Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Claas 34:

szerokośc belki 120, średnica 90

Co do innych pras co robia tego rodzaju belki to chyba tylko jakies pasowe ale to do kiszonki sie raczej nie nadaje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model 34 to praktycznie dokładnie to samo co 44. Tez jest to prasa całkowice walcowa tylko robi beleczki o mniejszej srednicy. Przez co ma mniejsze zapotrzebowanie na moc ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120x90 ciezko owinac folia, malo ktora owijarka dobrze sobie radzi z tak malymi balotami,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się z toba nie zgodze dcnt, ja mam taka prase i super sie owija na owijarce. Może masz jakąś kijowa owijarke bo moja Sipma owija je bez najmniejszego problemu. I kiszoka wychodzi super.

 

Chochlik23 poszukaj w ogłoszeniach na PPR ktoś tam sie kiedys ogłaszał ze ma taka prase do sprzedania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prasa Arobale 1212sx potrzebuje wasze opinie na temat tej maszyny, tzn jak sie sprawuje. bede wdzięczny równiż jak ktos by mi mógł udostępnic instrukcje obsługi i katalog części do trj maszyny. z góry dziękuje mój gg 5700624. prosze o kontakt jesłi ktoś moze mi pomóc. pozdrawam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mam kijowa owijarke, z firmy Rolmako, od okolo metra srednicy baloty owija elegancko. ponizej sa klopoty, trzeba recznie pomoc itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest cena Prasy Sipma Farma II Power Cut wiem że pewnie jest gdzies ta cena napisana ale długo było by szukać No i czy prawdą jest że taką prasę pociągnie 80 KM No i jak jest z wykonaniem tych pras obecnie, trzymają się one jakoś, nie ma z nimi obecnie jakichś wielkich porażek i problemów, czy z dobrych materiałów jest wykonana

 

Ostatnio jestem bardzo niezdecydowany czy kupic nowego Vicona czy używanego Claas Rollant 250 (tylko że tu trzeba wiecej koników) czy coś nowego polskiego. Nobo różnica w cena jest, za ta różnicę między nowym Viconem a nowymi polskimi to bym se samochód kupił

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dzwonilem do kilku delerow miedzy innymi do agromy w sprawie owijarki do bel sianokiszonki i z ciegawosci pytalem sie tez o cene sipmy power cut Z-590/1 ogolnie cena tej prasy w zalezności od deelra wacha sei w granicy ok 72-74 tys zlych z mozliwoscią jakiegos upustu przed sezonem:) NIe weiem na ile to prawda ale spotkalem sie z opinią ze te sipmy z nozami są niezabardzo przystosowane do pracy rotore ponoć przy ubijaniu balota do duzego cisnienia czesciej srywają sie lancuchy i wyginają sie listwy w komorze. Na ile jest to prawda to nie wiem bo nie mialem doczynienia z taka prasą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wacha sei w granicy ok 72-74 tys zlych

Nie myślałem że ta prasa może aż tyle kosztować. Chyba więc se daruje tą prase

A Ciekawe ile trzeba wydac za Metal-Fachu z nożami (noże mi nie są za bardzo potrzebne ale chodzi mi głownie o rotor który zkwiękasza podobno wydajność)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.. zastanawiam się nad kupnem dwóch pras claas roland 46 i claas variant 180... ta pierwsza jest walcowa z rotorem i nożami tnącymi oraz siatka.. a ta druga jest zmiennokomorowa z rotorem bez noży tnących i na sznurek (ile kosztuje przystawka na siatkę)...... i takie pytanie która prasa będzie lepsza na gospodarstwo gdzie rocznie będę robił około 300-400 bel sianokiszonki i słome z okoła 10ha..... która prasy będzie lepiej zrobiona sianokiszona.... a i podstawowe pytanie czy mój 80 konny ciągnik marki case poradzi sobie z nimi... proszę o odpowiedź... bo słyszałem już tyle rozbieżnych opinni że sam nie wiem[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podpinam do przemówcy tylko do tego zestawu chciałbym dołożyć WELGER RP200 - czy uciągnie ją 80KM bo wg handlarzy bez problemu ale wiadomo co sie mówi żeby sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy ma rp200 i ciaga ja MTz 82ts 90Km lub zetorem 7711 i obydwa sobieradza wiec 80Km starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj dzwonilem do kilku delerow miedzy innymi do agromy w sprawie owijarki do bel sianokiszonki i z ciegawosci pytalem sie tez o cene sipmy power cut Z-590/1 ogolnie cena tej prasy w zalezności od deelra wacha sei w granicy ok 72-74 tys zlych z mozliwoscią jakiegos upustu przed sezonem:) NIe weiem na ile to prawda ale spotkalem sie z opinią ze te sipmy z nozami są niezabardzo przystosowane do pracy rotore ponoć przy ubijaniu balota do duzego cisnienia czesciej srywają sie lancuchy i wyginają sie listwy w komorze. Na ile jest to prawda to nie wiem bo nie mialem doczynienia z taka prasą.

