Skocz do zawartości
Gość jan222

Moc ciągnika a ekonomia?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

grześ nie zgadzam sie z toba.

Chyba jeszcze nie naprawałeś swojego 3050.

Znajomy kupił 30 80 i skrzynia mu walła jakieś trzy tryby.Pojechal do grene i zaplacil zanie 8000 zł to prawda i co dalej twierdzisz że MF ma tanie cześci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuje na ziemiach IV klasy i orke głęboką (30cm) robie ciągnikiem U C 360 3P pługiem 3 skibowym unii grudziądz z 85r ale w zeszłym roku założyłem do niego nowe lemiesze, odkładnice, wszystkie nowe skiby i stopki.

Pług orze świetnie.

Oczywiście orke robie na 2 biegu przy zużycie paliwa ok 4,5l na mth, natomiast podorywke robie bardzo płytką na 3 biegu pługiem 4- skibowym też grudziądzkim przy spalaniu ok 4l na mth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiam się jaki ciągnik będzie bardziej ekonomiczny dla mnie, teraz macham wszystko mf255 ale kres możliwości traktora i moich. Nie wiem czy lepiej kupić coś 60 km czy 80km. Ziemie mam lekkie i dużo pracował by z ładowaczem, rozrzutnikiem, zwożenie i układanie bel no i belarka, z drugiej strony wiem, że 80tka z tym samym sprzętem spali mniej od 60tki w polu no i komfort pracy w dużej maszynie jest inny jak traktor nie ryczy inie rzuca nim po całej drodze czy polu, no i na pewno większy traktor dłużej pochodzi bez remontu. Różnica w cenie nie jest duża myśle o farmerze C2, 5714 Pronarem, a farmtrackiem 60,70, zetorami classik,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do silver !!

ja mam farmera C2 (82kuce) i do tego jeszcze 2 ciągniki:c-360 i Farm-mota. mam 40h przyczym połowe uzytków zielonych.farmerem robie wszystkie ciezkie prace (orka,kosiarka,belarka,chwytak,gnój,siew). uwazam ze jego moc w zupełności wystarczy na moje warunki i jestem bardzo zadowolony.

Musisz pamiętać o jednym jak masz kolo30-40h zadaj sobie pytanie czy kupić (słowo zostało usunięte) ciągnik JD za 200000tyś zł czy kupić sredniaka za 100000 tyś. przy takim areale jak podałem drogi ciągnik nigdy się nie zwróci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 30 ha i 16 krów i nawet nie mysle o JD, dla mnie taki farmer to będzie JD, jak zaczne zwozić belki i układać moim mf 255 (wyjeżdznie z łąki i układanie na dwóch kołach ) to wiem że musze coś mocniejszego z napędem mieć. Myślałem o belarce ale nie ma do czego uczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszna męczarnia u mnie dziku, to były czasy jak ojciec stosował przyczepe zbierającą i to wszystko ręcznie przerzucić do stodoły, trzeba było albo na dmuchawe i jak jeszcze mokry rok podszedł to juz była masakra, ale od 5 lat jak przybyło belarek wszystko macham w belki, fakt zostawiam u kolesia ponad 3 tyś ale już nie łykam kurzu, a i mam oszczędność na paliwie bo zbieraczka ma strasznie małą wydajność, a z tym układaniem bel zależy jaki kolec założe i jak mi zbeluje, ogólnie to da się pracować stawiam przyczepe na drodze tak żeby ruszyć z 22 belkami mf-em

 

Mamy temat związany z ekonomiką czy opłaci mi się kupć belarke (jak już będe miał większy traktor) jeśli na usługi wydaje niewiele ponad 3000 tyś zł? A sam na usługi niewiele będe miał czasu ganiać, ale u nas na belarce to gość lamborghini spłacił i dom buduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tys zł ??????? ja juz bym ją kupił 3 lata temu nawet jesli bys miał się zapożyczyć w banku. jak bedziesz miał swój sprzet to nie bedziesz miał zmartwień w stylu czy wytrzyma pogoda lub czy zdąży przyjechać przed nocą!!!!! stary dziś kosisz i rozrzucasz jutro i belarka i 3 tys zł zostaje ci w kieszeni!!!!!!!! Jesli u was wszyscy wychodza z takiego założenia, to wcale sie nie dziwie koleś Lampo spłacił i chawire stawia............. Boze kochany jeszcze nie wierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jedna ważna zasada... Masz swoje masz wszystkich w dupie jesteś niezależny... Nie płacisz za usługi zwraca ci sie maszyna... ponadto jeszcze sam troszke na usługach porobisz... chociaż tyle zeby ci sie twoje paliwo zwróciło i koszty ewentualnych części... to co jeszcze ważne że przeciez po tych paru latach maszy nie jest nic warta.. maszyny dosyć trzymają wartość i zobaczysz że mimo iż zwróci ci sie ona 3 razy to jeszcze będzie mozna ją sprzedać za rozsądne pieniądze. Jednym słowem czysty zyska jak masz pieniądze to inwestuj w maszyny i staraj sie usamodzielnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spłacił premium 115 koni nie lampo a 3 tyś w tym roku wyszło bo wszystko robiłem, gdybym miał większy ciągnik to bym się nie zastanawiał ale mf255 i tak nie stygnie, z belarkami konkurencja u nas duża, to nawet po 4zł belka czasami mi wychodzi i wszystko na telefon. Gość wie gdzie co mam tylko dzwoni, że gotowe. Musze większy traktor kupić, a spłacając traktor jeszcze belarke spłacać, to dużo, a jeszcze inny kredyt spłacam, troche za dużo tego będzie dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no naprawde ja tego nie rozumiem....

