Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

w zasilaniu pompy czyli w tej malej pompce ? z lewej strony pod koletorem?

czy w pompie wtryskowej? musze wyciagac pompe wtryskowa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasileniu pompy wtryskowej czyli wykręć króciec z korpusu pompy i delikatnie wyjmij to nieszczęsne sitko ,a dlaczego nieszczęsne ?dlatego że gdy to w swojej pompie to rozbierałem to część i mi wyskoczyła w trawę i nie wiedząc tego złożyłem wszystko do kupy jednak po odpaleniu ciągnik nie miał mocy a nominalne obroty były tylko na postoju ,po tym wszystkim wyciągnąłem resztą tego zaworu i pompiarz dopiero mi uzupełnił o brakujące elementy i nie ma potrzeby wkładania pompy na stół probierczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Chciałbym się poradzić , bo ostatnio przy małej awarii elektryki mojego MF3115 zaobserwowałem że na kablach od stacyjki (dokładnie na rozruchu - pomarańczowe przewody) jest cały czas małe napięcie. Czy to tak powinno być ? jest to układ dzięki któremu załączają się te dwie kontrolki na pulpicie, po uruchomieniu silnika tam już to napięcie znika. Mam tylko pytanie czy tam napięcie to powinno być cały czas przed załączeniem startera czy może tylko wtedy gdy jest stacyjka przekręcona na zapłon i do uruchomienia silnika.

U mnie jest cały czas, tzn.: przed uruchomieniem silnika jak stacyjka na STOP i potem na ZAPŁON, a po rozruchu już nie ma. Jak to powinno być prawidłowo ?

 

Pozdrowienia dla Forumowiczów

może się ktoś wypowiedzieć w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj maila dostaniesz schemat i zobaczysz jak to jest naprawdę z tymi kabelkami i stacyjką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mój mf 3085 gdy jest zimno nie chce mi odpalać musze się nakręcić żeby odpalił oczywiście przy pomocy prostownika, ale wczoraj kupiłem taki samostart i prysłem do filtra powietrza i momentalnie odpalił. Czy nie ma to złego wpływu na silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przedawkujesz to skutki mogą zaboleć

proponuje najpierw sprawdzić lub wymienić jeśli to konieczne świece płomieniową bo samostart to tak raczej ostateczność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam zamiar podłączyć do mojego mf-a 1014 przedni tu niestety nie posiadam oryginalnego rozdzielacza i musze zamontować zewnętrzny od innej maszyny

 

problem tkwi w tym ze mam za mało hydraulicznych wyjść mam tylko jedna parę a to za mało do np pracy z obracanym pługiem

 

Chodzi mi o to morze ktoś wie gdzie się wpiąć aby wszystko miała ręce i nogi może miał ktoś podobny problem np z turem jeśli ma ktoś jakieś fotki lub info mój mail to radekgrazka@wp.pl

 

Pozdrawiam Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Caterpilar-a fachowcy oradzają samostart do silników Perkinsa. Wywalenie uszczelki pod głowicą to najmniejszy ból po samostarcie. Popękane pierścienie trochę kosztują. Te silniki bardzo tego nie lubią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zauważył któryś że mu szkodzi odpalanie z prostownika? TEGO NIE WOLNO ROBIĆ! A co do samostartu przecież seria 30 miała automatyczne podawanie samostartu więc nie widzi mi się to aby mu to jakoś szkodziło bo by producent tego nie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Mf3115 samostartu używam nagminnie, cała sztuka polega tylko na tym żeby go za dużo nie nie wpryskać do filtra. Jak się dojdzie do wprawy i nauczy się jaka ilość jest w sam raz to myślę ze nic poważnego silnikowi nie powinno się stać. Gorzej jak się przesadzi i da zbyt dużą dawkę, lub napryska go tyle że silnik już odpali ,a będzie jeszcze pobierał opary samostartu z filtra - wtedy może coś walnąć.