co do ceny to nie wiem jak to możliwe, bo ja rozmawiałem z przedstawicielem sipmi i właśnie ten model full wypas kosztował 48 tyś, rozmawiałem z nim na polagrze, więc myśle że cena za wiele sie nie zmieniła, też chce kupić taką, ale dałem mi teraz do myslenia co do wytrzyumałości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj dzwonilem do kilku delerow miedzy innymi do agromy w sprawie owijarki do bel sianokiszonki i z ciegawosci pytalem sie tez o cene sipmy power cut Z-590/1 ogolnie cena tej prasy w zalezności od deelra wacha sei w granicy ok 72-74 tys zlych z mozliwoscią jakiegos upustu przed sezonem:) NIe weiem na ile to prawda ale spotkalem sie z opinią ze te sipmy z nozami są niezabardzo przystosowane do pracy rotore ponoć przy ubijaniu balota do duzego cisnienia czesciej srywają sie lancuchy i wyginają sie listwy w komorze. Na ile jest to prawda to nie wiem bo nie mialem doczynienia z taka prasą.

co do ceny to nie wiem jak to możliwe, bo ja rozmawiałem z przedstawicielem sipmi i właśnie ten model full wypas kosztował 48 tyś, rozmawiałem z nim na polagrze, więc myśle że cena za wiele sie nie zmieniła, też chce kupić taką, ale dałem mi teraz do myslenia co do wytrzyumałości

 

Za 48tys zlych brutto to bys kupil Sipme Farme II a nie Power Cut Z-590/1 Ja podalem cene jaką zaproponwali mi delerzy dwa dni temu w srode, najwyzszą cene powiedzieli mi w agromie bo 74tys zlych brutto z mozliwością upustu ok 1 lub 2 % a jesli mi nie wierzysz to zadzwon do najblizszego delera sipmy to sie dowiesz ile kosztuje Z-590/1 wtedy zobaszysz kto ma racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LewY mi taką samą cene w Sipmie powiedzieli w tamtym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LewY więc już sprzedałeś kostkę???

Ja swoją kupiłem z twoich okolic.

Rzut kamieniem od ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktos jakiegoś handarza prasami zwijającymi z okolic Katowic, Krakowa, Opola? Bo Ci u których byłem to tak niekonicznie mają jakiegoś Claasa 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bzyku123456 jeszcze niestety nie sprzedalem swojej prasy, prasa nadal czeka w garazu na szczesliwego nabywce troche szkoda ze jeszcze u mnie stoi bo przydalyby mi sie troche gotowki, w tym tygodniu mialem zamowic owijarke ale nic z tego nie bedzie bo piec od centralnego zaczal mi cieknąc i trzeba go wymienic i klika tysiecy jestem w plecy

 

A gdzie ją kupiles jesli nie jest to tajemnicą???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piec to nieciekawa sprawa.

Kilka tysięcy i jaszcze robocizna dla hydraulika.

A swoja prasę kupilem u takiego gościa w Mikołajewicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukbold w okolicy radomska jest taka wioska Dmenin i tam na jednej ulicy jest moze z 15 domów i praktycznie w co drugim domu goscie handlują prasami, traktorami i kombajnami, w sumie jest tam chyba 6 albo 7 handlarzy przynajmniej u tylu bylem jakies dwa tygodnie temu jak tam bylem to widzialem z 8 rollantow 44 w roznym stanie i z roznym wyposazeniem i cena rowniez zroznicowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś może u handlarza w Miechowie koło Krakowa???

Jakim sprzętem handluje???

Wiem z własnego doświadczenia, że nieźle kombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołajewice to sąsiednia wioska, rzut kamieniem odemnie

Jakbys mial jakiegos klijenta na prase kostkująca to smiało możesz go przysłac do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bzyku123456 w miechowie jest kilku handlarzy, handlują głownie traktorami, ja kupilem tam traktor na jesien tzn stal w miechowie ale wlasciciel mial tam tylko wynajety kawalek placu a i tam stalo kilka traktorow reszta sprzetu mial u siebie w Łazach koło Książa Wielkiego. W smrokowie obok Miechowa też jest handlarz ktory handluje prasami kombajnami i innym sprzetem rolniczym, jak tam bylem ostatni to mial dosc duzo maszyn roznego rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LewY a czy coś konkretnego co do cen możesz napisać u tych handlarzy z Dmenin ? tak mniej wiecej od ... do. Mają tam też inne 120 cm prasy? bo w sumie to nie wiem czy Claas 44 to jedyna słuszna prasa w cenie ok 20 000 nadająca się również do sianokiszonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...