Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym wybierał z komorą walcowo-łańcuchowa, zawsze to lepszy stopień zgniotu np w sianokiszonce i większa uniwersalnośc prasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym wybierał z komorą walcowo-łańcuchowa, zawsze to lepszy stopień zgniotu np w sianokiszonce i większa uniwersalnośc prasy

a coto za prasa walkowo lancuchowa to ze np sipma ma 3 walki nie oznacza ze jest juz ona walkowa --tj prasa lancuchowa - u mnie na 5 lat nowa by starczala ,teraz mam 100% walkowa welger rp12 i tam dopiero mozna zrobic zgniot to nie to co sipma gdybym tak na sipmie sciskal to po 5 belach komora by sie rozpieprzyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUPIE PRASE KOSTKUJĄCĄ!!!!

 

Firmy class lub sipma. Interesuje mnie poniżej 1995 roku.

Chiałbym aby cena nie przekraczała 12 000 zł.

Prosze o odpowiedzieć z województwa śląskiego, łodzkiego, Świetokrzyskiego, opolskiego. Ja mieszkam w śląskim, w okolicy czestochowy.

Pozdrawiam.

 

Jak sprawuja sie w polu prasy kostkujące welger??

Napiszcie swoije opinie.

Co jest lepsze: welger czy class??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie niedaleko ma gosc welgera rp12 ale chyba nie jest ona za bardzo dobra bo jego belki słomy to nie za ciekawie wygladja wstercie, sianokiszonka tez jakas taka niekształtna, cagał ja 902. Mysleze albo ta prasa to jakis szrot, ciagnik do dupy albo operator piz... Mam drugiego znajomego co ma RP 200 to belki super mu wychodza a robi nia MTZ 82ts a w tym roku 7711. owijam mu sianokiszonki i belki super wygladaja słoma tez jest oki.

Ja mam z569/1 czyli łancuchowo-wałcowa i nie narzekam super współpracuje z 7341 dobrze dobrana para

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie niedaleko ma gosc welgera rp12 ale chyba nie jest ona za bardzo dobra bo jego belki słomy to nie za ciekawie wygladja wstercie, sianokiszonka tez jakas taka niekształtna, cagał ja 902. Mysleze albo ta prasa to jakis szrot, ciagnik do dupy albo operator piz... Mam drugiego znajomego co ma RP 200 to belki super mu wychodza a robi nia MTZ 82ts a w tym roku 7711. owijam mu sianokiszonki i belki super wygladaja słoma tez jest oki.

Ja mam z569/1 czyli łancuchowo-wałcowa i nie narzekam super współpracuje z 7341 dobrze dobrana para

 

 

 

niektóre rp 12 mają automatyczne podawanie sznurka i wystarczy że trocę więcej trawy porwie to sznurek zaraz poda i owija i juz nic sie nieda zrobić to jest ich "zaleta"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o prasie New Hollanda 560? Bo mam zamiar wybrać pomiędzy sipmą Farmą 2 i tym NH, czy ktoś miał z nią już do czynienia, jak się sprawuje przy sianokiszonce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:

Nie wiem czy zmieści mi się prasa kostkująca do wiaty.

JAKA JEST DŁUGOŚĆ I SZEROKOŚĆ Z 224 ??????

Prosze o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakich zachodnich pras łańcuchowych stałokomorowych najłatwiej dostać części w lubelskim? Szkoda kasy na nową więc chce kupić zachodnią tylko jaką żebym części dostał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam około 20000-25000zł jaką prasę najlepiej kupić za ten kapitał.... prasa do sianokiszonki (około 500-800 sztuk rocznie) i do słomy (jakieś 10h) chciałbym prasę bez rotora (podobno inaczej kiszonka się kisi) z owijaniem na siatke lub na siatke i sznurek.... jaka firma jest najlepsza.... jaki typ prasy.... i może mi ktoś wyjaśnić jak ma się rotor do zawkwaszenia sianokiszonki i późniejszego dawania dla bydła... proszę o pomoc... bo chciałbym kupić szybko prase bo jak będzie sezon to będą droższe.... bedę wedzieczny za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Contractusie w Białymstoku i prase Vicon RF 121 z podbieraczem 1,8, owijaniem na siatke, szerokim ogómieniem i rotorem (standard) gościu mi wycenił na 85 tys. zł brutto. Upust jaki mi mógł dać to 1 tys. zł

Teraz mam dwa pytanie:

Czy Ci z Contractusa zawsze są tacy skąpi w upustach czy trzeba ich tylko więcej pomęczyć

 

