Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie czy ktoś użytkuje sieczkarnie do bizona 56 elektryczną z Wągrowca chciał bym sie dowiedzieć jak sie sprawuje bo myśle taką kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie do posiadaczy kombajnów Bizon. Ile tak średnio można zarobić robiąc usługi kombajnem Bizon Super (Rekord) w okresie żniw.Znam takiich też co posiadają Bizony i tylko robią usługowo a nie mają hektarów.Teraz to pewno podskoczą ceny za usługi ponieważ ropa jest droga . Ineresuje mnie także cennik - kombajn Bizon bez sieczkarni i z sieczkarnią , jakie ceny w waszych rejonach chodzą w okresie żniw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sieczkarni 180-200zł/h

z sieczkarnia 200-220zł/h

To jesli chodzi o Bizona i Fortschria, bo te nowsze kombajny to już na hektary robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny tak ja w moich stronach

 

Ja juz kupiołem sieczkarnie elektryczna do supra z Wagrowca. Jescze nie zamontowałem ale wydaje sie byc solidna i nowoczesnie zrobiona. fajne rozwiazanie przestyawniani z ciecia na wyrzucanie słomy bez ciecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez byle biora ale teraz chyba będzie drozej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić naklejki na Bizon Super , pytałem w różnych punktach z częściami i niestety nie mają .Kto wie gdzie można zdobyć takie naklejki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro tam widziałem kiedys koles mial do wszystkich maszyn rolniczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrej składnicy na pewno są. Kuzyn jak małował kiedyś swojego Z056 to kupił bez problemu, tylko dokładnie nie wiem gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wymienić najszybciej czy można to zrobić bez demontażu przenośników kłosowego i zbożowego i obudowy wentylatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wymienić najszybciej czy można to zrobić bez demontażu przenośników kłosowego i zbożowego i obudowy wentylatora

 

A nie probowalbys ta podloge (stol podsiewacza - tak sie to chyba nazywa ) wyciagnac nad sitami do tylu ?

 

Jak ja go wyciagalem to mialem wsio rozebrane bo obudowe wentylatora zmienialem tak juz byla zgnita, i przenosniki tez byly wtedy zmienione na nowe, stare byly wytarte w srodku (ta przegroda miedzy gora i dolem przenosnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc bardzo prosto sciagasz gardziel i wyciagasz tara podloge i zakladasz nowa wystarczy tylko troszeczke zgiac grzebienie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry bizona

Strona1

 

a tutaj są parametry silnika od bizona

 

/edit

Oczywiście chodziło o BIZONA a nie bizna druga strona Strona2

skany pochodzą z Informatora Agromy o maszynach rolniczych

a tu są dane silnika http://www.dieselmot.pl/ofe5.html

jak widać na załączonych obrazkach wersja do kombajnów była zduszona (pewnie na pompie) specjaliste z PKSu(bo oni najwiecej silniczków SW400 obslugują ) i silniczek podrasowny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście że można zalać hydraulikę olejem LUX 6. Coś tu nie gra. U mnie wiara leje Hydrola 100 bo jak się nagrzeje to podnośi. A lux może nie dać rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ksiązka pochodzi z 1980 wiec prosze się nie sugerować olejami wtedy jeszcze nie było takich olei jak są dziś i ciężko było dostać wogóle jakiś olej a mój post miał zwórcić uwagę w mocy silników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUX to nadaje się tylko do smarwania łańcucha w pile spalinowej a LHL 100 to jest to co lubi hydraulika w bizonie ja jestem właśnie w trakcie babrania się w bizonie powoli rozbieram go na czynniki pierwsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wczesnie sie za niego wziołeś ja chyba za 2-3 tyg zabiorę się za mojego muszę zrobić podsiewacz i przejrzeć łożyska.

Co może być powodem grzania się oleju w napedzie hydraulicznym(dzojstik). Wymieniłem olej na ATF(czerwony) chłodnica czyszczona co 2 dzień. W nocy jest ok ale tak pomiedzy 14 a 20 non stop kontrolka się świeci. Może czujnik walnięty, ale ten od temperatury jest dobry bo go odłączyłem a i tak się załączy. Kombajm chodzi tylko ta kontrolka mnie denerwuje. A odłanczać jej nie chcę bo to jakiegoś problemu może nie rozwiazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam cały kombajn zrobić oprócz silnika i skrzyni to nie jest za wcześnie i tak stry gada że będe najmował do koszenia za 50 ha to troche bym zabulił kasy

 

Jak myślicie premalować po remocie na jakiś inny kolor np niebieski bizona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierdyknij go na ciemno zielony jak za parę lat postawisz w pokrzywy to za bardzo nie będzie się wyróżniał.Bizon tylko do tego się nadaje.Tydzień młócenia dwa tygodnie robienia badziewny sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myślicie premalować po remocie na jakiś inny kolor np niebieski bizona

Jak masz sprzęta z kabiną to niebieski będzie nie głupio wyglądać, ale jak malują te bez kabiny na niebiesko to dla mnie to jest maksymalnie nieudane.

 

pierdyknij go na ciemno zielony...

Aleś dowcipny, browo za przebojowość thumbdown.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierdyknij go na ciemno zielony jak za parę lat postawisz w pokrzywy to za bardzo nie będzie się wyróżniał.Bizon tylko do tego się nadaje.Tydzień młócenia dwa tygodnie robienia badziewny sprzęt

Nie tak do końca w zasadzie każdego musisz co jakiś czas rozryć aby chodził w sezonie nez awarii a nie stał i rył w nim jak ma kosić.

Piootruś jak zmieniasz łożyska to dawaj porządnie nie jakiś szajs warto ja ładowałem Fag i się jak narazie trzymają. Padła mi tylko jedno czeski po 500 godzinach pracy na wytrząsaczach dziwne bo tam nie ma aż takich obrotów. PEWNIE BYŁO MAŁO SMARU dziwne nowe i musiałby było sprawdzać ile jest tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam jesteś badziewny sprzęt

ups wrażliwy pasjonat bizona.ten sprzęt jest nie na dzisiejsze czasy i plony!!!za male sita, wytrzasacze nie wyrabiają się, a zbiornik ziarna to porażka.Chyba że ktoś młóci po 3-4 t/ha

 

/edit - Sro Cze 14 23:51:07

nie wierzcie w cuda że smaru nakładą w łożyska, jak nie dasz to nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pasjonatem bizona , jak się potrafi nim pracować to nie jest zła maszyna a częśći są łatwo dostępne i tanie

 

 

Gdybym spał na kasie to kupiłbym sobie nowy kombajna zo 300000-400000 i kosił nim tydzień i przez rok trzymał na darmo tyle kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...