wolisz zapłacić niz miec swoje ??????? jak bym co roku miał oddac komu kase za 600 belek sianokiszonki to bym sie zamordował...... mówie powaznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja orałem 60 tką na 3 skiby na drugim biegu odkładnie od 4 skibowego zabierał 110 cm ale po dwóch latach w tłokach sie wybiły otwory ze po głowicy trzaskały klasa 3 b 25 cm głębokości a spalanie tyle co w NH TDD 80 6 litrów na godzine na długim kawałku ponad kilometr hektar w 3 godziny (C 360 ok 9l na 1 ha zaoranego, pług 3 skiby głęboka orka.) a to gościowi fajnie wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przez kilkanaście lat orałem 360 na 3skiby ponad 20ha rocznie i uważam że nie jest to przeciążanie silnika bo wg mnie 360 jak ma za ciężko to po prostu wode w chłodnicy po chwili zagotuje i tyle, inne ciągniki będą dymić, zajeżdzać sie a ten po prostu zacznie sie gotować- wydaje mi sie że to jest taki "bezpiecznik", chyba że ktoś ma wskaźnik temperatury nieczynny to wtedy rzeczywiście silnik po odparowaniu wody jest do wyrzucenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(C 360 ok 9l na 1 ha zaoranego, pług 3 skiby głęboka orka.)

Oszczędną masz te 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(C 360 ok 9l na 1 ha zaoranego, pług 3 skiby głęboka orka.)

Oszczędną masz te 60

9 litrow na ha to po prostu nie mozliwe 15 - 20 to jest rozsadny wynik jak dla szejsdziesiatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie moja przytoczyłem przykład z dołu forum mnie to tesz rozbawiło ja jak dobry dzień to zbiornik i 30 litrów dolewałem później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja przez kilkanaście lat orałem 360 na 3skiby ponad 20ha rocznie i uważam że nie jest to przeciążanie silnika bo wg mnie 360 jak ma za ciężko to po prostu wode w chłodnicy po chwili zagotuje i tyle, inne ciągniki będą dymić, zajeżdzać sie a ten po prostu zacznie sie gotować- wydaje mi sie że to jest taki "bezpiecznik", chyba że ktoś ma wskaźnik temperatury nieczynny to wtedy rzeczywiście silnik po odparowaniu wody jest do wyrzucenia

 

To drożną masz chłodnicę skoro ci się woda gotuje,mojego c-355 choćby niewiadomo jak katować aż silnik spada z obrotów i nigdy nie zagotował mi się płyn,dodam że w silniku jest założony termostat temperatura cały czas jest stała(wskazówka jest na kresce pomiądzy białym a zielonym polem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodnica ma 2 lata i po prostu jak dostanie w d... to sie zagotuje

a w kosiarce jak są upały albo w podorywce (ja orze 7-skibówką na 2 biegu) to czasami zagotuje a silnik póki co był robiony wał 8 lat temu a tuleje 4 lata temu, rocznie robi ponad 600mth i nie dymi więc po prostu uważam że te typy tak mają bo niektórzy w mojej miejscowości to wolą słabszymi perkinsami robić bo tamte silniki dostają w d..e ale sie nie grzeją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz płyn dobrze ze powiedziałeś płyn sie gotuje w 120 stopni i nie zakamienia chłodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ja tu wyczytuję ,mamy rodaka co robi orkę t-25 pługiem 3x30 na głębokość 30 cm ,zapomniał dopisac że jak ją ukończy to podpina agregat uprawowo siewny najpewniej aktywny jakieś 2,5 do 3 m paląc przy tym 2,5 litra on/ha.LITOśCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ludzie zakładają do C-360 wentylator o większej liczbie łopatek, już nie pamiętam z czego ale chyba z Zetora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc ciągnika a ekonomia więc mam takie pytanko: Jeśli raczej mały ciągnik 60 km występuje w mocniejszej wersji to warto kupić tego większego, przykłday farmtrac z silnikiem 58km forda i 74 km w perkinsie, lub proxima 6441 i 8441 lub 4514 i 5714 bo jeśli ciągnik jest nadal ten sam te same gabaryty podnośnik koła itd to czy warto zapłacić z 14 - 16 tyś więcej?

Kiedyś ciągnikiem do wszystkiego byla c330 później tak okło 45km wystarczało a teraz czy 60 km to nei za mało? czy uniwersalnym ciągnikiem do pszystkiego teraz jest 70 - 80km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągnik kupuje sie pod kątem posiadanych maszyn

kiedyś w rpt był artykuł to podwórkowym "oblatywaczem" na 1000 ha był ciągnik 150km

z tego co wiem to masz hodowle i na łąki i troche pola to kupuje sie ciągnik mały, zwrotny i ekonomiczny w pracach lekkich

ja mam np sporo łąk i brałbym właśnie takiego koło 60km bo dużo prac to ładowacz, przetrząsacz, transport a tam nie trzeba dużo mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...