. Bo rozebrałem moją 360-tkę i nie chcę przy skłądaniu pourywać śrub.

 

Z uczuciem , nie masz czucia w ręce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na zimnym oleju podnosi zajebiście

też się u mnie coś takiego dzieje jak olej zimny to podnosi dobrze a jak sie rozgrzeje po około 1 h roboty okolo zalezy od temp. na dworze to nie chce za ciula jak mu pomoge dzwignąć za koniec pług to podniesie a sam nie chce.

 

 

niewiecie co to moze byc? U mnie to samo sie dzieje z tym podnosnikiem w tej C360 (kieratem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli po podniesieniu podnosnik "trzyma", to prawdopodobnie pompa jest zuzyta. a moze tez byc przyczyna w oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzyma nawet pszetszyma cała noc bele sianokiszonki ! A pompe wymienialem rok

temu na zetorowska prawie 500zl mnie kosztowała i razem z nia jeszcze wymieniłem olej, zawor bezpieczenstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze byc pęknięta rurka pomiędzy pompą a podnośnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam podobny problem tylko ja jak podniose jakąś maszyne to pompa mi strasznie wyje i co chwila mi podbija.

Pompa jest nówka, wymieniałem 2 lata temu więc pewnie wina podnośnika tylko teraz doradźcie mi coś, poniewarz mam możliwość wymiany podnośnika, tzn zwalam swój łącznie z ramionami (ten cały plecak) zawoże do sklepu a oni mi dają podnośnik po regeneracji z roczną gwarancją za 750zł.

Czy może lepiej się opłaca naprawa podnośnika??

Co mam wybrać

witam ztego co wiem to regeneracja całej gury nie kosztuje u nas 500złociszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzyma nawet pszetszyma cała noc bele sianokiszonki ! A pompe wymienialem rok

temu na zetorowska prawie 500zl mnie kosztowała i razem z nia jeszcze wymieniłem olej, zawor bezpieczenstwa.

potwierdzam sam spotkałem taki przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam tez inny problem wywala mi wode z chłodnicy to chyba kompresja do wody sie dostaje podkładałem podkładki pod tuleje ale nic to nie daje ktoś mi doradził zeby dać głowice do roboty czy to moze być winna głowic?

 

wina głowic być może jak są krzywe, ale sprawdź sobie na początek przewody gumowe, może tak być że się któryś od starości rozwarstwił i kawałek płótna wystaje i tamuje przepływ.

ale skąd brała by się kompresja w wodzie przez węża to mało prawdopodobne głowice dałem juz do regeneracji zobaczymy jak założe ale dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy ktos wie moze z jakimi siłami dokręcać typowe śruby metryczne najlepiej w N*m. Bo rozebrałem moją 360-tkę i nie chcę przy skłądaniu pourywać śrub.

 

Z uczuciem :!: :D , nie masz czucia w ręce?

jeśli chodzi o głowice to dokręcać sie powinno kluczem dynanometrycznym czy co s takiego żeby każda śruba była dokręcona z tą samą siłą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do piootr-a:

Czy nadal przy 60-tce nie wyje Ci most, czy jest już trochę gożej niż na początku?? Apropo, pytałem się mechanika i mówi że bez żadnych przeróbek podejdą tryby od Zetora, tylko trzeba wiedzieć jaki typ wybrać, ale to jego punkt widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie może ktoś coś o ursusie 362 i czym sie różni od 360 i czy dostane do jego części i czy wogóle jest lepszy od 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do piootr-a:

Czy nadal przy 60-tce nie wyje Ci most, czy jest już trochę gożej niż na początku?? Apropo, pytałem się mechanika i mówi że bez żadnych przeróbek podejdą tryby od Zetora, tylko trzeba wiedzieć jaki typ wybrać, ale to jego punkt widzenia.

 

Narazie jest wszystko ok nie porównanie z tym co było przed zmianą kół , słychać jedynie troche zwolnice ale tao delikatnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...