Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz ogniem podgrzewac przewody

 

 

 

Jak są zamarzniete a szczegulnie silnik > POwie mi ktos jak to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam należy wstawić traktor do ciepłej obory i jutro będzie gotowy do zapalenia. Szło na zimę a nie na lato, więc w listopadzie należy zmienić paliwo i nie będzie problemu. Dobrym sposobem jest jak ja to robię potrzebna jest mała butla gazowa oraz palnik do spawania w miedzi i nagrzewam cylindry i zawsze zapala mi bez problemów pozdrawiam.]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czegoś tu nierozumie???Narzekacie na rozruch bo zimno????Dziś minus 12 a ja pode chmurą odpaliłem bez większego problemu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czegoś tu nierozumie???Narzekacie na rozruch bo zimno????Dziś minus 12 a ja pode chmurą odpaliłem bez większego problemu???

 

 

Koko a jaki masz rozrusznik Ja mam roczny bosh i akumulatory 2*6 v

195ah i mi pali tylko tak gdzies do -7 . Nie wiem co morze byc pomózcie jezeli możecie.

wymienialem tez wszystkie klemy i dalej nic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek1990- nowy szybko bieżny i akumulator 70A i paliwo zimowe,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niewiem przeciez niektorzy maja jeszcze orginalne rozruszniki i nie maja kłopotow z odpaleniem przy -12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może była wymieniana pompa wtryskowa i ktoś zadużo rozkręcił i przestawił zapłon-bo i tak się zdarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może była wymieniana pompa wtryskowa i ktoś zadużo rozkręcił i przestawił zapłon-bo i tak się zdarza

 

 

Ale mi nie to ze nie chce zapalic jak kreci tylko wogóle nie moze szybko zakrecic walem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego piotrek1990 a może rozrusznik ma jakieś opory????weź go do elektryka???wystarczy że tulejki będą poddarte i będzie ciężko kręcił????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego piotrek1990 a może rozrusznik ma jakieś opory????weź go do elektryka???wystarczy że tulejki będą poddarte i będzie ciężko kręcił????

 

 

Ale on tak od początku kręcił więc to chyba nie jest wina tulejek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on tak od początku kręcił więc to chyba nie jest wina tulejek .

 

A jesteś tego pewien???niezaszkodzi wymontować i sprawdzić????może być zamocno skręcony i też będzie ciężko kręcił???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale on tak od początku kręcił więc to chyba nie jest wina tulejek .

 

A jesteś tego pewien???niezaszkodzi wymontować i sprawdzić????może być zamocno skręcony i też będzie ciężko kręcił???

Ale mam go jeszcze na gwarancji i jak zaniose to mi powiedzą i oddadzą że jest wszystko w pożądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale on tak od początku kręcił więc to chyba nie jest wina tulejek .

 

A jesteś tego pewien???niezaszkodzi wymontować i sprawdzić????może być zamocno skręcony i też będzie ciężko kręcił???

 

 

 

 

Ale mam go jeszcze na gwarancji i jak zaniose to mi powiedzą i oddadzą że jest wszystko w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to jest gwarancja by można było wymienić jeśli ma jakąś wadę ???A wychodzi że ma???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ostatnio mial podobny problem w samochodzie to mu powiedzieli że kreci normalnie i mu oddali . A sam też nie chce ruszać zeby nie utracic gwarancji bo nie wiem czy to tak napewno jest jego wina .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu wziąłem się za hamulce

 

A wiec przy wyciąganiu zwolnicy wyciąga sie tez półoś i teraz nie wiem czy odjąć ta półoś od tej zwolnicy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój kolega ostatnio mial podobny problem w samochodzie to mu powiedzieli że kreci normalnie i mu oddali . A sam też nie chce ruszać zeby nie utracic gwarancji bo nie wiem czy to tak napewno jest jego wina .

 

Jesli masz nowe aku i na gwarancji rozrusznik to oddawaj... Ja naprawiam rozruszniki i po wyzej -10 nawet zastosowany smar ma znaczenie... A krecisz go na odprezniku czy normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie,

 

oryginalny wskaźnik od temperatury oleju popsuł mi się i mam jakiś ze skala 60-100-120i czy będzie on pasował??? czy nie będzie np zawyżał albo zaniżał temperatury??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Proponuję przetestować np. naczynie z wodą i grzałką,w to czujnik podłączony do wskażnika i obserwować wskazania.Wiadomo że woda w normalnym ciśnieniu gotuje się w stu stopniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój kolega ostatnio mial podobny problem w samochodzie to mu powiedzieli że kreci normalnie i mu oddali . A sam też nie chce ruszać zeby nie utracic gwarancji bo nie wiem czy to tak napewno jest jego wina .

 

Jesli masz nowe aku i na gwarancji rozrusznik to oddawaj... Ja naprawiam rozruszniki i po wyzej -10 nawet zastosowany smar ma znaczenie... A krecisz go na odprezniku czy normalnie

Oczywiście że na odprężniku bez niego to nawet pół obrotu wałem nie zrobi przy -12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.piotrek1990,ja bym się przyjrzał olejowi którym masz zalany silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekmie masz racje zostaje po rozruszniku ewentualnosc olej. Ale jak ma nowy aku i rozrusznik a silnik nie jest nowy to olej nie powinien staiac taki opor. A jak nie to tylko grzejnik elektryczny pod miske i sprawdzic czy po podgrzaniu jest to winna oleju czy rozrusznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój władek pali przy - 15 stC i to już kres jego możliwości. Kwestia tkwi właśnie w oleju. Ja mam zalany olej klasy lepkości 20W50 więc bardzo gęsty. W lecie sprawdza się wyśmienicie, ale w zimie to już poważny problem.

Co do wskaźnika temp to jeżeli jest to wskaźnik rosyjski to powinien działać normalnie, ale jeżeli inny, to może przekłamywać ponieważ czujnik może mieć inną charakterystykę niż wskaźnik i zestaw nie będzie działał prawidłowo. Sprawdź we wrzątku czy pokazuje prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego piotrek1990 dostałeś już tu tyle porad od użytkowników WŁADKÓW T-25 że można by poemat napisać(każdy radzi z własnego doświadczenia) i powinieneś wyciągnąć własne wnioski i spróbować coś z tym zrobić????Ja przeanalizowałem poradę kol. mirasa i zamiast kupować dwa akumy 6V po 300zeta za szt.(a miałem w domu zbędną 12V 70A)kupiłem rozrusznik za 270zeta i to był duży plus,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...