Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

viwaldi zwróć też uwage na kazde koło zebate, czy aby przypadkiem nie sa pościnane kliny, oraz ogólnie na stan kół zębatych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czyjej licencji są prasy sipmy?

Jakie są modele zachodnich pras stałokomorowych łąńcuchowych 120x120?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze sipmy robili na licencji jakiejś włoskiej firmy. Ale to były łańcuchowe. A te z walcami to już chyba nasi wymyślili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytankodo wszystkich posiadaczy Z-224.

Czy można do niej dokupic licznik belek?

Ile on kosztuje?

W jaki sposób się go montuje?

W mojej widocznie nie było lub ktoś odkręcił

Bardzo mi się przyda pomieważ będę nią pracował na zarobek.

Ale dla własnej wiadomości także się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam licznik przy swojej ale już nie dziła .

Jak chcesz to moge zrobić fotke jak to jest zamocowane ale dopiero jutro.

Ja przsuje na zarobek ale biore z godziny ale licznik się przydawał, chciałem dokupić ale nie mogłem nigdzie spotkać. Moge powiedzieć że z dwuch kłębów wychodzi około 800 pęczków, 1,5 godziny prasowania (ale zależy od kształtu pola)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to daj fotke. Zorientuje się jak to jest zamontowane.

Nawet nie tyle na zarobek ale dla własnej ciekawości chciałbym wiedziec na czym stoje. Z licznikiem miałbym wygodnie. Troche mnie wystraszyłeś tym, że nie mogłeś znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurto postaram się dostać do licznika przy prasie

Nie szukałem za bardzo, może jak bym poszukał lepiej to bym coś znalazł.

Jak mi działał to siano miałem policzone i potem wyliczyłem po ile na dzień moge dawać aby mi starczyło do wiosny (ieszcze mi nie zbrakło ).

Kiedyś jak kupowałem słome to na przyczepe (4,5t) nakładłem 210kostek długości 90-100cm. Było bodaiże 10 warstw nad burto. Na rorzutnik (4t dwuosiowy) włożyłem 160kostek i potem dwa takie stogi przyciągłem do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodziło mi o to wyliczanie na sztukę, Jeśli będe dawal za dużo to się potem zostanę na lodzie. Z góry dzięki za foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz od paru dni czytam to forum. chce kupić zwijającą do słomy i sianokiszonki w cenie do 25 000zł. Co wybrać : Krone KR 130, Welger RP 200, Claas Rollant 44 czy 46. Nie mam bladego pojecia co będzie lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N atym forum generalnie każdy chwali swój sprzęt. Ja mam Claasa 44 i sobie go chwale. Moim zdaniem prasa Krone tez jest w pożatku, i myśle ze jesli chodzi nawet o prasowanie słomy to moze i nawet lepsza niz Claas. Reszta modeli to jest mi znana tylko z ogłoszen, bo nigdy ich w pracy nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item169225193_prasa_rolujaca_krone_kr_150.html

http://moto.allegro.pl/item170180836_prasa_zwijajaca_krone.html

 

Czy prasa krone łańcuchowa to tylko kr 125? Czy KR 150 to w końcu walcowo łańcuchowa 120x120 czy 120x150? i czy to wogóle łańcuchowo bębnowa czy łańcuchowa bo różnie podają i czy z tą kr 150 mf 255 dał by sobie rade (siano słoma). Bo myśle że z kr 125 poradzi sobie.

Jakie inne zachodnie prasy polecacie do mf 255 tylko nie piszcie że z żadną nie da rady bo w tym sezonie nie mam zamiaru zmieniać ciągnika.

Prosze pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do MF-255 to z walcowych Claasa polecam Claasa 34. Belka 120x90 i mysle ze te 47 KM da rade. Bo taka 44 to juz bedzie bardzo cięzko i nie pociągniesz długo tym swoim MF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://moto.allegro.pl/item169225193_prasa_rolujaca_krone_kr_150.html

http://moto.allegro.pl/item170180836_prasa_zwijajaca_krone.html

 

Czy prasa krone łańcuchowa to tylko kr 125? Czy KR 150 to w końcu walcowo łańcuchowa 120x120 czy 120x150? i czy to wogóle łańcuchowo bębnowa czy łańcuchowa bo różnie podają i czy z tą kr 150 mf 255 dał by sobie rade (siano słoma). Bo myśle że z kr 125 poradzi sobie.

Jakie inne zachodnie prasy polecacie do mf 255 tylko nie piszcie że z żadną nie da rady bo w tym sezonie nie mam zamiaru zmieniać ciągnika.

