Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy ktoś wie jak odblokować biegi na żówiu w massey 3645
Napisz coś wiecej co rozumiesz przez słowo zabolkowały biegi bo chyba niei tak jak to się dzieje w 360 bo to akurat nie jest możliwe w tym ciągniku.

Nie możesz zmienić z zółwia na zająca???

Swieca ci się jakies kontrolki na desce rozdzielczej????

 

U mnie ostatnio tez tak sie stało i nie wiadomo jak to rozwiazac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z podnośnikiem w moim MF 3120 chodzi o to że żeby podnieść go na maksymalną wysokość muszę używać przycisku na błotniku, bo sterowaniem z kabiny nie idzie do końca (za nisko żeby np. obrócić pług) a wszystko na panelu EHR jest ustawione prawidłowo. Co może z tym być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napiszcie coś wiecej o co dokładnie wam chodzi bo na podstawie tych kilku słów nic wam nie odpowiem. Opiszcie kiedy nie działa co temu towarzyszy (kontrolki jakie sie palą, jakieś odgłosy) przeprowadzane ostatnio naprawy, wymiany oleju i tym podobne fakty sa dość istotne. Teraz moge jedynie zgadywac w czym problem a powodów moge wymienic kilkanascie. Jak chcesz uzyskac porade na forum to opisz dobrze problem a pózniej oczekuj odpowiedzi bo nikt nie będzie z was tych informacji siła wydobywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem z podnośnikiem w moim MF 3120 chodzi o to że żeby podnieść go na maksymalną wysokość muszę używać przycisku na błotniku, bo sterowaniem z kabiny nie idzie do końca (za nisko żeby np. obrócić pług) a wszystko na panelu EHR jest ustawione prawidłowo. Co może z tym być nie tak?

 

Czy potencjometr od ustawiania wysokości nie chodzi jaoś inaczej nie był uszkodzony wyrwany???

Podnośnik chociaz reaguje na jego ustawienia tzn. jak ustawisz ponecjometr zeby ramiona nie podnosiły sie wysoko i przestawisz włacznik EHR na podnoszenie to czy zatrzyma sie na tym ustawieniu???

Czy po tym jak ramiona bedą juz w tym niskim ustawienu i teraz jak ruszysz tym potencjometrem zeby posnieść wyżej to czy podnośnik zareaguje i ponownie zatrzyma się na danym ustawieniu???

Czy moze zawsze podnosi do tego samego momentu i żadna regulacja nie pomaga????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd go mam to nic tam nie było grzebane. Jest tak jak piszesz, czyli jak przełącznik ustawię w pozycji podnoszenia to wysokość mogę sobie regulować potencjometrem i chodzi tak jak powinien, ale i tak jak ustawię go na max. to i tak nie podnosi się do końca, tylko muszę przełącznik ustawić w neutralnym położeniu i podnieść na błotniku. możliwe że jest tam jakaś blokada, ale jak rozmawiałem z innymi użytkownikami MF- ów to niczego takiego nie mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafik dokładnie wygląda to tak że przełącza z zająca na żówia i na odwrót ale na żówiu niewchodzi mi żaden bieg kontrolki niepalą sie żadne kilka razy wszedł bieg ale tak jakby nie przełączył napędu bo niechciał ruszyć z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje sie ile kosztuje kapitalny remont MF 235 a ile ursusa 2812 czy te ciągniki to to samo bo krążą plotki że do mf części są droższe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zauważyłem że w moim mf-ku 6150 ceci olej z orbitrola moćna coś z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jak już wczesniej pisałem kupiłem mf 3080 ,skrzynia 1234 AB ,żółw,zając .Jest to skrzynia 30 km/h.Można ją przerobić na 40km/h ,co trzeba dołozyć ,ile to może kosztować ,może ktoś już to robił.

 

Pozycja nr. 8 są dwa rodzaje jak widac 30km i 40km

 

f1ad597ab57d242dm.jpg

a co powiesz o tym katalogu mysle ze on mówi sam zasiebie są dwa rodzaje tych koszy

 

MF eksportując swoje ciągniki do innych krajów, musiał się dostosować do panujących tam przpisów a mianowicie ograniczenia prędkości, francja 30 km/ha. Aby nie konstruować 2 różnych skrzyń biegów wykonał kosz spinający wałęk sprzęgłowy ze skrynią biegów. Zmiana prędkości max następuje poprzez zmianę ustawienia kół zębatych w tym koszu. Odpinanie kabelka od elektrozaworu daje ten sam efekt co wyłączenie przyciskiem w kabinie.