I czy ktoś posiada taką prase, jak się ona spisuje, czy to mocna maszyny, czy nie ma z nią jakichś problemów z owijaniem siatką itp. No i czy warta jest tych pieniędzy

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja taką wziołem siatka i sznurek dostałem ją za 63tyś netto, ale to było w zeszłym roku. Jeszcze nią nierobiłem nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

63 tys. netto

 

Więc albo ta prasa tak szybko podrożała (około 10 tys. zł), albo chłopaki chcą ze mnie zedrzeć kase Będe musiał zadzwonić do jakiegoś innego dealera i spytać się o cene. Albo może ktoś zna aktualną cene prasy Vicon RF 121 (z siatką)

 

A nie zastanawiałeś się nad kupnem z metal-fachu. Też ma komore walcową może miec śiatke i ceni się 40-50 tys. zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sąsiada przez miedze ktury ma taką prase tylko122 (już jej podobno nierobią) popierdziela nią na maksa snopki też mu wychodzą naprawde ładne. Polskiego sprzętu bałem sie wziąć przy takiej prasie niema żartów musi być naprawde dobże i solidnie wykonana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam malutki dylemat czy kupić nowego Vicona czy coś tańszego z polskich a może używanego np. Rollant 250. TYlko że z używanym sprzętem to nigdy nie wiadomo, coś nawali i trzeba stać kilka dni czekając na części a siano leży na polu.

 

Małymi krokami zbliżam się bardziej do Vicona bo nie jest bardzo droga w porównaniu do innych marek zachodnich no i mam nadzieje że bedzie wytrzymała

 

Korsarz a czym masz zamiar ciągać tą prase i czym ciąga ją Twój sąsiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś słyszał o takim czymś? class

Warto się tym zainteresować, bo ja jeszcze nigdy takiej nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj przyprowadziłem Z-224 na podwórko.

Oglądałem ją z mechanikiem, który cale życie siedzi w prasach i ocenił stan a na bdb. Ogólnie cieszę się z zakupu. Tylko jak będzie się sprawować w polu: tego nie wiem. Pożyjemyzobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak mieści sie pod wiatę?

ile dałeś? który rocznik?

ładnie wygląda? czym będzież ciągać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to mam malutki dylemat czy kupić nowego Vicona czy coś tańszego z polskich a może używanego np. Rollant 250. TYlko że z używanym sprzętem to nigdy nie wiadomo, coś nawali i trzeba stać kilka dni czekając na części a siano leży na polu.

 

Małymi krokami zbliżam się bardziej do Vicona bo nie jest bardzo droga w porównaniu do innych marek zachodnich no i mam nadzieje że bedzie wytrzymała

 

Korsarz a czym masz zamiar ciągać tą prase i czym ciąga ją Twój sąsiad

 

Ten muj sąsiad ma takiego niebieskiego pronara niewiem ile on ma dokładnie koni może coś koło90 ale z tego co widziałem i co on mówi to ten traktor mu pierdzi przy tej prasie, znaczy daje rade ale musiałby wolniej jeździć, ale mówi że prasa może dużo więcej niż ten traktor może jej dać. Ja mam MTZ82 do niej , a jak on sie spierdzi to będzie chodziła z 1634ursusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie się mieści.

To jest rocznik 1989.

Dałem za nią 12 tys.

Kolorek (słowo zostało usunięte), gość od którego ją kupywałem

trzymał w ciemnej stodole, ale jak wyprowadziłem to

sie okazało że wygląda naprawde fajnie. Była malowana 2 lata temu i nie zdażyła się jeszcze wytrzeć. Z braku laku dobry kit: będzie zapięta pod mojego

C-360. Ale ten ciągnik jeszcze jest sprawny więc da sobie z nią radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam posiadam około 20000-25000zł jaką prasę najlepiej kupić za ten kapitał.... prasa do sianokiszonki (około 500-800 sztuk rocznie) i do słomy (jakieś 10h) chciałbym prasę bez rotora (podobno inaczej kiszonka się kisi) z owijaniem na siatke lub na siatke i sznurek.... jaka firma jest najlepsza.... jaki typ prasy.... i może mi ktoś wyjaśnić jak ma się rotor do zawkwaszenia sianokiszonki i późniejszego dawania dla bydła... proszę o pomoc... bo chciałbym kupić szybko prase bo jak będzie sezon to będą droższe.... bedę wedzieczny za wszelką pomoc

tyle wystarczy na dobrą zachodnią tylko zwróć uwagę czy nie jest popękna przy

zawiasach komory.Kiedyś robiłem sipmami łańcuchową iłańcuchowo walcową

to są zemsty.Teraz mam gallignani 3200l i wiem że żyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...