Prosze pomóżcie!

nie większą jak 120x120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Claas 44 do Mf-255 to na krótka mete, ja kiedys podpiełem swojego jak mi tarcza sprzęgłowa nawaliła w C-385. Dałem rade dobić tylko do poczatku czerwonego, oczywiście noga na gazie wyprostowana na maxa. Dasz rade ale moim zdaniem jest to na krotka mete, silniki MF sa to silniki wsokoobrotowe, przez co strasznie taki sielnik dostaje po d.... w takiej prasie (poprostu nie lubi jak go dusisz a w takiej prasie nie masz wyjscia musisz go troszke poddusic, chocby na samym końcu jak chcesz balot obwiazac)

 

Zgodze sie w 100% z SEMOSEM do MF-255 to prasa taka jak Claas 34 to ekstra. beleczki 120x90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem młodym rolnikiem i borykam sie z wątpliwościami w temacie kupienia nowej prasy SIPMA POWER CUT Z590/1 nie moge znależć osoby która pracuje na takiej prasie chcialbym poprostu zapoznac sie opiniami osob, które posiadają takie prasy. nie chce wydać tyle pieniedzy i miec problem, bo podobno szybko rozciągają sie łańcuchy i ogolnie prasa nie jest wytrzymala, dodam jeszcze ze chcialby ciąc słomę ponieważ sieczka potrzebna jest mi na ferme drobiu i zastanawiam sie czy nie bedzie problemu z takiej sieczki z suchej slomy utworzyc zbitą belę?? czy wogole da ją sie owinąć?? chcialbym "przepuscic ja przez Unie" ale nie wiem czy bede miał wystarczająco cierpliwości.... odnośnie programu PROW.... mam tez traktor 80kM i nie moge kupic prasy classa czy welgera bo nie bede miał czym jej ciągać... prosze o opinie na temat tej prasy z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czyjej licencji są prasy sipmy?

Jakie są modele zachodnich pras stałokomorowych łąńcuchowych 120x120?

 

Prasy SIPMY lancuchowe, sa na licencji wloskiej firmy Carraro. Zdaza sie ze kupujac taka Carraro sprowadzona z zachodu, w rzeczywistosci kupujemy prase wyprodukowana w ... Lublinie . W ramach oplaty licencyjnej byly exportowane do Wloch, przemalowywane na pomaranczowo i sprzedawane jako Carraro . A walcowo - lancuchowa to polska mysl techniczna ( ale bardzo podobna do wloskiej GALIGHANI ), zeby nie rzec ze kopia...

Krone lancuchowa stalokomorowa 120 * 120 to czerwone 125, 160 ( pododno ze slabszymi lancuchami ) a rowniez zielona 130 raczej lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1c50239821c090cfm.jpgcee979bcf32a3c43m.jpge48ba74c82de21d1m.jpg

 

Troche się nagimnastykowałem ale udało się. Tu akurat igły niw są do końca cofnięte. Licznik musi być tak założony aby po powrocie igeł podniosły to dżwigienke troche do góry. Jak będziesz zakładał to na cofniętych igłach do końca, tak jak są zawsze ustawione podczas prasowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf350ccb5a4b4117.html

 

 

 

Niech ktoś wytłumaczy mi jak mozna niby zlikwidować otwieranie komory w Claas-ie 44. To jest rys. tego zaworu, z katalogu. Na czym ma niby polegac ta regulacja Co zrobic jesli komora sie otwiera W jaki sposób mozna temu zapobiec nadmieniam, ze hydraulika u ciagnika jest sprawna, komora uchyla sie niezaleznie od ciągnika do jakiego podepne prase!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf350ccb5a4b4117.html

 

 

 

Niech ktoś wytłumaczy mi jak mozna niby zlikwidować otwieranie komory w Claas-ie 44. To jest rys. tego zaworu, z katalogu. Na czym ma niby polegac ta regulacja Co zrobic jesli komora sie otwiera W jaki sposób mozna temu zapobiec nadmieniam, ze hydraulika u ciagnika jest sprawna, komora uchyla sie niezaleznie od ciągnika do jakiego podepne prase!!!!

masz katalog do claas'a? mógłbyś mi przesłać skany na qazi@onet.eu a propo tego zaworu to spróbuj z tą podkładką podłóż tam jeszcze jedną powinno chyba coś pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qazi1 katalog mam ale nie mam skanera wiec Ci nie dam rady zeskanować. A to to wstawiłem to jest zdjęcie zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania bzyku123456

 

A moje to:

 

Czy jest jakiś licznik który działa tak jak włączany długopis? Może przy czymś są podobne liczniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś więce o tym class 34 to są belki węższe mają po 90 cm czy są niższe? jeśli są węższe to mi się podoba na przyczepe się zmieszczą a są inne prasy które robią mniejsze belki, to i mf mial by lżej ładować i rozijać łatiwej.

Class 34 to chyba bardzo mało popularna prasa>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...