Ja w swoim to nie wpryskuję do filtra tylko do kolektora ssącego przez taki otwór po śrubie na klucz 27 - tam wystarczy 1/4 sekundy psiknąć i już pali jak nówka w lato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do odpalania na dużym mrozie używam elektrycznej opalarki do farby. Mf po podgrzaniu świecą żarową pali ale np mój zetor nie ma świecy i na mrozie muszę długo kręcic rozrusznikiem. Jak włorze opalarkę do kolektora ssącego to pali za 1-2 obrotem silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

tak grzałka płynu jest super,mam w 3p od mercedesa rzadko jej urzywam ale jak bardzo duży mróz to włanczam pól.godziny i jak w lato. tylko w mf trzeba chyba na górze (chłodnica-głowica zamątować bo na dole ten smieszny przewód.czy ktoś ma zamontowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja do mojego 3070 zamierzam kupic grzalke w blok w tamtym roku zalozylem do ursusa 4512 i teraz u mnie bylo -28 podlaczylem grzalke na godzinke i mial leciutko oczywiscie akumulator musi dobrze krecic bo inaczej niec z tego do patrzylem ze do mfa tez bedzie pasowac kosztuje 100zl narazie stosuje w nim samostart ale w ten mroz nic nie dalo aku slabo krecii wlasnie zamontuje mu ta grzalke moze pomoze bo w ogole to jak jest aly mroz to i tak dluugo kreci cos ma chyba nie tak ale moze to cos da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie jesli chcial bym zamontowac grzalke w moim MF 3065 to gdzie? w miejsce ktorego korka?? i czy tam jest jakis gwint zeby wkrecic ta grzalke czy na kleju sie jakims obsadza prosze o jakas instrukcje montazu? i jak sprwdzic siwece plomieniowa ? i gdzie jest czujnik od tem. silnika bo niechodzi mi i chce spwadzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie jesli chcial bym zamontowac grzalke w moim MF 3065 to gdzie? w miejsce ktorego korka?? i czy tam jest jakis gwint zeby wkrecic ta grzalke czy na kleju sie jakims obsadza prosze o jakas instrukcje montazu? i jak sprwdzic siwece plomieniowa ? i gdzie jest czujnik od tem. silnika bo niechodzi mi i chce spwadzic

 

ja kupilem do 4512 i patrzylem ze w 3070 tez jest klrek takiej wielkosi i bedzie pasowac wiec pewnie u ciebie jest to samo korek jest wbijany ale moa dac troche sylikonu z grzalka jest instrukcja wiec dasz sobie rade a swiece mozesz sprawdzic podgrzewajac go przez 10-15 sek i dotknij ja za gwint lub za ta rureczke musi byc goraca lub chociaz ciepla jak nie grzeje lub slabo to raczej jest do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak jestem bardziej przekonany do samostartu niż grzałek;) Poza tym czekanie godziny to najczęściej trochę się z celem mija jak ktoś ma odśnieżać zaraz rano - będzie wstawał godzinę wcześniej? Albo jak ktoś ma kogoś wyciągnąć czy tam cokolwiek innego o wszystkim trzeba godzinę wcześniej myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam znowu jakies prblemy z mf zmienilem pompke zaislajaca chodzil ok. dzis odpalilem chodzil ok i znowu cos piperzy jest tylko pol gazu albo caly i tak szatkuje ,,, dodma ze w baku bylo angielskie czerwone paliwo pomieszane z napedem.. a jak je spuscilem to robil sie bialy osad na dnie banki

wie ktos moze gdzie w okolicy nowego sacza sa jakies dobre zaklady pompiarskie?? ile kosztuje regeneracja albo nowa pompa i co sie lepiej oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry pompiarz to jest w lubartowie koło lublina. jak byś zadzwonił i się umówił to przyjedziesz rano i zrobią ci do ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ludzie bez jaj! Po drodze z Nowego Sącza do Lubartowa jest chyba kilka warsztatów i miasto wojewódzkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...