Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

@lukbold jak tam bylem to najtanszy rollant 44 wyceniony byl na 16 tys zlych ale widac byo po nim ze juz troche przeracowal, walce wytarte z podbieracza ztrzępy zostały, owijanie tylko na jeden sznurek załanczane mechanicznie ogolnie nic specjalnego, najdroższy rollant 44 bodajże kosztował 23 tys alecena moim zdaniem byla wygurowana, nie mial owijania na siatke chociaz w wygladał w miare przyzwoicie, zadbana prasa, miał tez takie smieszne nie wiem jak to znazwac widelk lubi jakis rodzaj nagarniacza pomiedzy podbieraczem a wejsciem do komory prasującej, najfajnieszy rollant 44s jaki tam widzialem kosztowal 22tys zlych, w dobrym stanie i do tego mial owijarke do siatki.

ogolnie pras w Dmeninie było dosc duzo roznego rodzaju, pasowe walcowe łancuchowe, sporo bylo welgerow rp12, rollantow 44, 62 i kilka 42, krone, john deer i jeszcze jakies inne typu mora i jakies inne wloskie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eno to chyba warto zrobić te 130 km. W poniedziałek ma być dostawa pras do Miedźnej kolo Pszczyny więc najpierw to obczaje bo mam tylko 30km a potem ewentualnie przejade sie za Częstochowe. Heh w miedźnej mają być prasy z Anglii....ciekawe po ile bedą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pojedziesz do czestochowy to w poczesnej gosc ma jakies zwijajace to jest przy drodze glownej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak pojedziesz do czestochowy to w poczesnej gosc ma jakies zwijajace to jest przy drodze glownej
polecam wyjazd do

Dmenina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podajcie jakieś namiary na ten Dmenin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podajcie jakieś namiary na ten Dmenin

 

 

 

 

tam nietrzeba namiaru tam wjeżdżasz i prawie w każdym domu jest handlarz póżnij mozna jechac na Łowicz tam też jest ich kilka potem okolice piotrowa trybunalskiego

a te okolice Pszczyny to tam troszku złomu ściągają

mają znajomego w Nowym Sączu kupiłem tam claasa 44 ale innego mi przywiózł potem miał niby to mi wymienić ale oni sie nie zgodzili nie polecam tej firmy wcale raczej zdaleka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczesna dużo drogiego złomu szykowanego na sprzedaż nowy lakier aby tylko cenę podnieść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam sipmę 279/1 120x120 98r od nowości ale chiałbym kupić bardziej wydajną prasę i zastanawiam się nad tym czy John Deere 550 -590 to doby wybór (oczywiscie na pasy jest) czy lepsza Krone KR 130 na łańcuch.

 

jak u was z opina na ich temat

w sipmie powiem tyle całkiem dobra prasa ale nie mam mechanizmu na dwa sznurki i przynosi to spadek wydajności w szczególnosci jak sąsiad jedzie obok słabszym ciagnikiem na wolnym gazie mnie wyprzedzi gdy ja owijam i owijam

ponaddto zaobserwowałem np w krone że bela szyciej obraca sie w komorze niz w sipmie

i trochę ten łańcuch jednak hałasuje

 

 

czekam opini pozytywnych negatywnych na temat pasówek JD lub innych oraz łańcuchowych krone stałokomorowych

 

ostatnio brat w ciagu 10 godzin na dużych kawałkach pól zrobił tą sipmą z Zetorem 80KM 400szt bel więc chciałbym wiedzieć czy interesujace mnie prasy są wstanie zapewnić komfort pracy i podobe tempo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh w poczesnej to nic nie ma. dzwoniłem w tym tygodniu to jakiś New Holland podobno stała na placu a następna dostawa pras w kwietniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten new holand to stoi w poczesnej chyba juz od sierpnia, kiedy bym tam nie byl to gosc mi mowi jaki to jest niby wspanialy sprzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś byłby wstanie zrobic zdjęcia mechanizmu dwusznurkowego w Sipmie

lub ile kosztuje nowy mechanizm albo czy ktoś moze już sam taki dorabiał. - przerabiał

 

co myślicie o prasie feraboli pasowej 1,8m podbieracz szer 95r

czy wyższy podbieracz nie powoduje spadku przepustowości

 

i ile metrów sznurka wychodzi u was na owinięcie beli dwoma sznurkami w prasach krone John deere Class

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje instrukcji obsługi oraz katalogu części do którejś z wyzej wymienionych maszyn, bede wdzięczny z góry dziekuje i pozdrawiam mój gg 5700624

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u pobliskiego dealera maszyn rolniczych i sprzedawca z pośród Sipmy, Maskara i Metal-Fachu strasznie mi polecał tą maszynę z skółki. Mówił mi że to już nie ta sama prasa, że całkowicie zmieniła się konstrukcja i nie ma już problemu podczas belowania suchej słomy i jest najtańsza. O sipmnie nic nie mówił a na temat Mascara powiedzał że części są drogie a i tak każda maszyna się kiedyś psóje

