Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wymienilem w MF 3080 olej w skrzyni zalalem Agro Stu z orlena i mam problem ze sprzeglem prawie ze go niema,olej na bagnecie nie jest czysty taki bombelkowy i zmienil kolor,filtr tez wymienilem,(zly olej?) dlaczego tak sie dzieje,bede wdzieczny za pomoc dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt taki jakbyś zmieszał dwa różne oleje (wcześniej też był agro stou?), próbuj odpowietrzać. Podnośnik, dynashift działają prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ze nie wiem jaki byl tam olej,ale wymienilem caly olej,gdzie sie odpowietrza ten podnosnik?,tylko narazie problem ze sprzeglem,wspomaganie,podnosnik dzialaja,katrolki gasna,niewiem czy ciagnik moze pracowac czy co wiecej nie nawali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Efekt taki jakbyś zmieszał dwa różne oleje (wcześniej też był agro stou?), próbuj odpowietrzać. Podnośnik, dynashift działają prawidłowo?

 

no wlasnie ze nie wiem jaki byl tam olej,ale wymienilem caly olej,gdzie sie odpowietrza ten podnosnik?,tylko narazie problem ze sprzeglem,wspomaganie,podnosnik dzialaja,katrolki gasna,niewiem czy ciagnik moze pracowac czy co wiecej nie nawali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia ,aby na następne świeta na tym forum było mniej postów z jakimiś problemam z mf-kami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wymienilem w MF 3080 olej w skrzyni zalalem Agro Stu z orlena i mam problem ze sprzeglem prawie ze go niema,olej na bagnecie nie jest czysty taki bombelkowy i zmienil kolor,filtr tez wymienilem,(zly olej?) dlaczego tak sie dzieje,bede wdzieczny za pomoc dzieki

witam; a odpowietrzyłeś sprzęgło bo nic na ten temat nie piszesz . olej Agro Stu jest dobrym olejem chociaż bywają lepsze . sporo już było wypowiedzi na tema olei wiadomo że ciągniki marki MF mają dużo elektro zaworów przeżucanie biegów itd najgorzej jest w okresie zimowym gdy olej jest gesciejszy [ ponad 15 stopni]wtedy mogą byc utrudnienia przy przerzucaniu biegów żów zajac itd i nieważne czy to jest olej lepszy czy gorszy bele by był i był wymieniony na czas i jeżeli jest odpowiednie cisnienie w układzie chydraulicznym to nic niepowinno się dziać ja w swoim MFie mam zalany agrolu juz od pięciu lat i nigdy niemiałem żadnej usterki z powodu że jest zalany agrolu . oczywiście zalanie lepszego oleju niezaszkodzi wtety ciagnik moze pracowac w bardziej ekstremalnych warunkach ale w polsce przeważają gospodarstwa rodzinne rzadko kiedy przekraczajace 50 h wiec myśle ze te ciagniki niemaja duzo doroboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wymienilem w MF 3080 olej w skrzyni zalalem Agro Stu z orlena i mam problem ze sprzeglem prawie ze go niema,olej na bagnecie nie jest czysty taki bombelkowy i zmienil kolor,filtr tez wymienilem,(zly olej?) dlaczego tak sie dzieje,bede wdzieczny za pomoc dzieki

witam; a odpowietrzyłeś sprzęgło bo nic na ten temat nie piszesz . olej Agro Stu jest dobrym olejem chociaż bywają lepsze . sporo już było wypowiedzi na tema olei wiadomo że ciągniki marki MF mają dużo elektro zaworów przeżucanie biegów itd najgorzej jest w okresie zimowym gdy olej jest gesciejszy [ ponad 15 stopni]wtedy mogą byc utrudnienia przy przerzucaniu biegów żów zajac itd i nieważne czy to jest olej lepszy czy gorszy bele by był i był wymieniony na czas i jeżeli jest odpowiednie cisnienie w układzie chydraulicznym to nic niepowinno się dziać ja w swoim MFie mam zalany agrolu juz od pięciu lat i nigdy niemiałem żadnej usterki z powodu że jest zalany agrolu . oczywiście zalanie lepszego oleju niezaszkodzi wtety ciagnik moze pracowac w bardziej ekstremalnych warunkach ale w polsce przeważają gospodarstwa rodzinne rzadko kiedy przekraczajace 50 h wiec myśle ze te ciagniki niemaja duzo doroboty

