Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:22 Wto 21 Sie 2018

Agrolok
Budowa kurnika
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łysy

PostWysłany: 18:48 Pią 29 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za 340 tys. to można kurnik pobudować Very Happy Sam niedawno remontowałem dach tzn. wzmocnienie krokwi, ruszt z łat, docieplenie wełną 15cm, folia zbrojona od dołu. Na dachu o powierzchni 1050 m2 koszt zamknął się na 100 tys. zł ale oczywiście zakres robót u Ciebie będzie daleko szerszy. Technologia płyt warstwowych z pewnością jest droższa od tradycyjnej ale to trzeba obliczać w oparciu o daną konstrukcję dachu. Na ocieplenie nadaje się dobrze pianka poli. ale to także spory koszt. Z drugiej strony 14 m bez słupów to raczej dosyć nowy obiekt więc dziwne że dach nie trzyma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kamyk

PostWysłany: 18:57 Czw 28 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam do wymiany dach na kurniku 14/93m .Stary jest za słaby . Demontarz troche mnie otrząsa ,ale jak mus to mus . Mam na tą chwilę jedną ofertę na zrobienie takiego dachu w technologi płyt warstwowych z montażem ok 340tyś sporo... Dach ma być bez słupów podporowych bazując na ścianach zamkniętych wieńcem . Może jest ktoś kto realizował podobną inwestycje , to proszę o podpowiedź .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
romek31śl

PostWysłany: 00:07 Pon 4 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukasz111 napisał:
Stachu napisał:
Witam,
Mieliście może do czynienia z firmą K3 Agro z Grudziądza firma stawia kurniki z płyt warstwowych ponoć tanio można wybudować kurnik z płyt z pianką poliuetranową.

Ja mam gdzieś wstępna wycenę kurnika.Chyba z początku roku.Nie wiem czy to jest aż tak tanio,ale jak chcesz to mogę ci przesłać co mi nakreślili.

Łukasz 111 napisz coś o wyliczeniach tej firmy
Powrót do góry
lukasz111

PostWysłany: 23:51 Sro 2 Gru 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stachu napisał:
Witam,
Mieliście może do czynienia z firmą K3 Agro z Grudziądza firma stawia kurniki z płyt warstwowych ponoć tanio można wybudować kurnik z płyt z pianką poliuetranową.

Ja mam gdzieś wstępna wycenę kurnika.Chyba z początku roku.Nie wiem czy to jest aż tak tanio,ale jak chcesz to mogę ci przesłać co mi nakreślili.
Powrót do góry
Adam12035

PostWysłany: 21:41 Sro 2 Gru 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam , kupię paszociąg nowy lub używany ale musi być w dobrym stanie.
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 16:29 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 15:53 Nie 15 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może kosztować 600tys. , ale też i 1 mln. Chcesz wiedzieć ile kosztuje , ale nie piszesz z czego ma być zrobiony , jaka konstrukcja , jaki dach itd.itd .
Chcesz konkretynych danych to proponuję udać się do jakiegoś fachmana żeby zrobił kosztorys .
Powrót do góry
dadito

PostWysłany: 11:23 Nie 15 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam tak jak w temacie interesuje mnie jaki jest przybliżony koszt postawienia obiektu 1000 m hali , bez wyposażenia po prostu sam budynek. Tylko prosiłbym o konkretne odpowiedzi , bez komentarzy że niby duże koszty , mała opłacalność itd. Może ktoś ma jakiś plan takiego budynku itd.
Z góry dziękuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
drobiofan

PostWysłany: 09:56 Wto 27 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jednak warto było tutaj zadać pytanie. dostałem kilka prywatnych wiadomości. Dzięki wielkie. Poczytam, popatrze i się odezwe.
Powrót do góry
drobiofan

PostWysłany: 09:14 Wto 20 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro wyluzuj. Czy ja Ci mówie, co masz pisać a czego nie? Mam ochote pytać to pytam, nie?

Łatwiej napisać na forum ze mnie to interesuje niż dzwonić w 100 miejsc. Przecież czyta to więcej firm a nie tylko oni. Jak się nikt nie odezwie to sam zaczne dzwonic i tyle.