Jeśli ktoś lubi sam coś naprawiać polecam lekturę w postaci katalogu napraw dostępnego na aukcyjnych portalach internetowych. Właśnie tam jest dokłądnie opisane i narysowane jak przyspieszyć ciągnik bez dokupowania części. Wrzuciłbym do postu rysunki ale nie zagłębiałęm się jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cesiek a widziałeś kidys kosz speedshift z zamnienionymi trybami??? Wiem ze jest to mozliwe bo sam u jednego gościa przy wyminiae uszczelnień sprawdziłem czy mozna przełozyc te tryby ale nie chieliśmy tego tak zostawic poniewac wtedy speedshift działałby odwrotnie. Jakims dziwnym trafem nie spotkałem ciągnika w którym speedshift działałby odwrotnie tzn po jego właczeniu ciagnik by zwalniał. Jezeli znasz budowe tego mechanizmu to woesz że tak będzie a to nie jest najlepsze rozwiązanie. Cesiek miałes okazje rozbierac ten kośz i zagladać do skrzyni w jakmis MF czy tylko piszesz to na podstawie tego co widziałś w instrukcji napraw???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cesiek a widziałeś kidys kosz speedshift z zamnienionymi trybami??? Wiem ze jest to mozliwe bo sam u jednego gościa przy wyminiae uszczelnień sprawdziłem czy mozna przełozyc te tryby ale nie chieliśmy tego tak zostawic poniewac wtedy speedshift działałby odwrotnie. Jakims dziwnym trafem nie spotkałem ciągnika w którym speedshift działałby odwrotnie tzn po jego właczeniu ciagnik by zwalniał. Jezeli znasz budowe tego mechanizmu to woesz że tak będzie a to nie jest najlepsze rozwiązanie. Cesiek miałes okazje rozbierac ten kośz i zagladać do skrzyni w jakmis MF czy tylko piszesz to na podstawie tego co widziałś w instrukcji napraw???

 

 

Daj mi swojego @ to podeśle Ci plik pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam instrukcje napraw widziałem to i wiem o co chodzi jak juz ci napisałem nawet przekaładałem te tryby. Ale jak juz napisłaem taka zmiana bedzie miała znaczacy wpływ na funkcjonaoanie skrzyni dlatego w swoim ciagniku tego bym nie zastosował. To jest raczej jedynie dorazny sposób na zmiane predkości chyba niezbyt dobry na dłuzszą mete zwłasza kiedy ciągnik głównie pracuje w polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam tak proglem wymieniam w mf 255 tłoki tuleje i pierścienie w jakiej kolejności zakłada się pierścienie na tłok z 5 pierścieniami czy rantem wyciętym do dołu czy do góry może ktoś z państwa wie to proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cesiek a widziałeś kidys kosz speedshift z zamnienionymi trybami??? Wiem ze jest to mozliwe bo sam u jednego gościa przy wyminiae uszczelnień sprawdziłem czy mozna przełozyc te tryby ale nie chieliśmy tego tak zostawic poniewac wtedy speedshift działałby odwrotnie. Jakims dziwnym trafem nie spotkałem ciągnika w którym speedshift działałby odwrotnie tzn po jego właczeniu ciagnik by zwalniał. Jezeli znasz budowe tego mechanizmu to woesz że tak będzie a to nie jest najlepsze rozwiązanie. Cesiek miałes okazje rozbierac ten kośz i zagladać do skrzyni w jakmis MF czy tylko piszesz to na podstawie tego co widziałś w instrukcji napraw???

 

 

Daj mi swojego @ to podeśle Ci plik pdf

Jeżeli możesz to prześlij ten plik też dla mnie.MCPRISE@INTERIA.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cesiek a widziałeś kidys kosz speedshift z zamnienionymi trybami??? Wiem ze jest to mozliwe bo sam u jednego gościa przy wyminiae uszczelnień sprawdziłem czy mozna przełozyc te tryby ale nie chieliśmy tego tak zostawic poniewac wtedy speedshift działałby odwrotnie. Jakims dziwnym trafem nie spotkałem ciągnika w którym speedshift działałby odwrotnie tzn po jego właczeniu ciagnik by zwalniał. Jezeli znasz budowe tego mechanizmu to woesz że tak będzie a to nie jest najlepsze rozwiązanie. Cesiek miałes okazje rozbierac ten kośz i zagladać do skrzyni w jakmis MF czy tylko piszesz to na podstawie tego co widziałś w instrukcji napraw???