 

witam rowniez: dzieki za odpowiec .tak odpowieczalem sprzeglo kilka razy,sprzeglo jest ale nie takie jak powinno czyli ciagnik przy wrzuceniu biegu lekko zabierai przy wcisnieciu sprzegla przychamuje,jeszcze jedna sprawa wczoraj olej byl na bagnecie spieniony (bombelkowy) ,dzisiaj sprewdzalem normalny ale po odpaleniu znowu sie spienil, dlaczwgo?,przy filtrze z hydrauliki sa takie 2 wetile gdy je wcislem to wyplynelo no takie troche mleko ,wszystko reszta dziala'ze ten olej taki spieniony to moze sie cos stac wiecej? ,albo moge jezdzic.pozdrawiam WESOLYCH SWIAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wymienilem w MF 3080 olej w skrzyni zalalem Agro Stu z orlena i mam problem ze sprzeglem prawie ze go niema,olej na bagnecie nie jest czysty taki bombelkowy i zmienil kolor,filtr tez wymienilem,(zly olej?) dlaczego tak sie dzieje,bede wdzieczny za pomoc dzieki

witam; a odpowietrzyłeś sprzęgło bo nic na ten temat nie piszesz . olej Agro Stu jest dobrym olejem chociaż bywają lepsze . sporo już było wypowiedzi na tema olei wiadomo że ciągniki marki MF mają dużo elektro zaworów przeżucanie biegów itd najgorzej jest w okresie zimowym gdy olej jest gesciejszy [ ponad 15 stopni]wtedy mogą byc utrudnienia przy przerzucaniu biegów żów zajac itd i nieważne czy to jest olej lepszy czy gorszy bele by był i był wymieniony na czas i jeżeli jest odpowiednie cisnienie w układzie chydraulicznym to nic niepowinno się dziać ja w swoim MFie mam zalany agrolu juz od pięciu lat i nigdy niemiałem żadnej usterki z powodu że jest zalany agrolu . oczywiście zalanie lepszego oleju niezaszkodzi wtety ciagnik moze pracowac w bardziej ekstremalnych warunkach ale w polsce przeważają gospodarstwa rodzinne rzadko kiedy przekraczajace 50 h wiec myśle ze te ciagniki niemaja duzo doroboty

 

witam rowniez: dzieki za odpowiec .tak odpowieczalem sprzeglo kilka razy,sprzeglo jest ale nie takie jak powinno czyli ciagnik przy wrzuceniu biegu lekko zabierai przy wcisnieciu sprzegla przychamuje,jeszcze jedna sprawa wczoraj olej byl na bagnecie spieniony (bombelkowy) ,dzisiaj sprewdzalem normalny ale po odpaleniu znowu sie spienil, dlaczwgo?,przy filtrze z hydrauliki sa takie 2 wetile gdy je wcislem to wyplynelo no takie troche mleko ,wszystko reszta dziala'ze ten olej taki spieniony to moze sie cos stac wiecej? ,albo moge jezdzic.pozdrawiam WESOLYCH SWIAT

sprawdz ciśnienie w chydraulice jeżeli jest dobre to niepowinno się nic niepożondanego stac aczkolwiek MF to jedna wielka niewiadoma to że olej jest spieniony to jedna z przyczyn może zasysać powietrze np gdzieś przy filtrze lub założyłeś filtr o małej przepustowości i pompa sie dusi . pożadny filtr kosztuje około 300 zł ale wszyscy szukamy oszczędności w czsach kryzysu zakładamy filtry od ciężarówek widziałem tez przeróbki od innych maszyn wiadomo polak potrafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wymienilem w MF 3080 olej w skrzyni zalalem Agro Stu z orlena i mam problem ze sprzeglem prawie ze go niema,olej na bagnecie nie jest czysty taki bombelkowy i zmienil kolor,filtr tez wymienilem,(zly olej?) dlaczego tak sie dzieje,bede wdzieczny za pomoc dzieki

witam; a odpowietrzyłeś sprzęgło bo nic na ten temat nie piszesz . olej Agro Stu jest dobrym olejem chociaż bywają lepsze . sporo już było wypowiedzi na tema olei wiadomo że ciągniki marki MF mają dużo elektro zaworów przeżucanie biegów itd najgorzej jest w okresie zimowym gdy olej jest gesciejszy [ ponad 15 stopni]wtedy mogą byc utrudnienia przy przerzucaniu biegów żów zajac itd i nieważne czy to jest olej lepszy czy gorszy bele by był i był wymieniony na czas i jeżeli jest odpowiednie cisnienie w układzie chydraulicznym to nic niepowinno się dziać ja w swoim MFie mam zalany agrolu juz od pięciu lat i nigdy niemiałem żadnej usterki z powodu że jest zalany agrolu . oczywiście zalanie lepszego oleju niezaszkodzi wtety ciagnik moze pracowac w bardziej ekstremalnych warunkach ale w polsce przeważają gospodarstwa rodzinne rzadko kiedy przekraczajace 50 h wiec myśle ze te ciagniki niemaja duzo doroboty

 

witam rowniez: dzieki za odpowiec .tak odpowieczalem sprzeglo kilka razy,sprzeglo jest ale nie takie jak powinno czyli ciagnik przy wrzuceniu biegu lekko zabierai przy wcisnieciu sprzegla przychamuje,jeszcze jedna sprawa wczoraj olej byl na bagnecie spieniony (bombelkowy) ,dzisiaj sprewdzalem

normalny ale po odpaleniu znowu sie spienil, dlaczwgo?,przy filtrze z hydrauliki sa takie 2 wetile gdy je wcislem to wyplynelo no takie troche mleko ,wszystko reszta dziala'ze ten olej taki spieniony to moze sie cos stac wiecej? ,albo moge jezdzic.pozdrawiam WESOLYCH SWIAT

