Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałem pompke reczną paliwowa i czyściłem wstępny filtr pal.i nie chce mi zassać paliwa. Pewnie jakaś nieszczelność-podpowiedzcie gdzie najbardziej prawdopodobna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po umyciu osadnika czy wymianie filtra napełnij paliwem i zamontuj , łatwiej zasysa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć mam pytanie czy opony 14/9R28 to są opony od c360 a czy pasują do władka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz dać szersze felgi wtedy będą pasować, fabrycznie ma zakładane 11,4X28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 załozysz bez problemu natomiast z 14 bedzie prawdopodobnie problem... Wtedy lepiej kupic felgi z 60-siatki nie beda pekac i pasowac do opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ostatnio robilem kapitalke i nie moge odpalic wladka nie podaje paliwa znaczy sie odrazu przelewa do baku. wie ktos moze jaka moze byc przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem nowy rozrusznik szybko bierzny do t-25 i mam nastepujący problem traktor raz zapala switnie a raz wogule nie kreci rozrusznikiem tylko słychac tak cykanie jak przekrecem kluczyk... Co jest nie tak? normalnie zgłupieć można zgasze na polu a on niechce zapalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przewody łączące akumulator z masą, z rozrusznikiiem, klemy i ich dokręcenie. Objawy świadczą że rozrusznik dostaje za mało prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam zakupiłem nowy rozrusznik szybko bierzny do t-25 i mam nastepujący problem traktor raz zapala switnie a raz wogule nie kreci rozrusznikiem tylko słychac tak cykanie jak przekrecem kluczyk... Co jest nie tak? normalnie zgłupieć można zgasze na polu a on niechce zapalić

Winny jest przekaźnik rozrusznika, takie pudełeczko pod deską rozdzielczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak przekaznik juz był wymieniany i to nie pomogło... Mysłałem że już mam za słabe akumulatory bo maja prawie 8lat centry 2x165ah po 6v ale załżyłem akumulator roczny od busa 100ah na 12v i sytuacja sie niestwty powturzyła Co jeszcze moze być powodem? Swiatła biją klaskaon jest ok a jak przekrecam kluczyk to tylko słychac cykanie i na amperomierzu skazowka spada ile sie da na lewo na -30 a nawet wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo możliwości. Sprawdż czy dobrze łączy ci na klemach i czy wszystko dobrze podłączyłeś bo może się robić jakieś spięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyną jest słabo dokręcona śruba ta co idzie od elektromagnesów do stojanu ona jest połączona taką blaszką albo szczotki ja tak miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktura to jest sruba? Bo kurcze niebardzo kapuje... Szczotki troche trudno mi w to uwierzyć bo przecierz rozrusznik ma dosłoewnie miesiąc czasu albo i nie... W takim razie trzeba było by go na gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na 100% sparwne akumulatory to bierz ten rozrusznik pod pachę i do sklepu jeśli jest na gwarancji. Po to właśnie jest gwarancja żeby reklamować wadliwy towar a na taki właśnie wygląda ten twój rozrusznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest małe ale traktor jest prawie ze dzien w dzien potrzebny a taka gwarancja moze potrwac nawet i miesiac... Poprostu niechce mi sie wierzyc ze jest wdliwy dlatego ze jak juz zapala to naprawde swietnie bez uzycia odpreznika poprostu na dotyk ale co jakis czas nastepuje to cykanie i mimo ze swiatła i kierunki sa odpowiednie to rozrusznik nie kreci ale po okoł 2h ładowaniu zapali a nieraz bez ładowania po jakis 20 minutach naprawde mozen dostac pomylenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy pali "na krótko". Wierz mi że nowe rzeczy również bywają wadliwe. iedyś kupiliśmy nowy elektromagnes do rozrusznika i był wadliwy. W sklepie dali inny a tamten wzięli na sprawdzenie i okazało się że był wadliwy. A co ze starym rozrusznikiem się stało?

Napisz skąd jesteś to może bym ci go przejrzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z woj. łódzkiego powiat Kutnowski... rozrusznik na krutko kręci... raz sprawdzałem. Stary rozrusznik juz był tak wyjechany ze trzeba było wszystko wsrodku wymieniać ale dorwałem od znajomego uzywke bo on zmienił na szybkobierzny ale ten niby kręcił ale tak słaba ze niemógł obrucić na zamkiniętym odprężbiku... więć kupiłem terz szybko bierzny i niby jest ok tylko nieraz zaskakuje, strach jest zgasić w polu traktor... A jakto wkoncu jest z ta sruba słabo dokręconą? gdzie ta sruba jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz jak nie będziesz mógł go zapalić normalnie spróbuj na krótko. Jak zaskoczy to znaczy że padł elektromagnes. Jak jest na gwarancji to reklamuj albo w sklepie dokup nowy, chociażnie wiem czy do szybkobieżnych są już części.