 

 

Daj mi swojego @ to podeśle Ci plik pdf

 

Ja tez bym chciał pokojowy@op.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cesiek a widziałeś kidys kosz speedshift z zamnienionymi trybami??? Wiem ze jest to mozliwe bo sam u jednego gościa przy wyminiae uszczelnień sprawdziłem czy mozna przełozyc te tryby ale nie chieliśmy tego tak zostawic poniewac wtedy speedshift działałby odwrotnie. Jakims dziwnym trafem nie spotkałem ciągnika w którym speedshift działałby odwrotnie tzn po jego właczeniu ciagnik by zwalniał. Jezeli znasz budowe tego mechanizmu to woesz że tak będzie a to nie jest najlepsze rozwiązanie. Cesiek miałes okazje rozbierac ten kośz i zagladać do skrzyni w jakmis MF czy tylko piszesz to na podstawie tego co widziałś w instrukcji napraw???

 

 

Daj mi swojego @ to podeśle Ci plik pdf

 

Ja tez bym chciał pokojowy@op.pl

 

Ja widziałem kilka razy na sprzedaż mechanizm speedshift z trybikami odwrotnie! Nawet sam podczas naprawy zastanawiałem się czy nie założyć ich tak aby ciągnik miał prędkość max 30, ponieważ mógłbym w polu lepiej dobierać przełożenia, bo tak to są między biegami spore przeskoki (mam skrzynię bez grupy A/B) jednak mam 2 gospodarstwa oddalone o 10km, więc zostawiłem bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko tu była mowa o ciagniku który stadardowo ma skrzynie 30 km/h i pytanie było o mozliwośc zwiększenia tej prędkości przez zastosoawnie przyśpieszacza do 40 ale ze względów konstrukcujnych jest to niemozliwe a dlaczego już chyba wyjaśniłem. BO to nie przyśpieszacz robi ze skrzyni 30 ta skrzynie 40 km/h.

Bo jakbys wyjął ze swojego ciągnika przyspieszacz i włożył w to miejsce jeden wałek to miałbyś nadal skrzynie 40 km/h a nie juz 30 km/h. To chyba logiczne zwazywszy na zasade działania przyśpieszacza.

witam ; napisz rafik gdzie leży to magiczne przełożenie że ciągnik jeżdzii z predkością 40 km w szkrzyni czy w tylnym moście czy w zwolnicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynie w serii 30xx są takie same tryby 1 2 3 4 biegu grupy biegów A B rewersy mają takie same numery katakogowe gdzie leży ta różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przesłać @ ale plik ma 185 MB więc teraz umieszcam go na serwerze, gdy skończę wstawię link, może ktoś coś znajdzie dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko tu była mowa o ciagniku który stadardowo ma skrzynie 30 km/h i pytanie było o mozliwośc zwiększenia tej prędkości przez zastosoawnie przyśpieszacza do 40 ale ze względów konstrukcujnych jest to niemozliwe a dlaczego już chyba wyjaśniłem. BO to nie przyśpieszacz robi ze skrzyni 30 ta skrzynie 40 km/h.

Bo jakbys wyjął ze swojego ciągnika przyspieszacz i włożył w to miejsce jeden wałek to miałbyś nadal skrzynie 40 km/h a nie juz 30 km/h. To chyba logiczne zwazywszy na zasade działania przyśpieszacza.

witam ; napisz rafik gdzie leży to magiczne przełożenie że ciągnik jeżdzii z predkością 40 km w szkrzyni czy w tylnym moście czy w zwolnicach

 

Rafik256 wybacz, ale się mylisz jeżeli ja ze swojego wyciągnąłbym półbiegi i w to miejsce wstawił wałek (jak radziła mi większość sprzedawców części którzy nie mieli spedshifta a "zwykłą skrzynie" bez półbiegu) to właśnie z mojej skrzyni "40km" zrobiłbym "30km" więc zmiana tych trybików "na odwrót" da mi właśnie skrzynię 30 km ale ze spedshiftem w górę (bo wtedy gdybym uruchomił ten mechanizm i elektrozawór podałby olej ciągnik przyspieszyłby).

Ja mam tak, że jak elektrozawór poda olej to ciągnik zwolni (normalnie bez użycia lub w sytuacji gdybyś w ogóle odłączył ten elektrozawór sprężyna ściska tę dużą tarczę która trzyma cały kosz i ciągnik jedzie szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym, oto zdjęcie, które znalazłem w starych emailach od sprzedawcy części. W moim mfie te trybiki są odwrotnie (patrząc tak jak teraz z góry jest najpierw duży później mały). I to nie był ten jedyny przypadek to dało mi do myślenia i zrozumiałem o co tu chodzi.

 

img5879vi6.th.jpg

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2081aa5b6c29ae9cm.jpg
a9f93045ede60a7dm.jpg moje zapytanie czy można jeździć na speedshiwcie jak jest skrzynia 40 km i ile to kosztuje jak to rozsadzi pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...