 

 

no wiesz filtr zamiennik ale o tym samym numerze , koszt 230zl ,powiedz mi gdzie podpiac ten zegar zeby sprawdzic cisnienie , slyszalem ze na wolnych obrotach 17 atm to prawda??? dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u mnie był mechanik, to nie polecał oleju innego niż BP tub FUCHS. Ja akurat zalałem BR Terrac. Robiłem remont sprzęgła i skrzyni i sprzęgło było zapowietrzone konkretnie i troche zeszło z odpowietrzeniem. Odpowetrza się podobnie jak hamulce, ale on popuszczał i zakręcał przewód, który bezpośrednio wychodził z pompkii było dobrze. Ciągnik może stać miesiać i sie sprzęgło nie zapowietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak u mnie był mechanik, to nie polecał oleju innego niż BP tub FUCHS. Ja akurat zalałem BR Terrac. Robiłem remont sprzęgła i skrzyni i sprzęgło było zapowietrzone konkretnie i troche zeszło z odpowietrzeniem. Odpowetrza się podobnie jak hamulce, ale on popuszczał i zakręcał przewód, który bezpośrednio wychodził z pompkii było dobrze. Ciągnik może stać miesiać i sie sprzęgło nie zapowietrza.

chodzi ci o olej Bp Terrac tak bo chyba żle napisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam MF255 i mam dwa rodzaje kół do niego jedne to 12,4x28(chyba to standard) a drugie 9,5 na 44. Interesuje mnie jaką traktor będzie miał prędkość na 1-szosowej przy 1000obr/min ? Wydaje mi się że na standardowych kołach powinien mieć około 4km/h a na drugich nie mam pojęcia:/ mam licznik rowerowy ale tam trzeba obwód a trudno go policzyć tak do warunków polowcyh:/ pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! planuje modernizacje swojego gospodarstwa i zastanawiam sie nad kupnem mocniejszego traktora. mam mf3080 i planuje go zastapic którymś z modeli 3645, 3650 lub 3125. jakie sa wasze zdania na temat tych modeli?? prosze o komentarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie ile pali MF 3070, czy jest dobry do pracy z turem i czy wogule oplaca mi sie go kupowac za 30tys zl z 1989 roku a jak nie to podpowiedzcie jaki ciagnik mam kupic a najlepiej zeby mial cos kolo 110km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czewka mnie regeneracja turbiny i znalazłem miejsce gdzie je regenerują jest to CHoroszcz w woj. podlaskim miał ktoś z nimi doczynienie . Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystkie maszyny rolnicze nawet o 60% taniej

 

Co w zwiazku z tym?????

Sprzedajesz 60% taniej????Kradzione czy co????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! planuje modernizacje swojego gospodarstwa i zastanawiam sie nad kupnem mocniejszego traktora. mam mf3080 i planuje go zastapic którymś z modeli 3645, 3650 lub 3125. jakie sa wasze zdania na temat tych modeli?? prosze o komentarze

 

mam mf 3125 od dwóch lat, 126 KM spokojnie radzi sobie z 3 metrowym agregatem podorywkowym nawet w cięszych glebach czy z pługiem 2-u metrowej szerokości o agregacie upr-siew nie wspominając , obsługa ciągnika prosta , silnik bez elektroniki , o skrzynie biegów trzeba dbać jak w każdym mf , ja nie oszczędzam leje fuchsa i daje orginalne filtry więc od dwóch lat leje paliwo i jeżdze i jeszcze mnie nie zawiódł.

 

P.S odpukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o MFach jest jednym z najczęściej odwiedzanych na tym forum i głównie z powodu ciagników tej seri i prawie wszystko o nich zostało już napisane tak że miłej lektury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic jeden z tych modeli czytałem troche na ich temat i wacham sie troszeczke jedni sa zadowoleni a inni narzekaja moze pomozecie mi podjac decyzje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w takiej sytuacji jak ty kolego, zanim kupilem swojego freda, ale całe forum chyba przeczytałem, i kupiłem MF3065 z 1994roku, na najprostszej skrzyni czyli 4*2 powershift, i niedługo bedzie dwa lata jak jestem zadowolonym użytkownikiem,

także miłej lektury, tu są koledzy oni Ci doradzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego dzieki za informacje powiedz mi tylko jakie ma spalanie bo mam właśnie tez na oku MF 3065 z 94r cena około 36tyś i czy to duża cena za ten model dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zakładał ktoś z was zamiennik tarczy sprzęgłowej do mf 30..?? jeśli tak to jak się sprawuje ?? U mnie w 3090 zaczęło się ślizgać jak sądzicie czy to tylko tarcza czy wycisk może być uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...