Lecz gdy oglądałem tą prase to nie mogłem znaleźć takiego entuzjazmu jak tamten gość. Po pierwsze te rolki są jakieś dziwnie małe a po drugie ten profil który ma zapobiegać ślizganiu się beli wydał mi się taki nie fachowy (kawałek naspawanej blaszki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem prase walcową marki greenland.. model to dokładnie nie wiem jaki.. robi bele wielkości 120x120 wiązanie na 2 sznurki.. rok produkcji 1998 pracowała 1 sezon (wszystko jest oryginalnie pomalowane żadnych rys wygląda jak od dealera) znajomy dał mi namiar jemu dałem kasę i on mi kupił i pojechałem i wziąłem ją bezpośrednio od rolnika z francji.... łacznie wyniosła mnie 27tyś zł.... warto było..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz gdy oglądałem tą prase to nie mogłem znaleźć takiego entuzjazmu jak tamten gość. Po pierwsze te rolki są jakieś dziwnie małe a po drugie ten profil który ma zapobiegać ślizganiu się beli wydał mi się taki nie fachowy (kawałek naspawanej blaszki)

 

NIe wiem o co chodzi z tymi maszynami z metal-fachu ale jak kiedys bylem w Strzelcach wielkich oglądać owijarke Sipmy to gosc mi mowil ze o wiele lepsze i tansze sa owijarki wlasnie metal-fachu z ciekawosci tez ogladalem prase rolującą wlacową z metal-fachu i gosc rowniez byl tak zachwycony tą prasą ze prawie mnie przekonał jakość wykonania i niektore rozwiązania techniczne zastosowane w tej prasie to normalna tandeta. . . a te walce w tej prasie to totalna poraszka, dokladnie taki jak mowisz SZAKAL, normalny walec a do niego przyspawne plaskowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A popatrzcie na grubość osiek wychodzących z tych walców. Co do tych płaskowników to rzeczywiście porażka. Jakby nie mogli zrobić tych walcy z perforowanej blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wiecie cos moze na temat prasy Arobale 1212sx bede wdzięczny za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko tyle ze to co dealer zachwala to znaczy że ma lepsze układy z ta firma i wieksze upusty może dac albo wiecej zarobic:)

 

Np w garwolinie jest 2 konkretne firmy i np pan królik specjalizuje sie w sipmnie i na nia kazdego namawai bo ma super duże upusty tz układy w sipmie bop duzo ich sprzedsaje, a pan Bielecki tylko sokółke bpo z nimi ma układ Także mojemu znajomemu do MF 255 i c360 wcisna sokólke tłumacxac ze ma mniejsze zapotrzebowanie mocy niz sipma łancuchowa !!!!!!! I soie wkopali w tamtym roku generalke w MF robił teraz zaprowadził c360 do generalki ( w tym sezonie belował c 360, a we poprzednim MF-em Ale tak to jest że nie popytali, poczytali tyl;ko pojechali do dealera i mu uwierzyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akurat mieszkam 10km od garwolina.. i jak byłem u pana bileckiego to obecnie da upust do jakichś 7% od ceny początkowej na sprzęt z metalfachu....... więc musi mieć dobrą umowę z producentem by móc tak ceny katalogowe obniżyć nie licząc że też musi na ty zarobić... mój szwagier ma prasę od niego.. nie narzeka.. lecz dużo osó narzeka na metalfach szczególnie na prasy.. a co do mówienia że c-360 da radę to nadal tak dealerzy robią... owszem da radę pociagnąć tę prasę... lecz osoba która będzie to robiłą niech nie liczy że będzie miała nie wyjeżdżony ciągnik a bele nie będą dobrze ubite... polska 80-tka ma z tą prasą przy większej trawie co robić.. i czasami stęka.. do prasy to potrzeba 80km chyba że ktoś kupi małą prasę co będzie robić bele 120x90...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja u królika dostałem 8 % na z569/1 owijarke, rozwijacz, beczkowóz 4300 meprozet i cost tam jescze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja raz u handlarza ogladalem uzywanego rollanta 250RC i gosc mi probował wcisnąć ze taką prase spokojnie pociągne 360. . . pociągnąc to moze pociągnie ale po asfalcie podczas dojzdu do pola lub łąki bo pracować tym ciagnikiem z taką prasą to chyba raczej cięzko by bylo tak to juz jest ze jak handlarz chce cos sprzedac to wciska klijentowi straszny kit tylko po to zeby sie pozbyc srzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żona bieleckiego bije wszystkich i wszystkie opinie na głowe !!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówił mi że to już nie ta sama prasa, że całkowicie zmieniła się konstrukcja i nie ma już problemu podczas belowania suchej słomy

 

ja nie chcę bronić tej prasy ale z tego co zaobserwowałem to każda walcowa ma problem w suchej słomie, a jak jest to jeszcze naschnięta jęczmianka to już komedia niesamowita nawet w claas-ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zona bieleckiego to rzeczywiście trudny orzech do zgryzienia.. ja chciałęm kupić nową sokółke lub używanego clasaa do ciągnika case 80km.. i jeden handlarz powiedział mi że mój ciągnik pociągnie classa varianta 180 z rotorem i sieczkarnią... a u nas ma facet taką samą tylko bez sieczkarni... i 80km to nie daje rady robi to 120km....a jak się skończyło kupiłęm jakiegoś greenlanda.... bez rotora zwykłą walcówkę... lecz wyglada jak od dealera.. i nie była remontowana nic.. pracowała 1 sezon. więc wolałęm taką od nowej sokółki.. a mam pytanie czy można zamontować owijanie na siatkę dodatkowo.. bo wyjście niby ma ale przyrządu oryginalnie nie miała zamontowanego.... a wolał bym siatkę niż sznurek.. a jak można takie coś założyć to ilew taka przyjemność by kosztowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...