Ta śruba o którą pytasz to śruba łącząca elektromagnes z rozrusznikiem (przy elektrromagnesie są dwie śruby, do górnej dochodzi przewód od akumulatora, a od dolnej idzie do rozrusznika) chodzi o tę dolną śrubę. Ale jak pali na krótko to raczej nie będzie to wina śruby.

Powiedz jeszcze czy jak odpalasz to cykanie jest cały czas jak trzymasz przycisk rozrusznika czy raz cyknie, oraz czy jak naciśniesz przycisk to rozrusznik próbuje coś ruszyć czy nic.

Ja też jestem z łódzkiego ale drugi koniec bo powiat sieradzki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! a więc tak ja juz rozrusznik niechce krecic to cyka tylko raz przy przekreceniu kluczykiem i cisza... W tym momecie nawet niema mowy zeby rozrusznik prubował obrucic słychac tylko to cyknięcie i nic wiecej... Wczoraj pryskałem i po pryskaniu stanołem po domem i koniec niechce zapalić przekrecam pzrekrecam stacyjke i nic zdenerwowałem sie poszedłem na chwile do domu wracam wisadam to samo ale za 3 przekrecniem kluczyka zaskoczył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by ustalić najpierw co jest popsute elektromagnes czy rozrusznik. Nie wiem jak bardzo jesteś zaznajomiony z elektryką i jak mocno ci się chce grzebać. Po pierwsze trzeba zobaczyć czy elektromagnes działa. Wyjmnij rozrusznik z silnika i podłącz z akumulatora kabel do zacisku elektromagnesu gdzie przychodzi prąd z włącznika rozrusznika. Taki cienki kabel. Wtedy powinien się wysunąć tryb z rozrusznika. Równocześnie elektromagnes, posiada dwie śruby, do górnej przychodzi kabel z akumulatora, jak zadziała elektromagnes to równocześnie prąd napięcie powinno pojawić się na dolnej śrubie. Najlepiej wziąść jakąś żarówkę i przy naciśniętym przycisku rozrusznika niech druga osoba przytknie żarówkę do dolnej śruby elektromnagnesu, powinna się zaświecić.

Druga sprawa to wyjmnij ten rozrusznik i zobacz czy na pusto chodzi.

Trzecie to może zawieszona szczotka, popukaj młotkiem tylko tak solidnie.

Dalej to trzeba by już rozkręcać rozrusznik ale skoro jest na gwarancji to nie wiem czy warto.

Nie wiem czy jasno piszę i czy wszystko jest zrozumiałe.

Trzeba dowiedzieć się jednego. Czy jeśli naciśniesz przycisk rozrusznika to ma on chęć zadziałać i kręcić silnik mimo że nie może czy wogóle zero reakcji. Jeżeli chce kręcić a nie ma siły to znaczy że dostaje za mało prądu (winne klemy, akumulatory, szczotki lub przewód łączący elektomagnes z rozrusznikiem), jeśli rozrusznik wogóle nie kręci to znaczy że winny jest elektromagnes

A jak z tym działaniem na krótko sprawdź koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to sprawiłeś sobie rozrusznik bo obecnie na rynku są produkcji czeskiej i litewskiej. Ja mam czeskiej produkcji i nie mam z nim obecnie kłopotów. Nie czytałem Twoich wcześniejszych postów. Ja też na początku jak zamontowałem to miałem małe problemy. Wszyskie kłopoty z rozrusznikiem skończyły się jak wywaliłem tj. ominąłem tzw przekaźnik rozrusznika . Po prostu przewód od stacyjki połączyłem bezpośrednio do rozrusznika tj. jego elektromagnesu. Kilka lat już mam tak podłączone i się stacyjka nie wypaliła - o co niektórzy się obawiają.

Montowałem nowo zakupiony przekaźnik ale nowy był jeszcze gorszy niż stary. Właśnie ten przekaźnik sprawia często, że rozrusznik nie kręci. Najprostszy sposób sprawdzenia czy to ten przekaźnik winien Twoich problemów to odłącz cienki przewód od rozrusznika ten włąśnie od przekaźnika (stacyjki) i innym przewodem połącz plus akumulatora z miejscem (stykiem) skąd odłączyłeś cienki przewó na rozruszniku. Jeśli boisz się , ze stacyjkę będzie Ci wypalało to za 5 zł zakup przycisk rozruchu od C360 i to połącz razem i rozrusznik odpalaj tym przyciskiem.

Jeśli dalej będą kłopoty to nic nie grzeb a niech to załatwi elektryk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję szybko schemat instalacji elektrycznej T25 A2 a jak by była instrukcja obsługi to by było super prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam schemat instalacji do T25A, jeśli chcesz to mogę podesłać, tylko podaj maila lub napisz na priv,nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam t-25 i mam problem ze skręcaniem kołami, słychać tylko stukanie w tylnym moście przy skręcaniu, co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...