Czyli jeszcze raz - chce odnowić kurnik, 2 tys m2, w zasadzie zostają fundamenty a tak wszystko od nowa. Są chętni?
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 08:06 Wto 20 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zamiast się głupio pytać na forum, po prostu zadzwoń do nich. Podali jak widać do siebie pełne namiary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
drobiofan

PostWysłany: 14:05 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, a macie jakieś ograniczenia terytorialne? W warmińsko-mazurskim działacie?
Powrót do góry
Mariusz M

PostWysłany: 07:26 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Konstrukcjie stalowe Odpowiedz z cytatem

Witam

Jeśli jesteście zainteresowani budowa kurników,przechowalni, magazynów, świniarni, wszelkich obiektów wykonanych z konstrukcji stalowych, zapraszam do kontaktu:
PPHU STALMIT
KONSTRUKCJE STALOWE
KAZIMIERZ MURZYŁA
97-427 Rogowiec – Bełchatów
ul. Zakładowa 1
kom: 601-793-867 Fax. 447351197
e-mail:stalmit@O2.pl
Świadectwo Kwalifikacji zgodnie z normą
PN-M-69009
Nr 381/1142/II/2008
kom:603-505-028 Kierownik Produkcji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
zootechnik84

PostWysłany: 09:35 Sro 25 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem ci ze wszystkie pozwolenia itd itp juz mam jedyne co to lac fundamenty i stawiac myslalem tylko ze moze trafie na tym forum kogos kto stawial taki budynek i powie mi mniej wiecej w jakich kosztach sie zamknał!Najbardziej mysle o dachu wiem ze stalowy bylby najlepszy ale drogi jest drewniane bindry tez w momencie stawiaja!ma ktos moze namiary na jakies firmy godne polecenia co robia takie rzeczy[/quote]

Moi rodzice budowali kurnik 10 lat temu z metalowej konstrukcji i na dach kladli blache warstwowa z pianka poliuretanowa, spisuje sie swietnie. Co do wyposazenia to w szamotulach wlkp jest firma sprowadzajaca sprzet z holandii, nowy i uzywany, facet jest kakretny i ma pozadny serwis.
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 20:37 Pią 13 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam Roxella każdy chwali swoje, poidład od Indora tez byly dobre tylko z reduktorami byly problemy.
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 18:42 Pią 13 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co mozecie powiedziec na temat wyposażenia jakie najlepsze chodzi mi o pojenie i paszociag
Powrót do góry
KOKOGRIP

PostWysłany: 22:21 Sro 18 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też miałem taki dylemat.
jeśli chodzi o konstrukcje drewnianą to ja bym nieryzykował. Widziałem kiedyś zdjęcia pokazowe ( możliwe że na stronie firmy zawbud ).goła konstrukcja z płaskim sufitem już dziwnie dostała brzucha.
dlatego, zeby znowu mnie nadzór budowlany nie nękał, bo gdzieś tam zawaliła się hala to proponuję ci konstrukcje stalową.
najtańszy sposób to kupić kątownik 45/45/5 i wyspawać
u nas w regionie mazowieckim jest człowiek, który się w tym specjalizuje bierze 1,5 zł za kg
dżwigar w stylu nożycowym waży 300 kg na hale o szerokości 15m .przy cenie stali 1.8 + 1,5 robocizna będzie kosztował ok. 1000 zł.
takie dżwigary można spokojnie samemu wyspawać w kilka dni
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 12:12 Sro 18 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toninho napisał:
sarius skontaktuj się z firmą agra-matic oni pomagają w projektach z tego co wiem to również za darmo doradzają co i jak oraz przygotują kosztorys, żeby dokładnie się dowiedzieć zajżyj na stronę www.agramatic.pl lub napisz meila do pana z działu drobiarstwo bodajże Pan Maciej, miałem z nimi kontakt i widzę że to porządna firma i posiadają dużą wiedzę.

Powiem ci ze wszystkie pozwolenia itd itp juz mam jedyne co to lac fundamenty i stawiac myslalem tylko ze moze trafie na tym forum kogos kto stawial taki budynek i powie mi mniej wiecej w jakich kosztach sie zamknał!Najbardziej mysle o dachu wiem ze stalowy bylby najlepszy ale drogi jest drewniane bindry tez w momencie stawiaja!ma ktos moze namiary na jakies firmy godne polecenia co robia takie rzeczy
Powrót do góry
KOKOGRIP

PostWysłany: 22:10 Wto 17 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli mam polecić to zdecydowanie konstrukcja stalowa dachu
Powrót do góry
Toninho

PostWysłany: 14:07 Wto 17 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sarius skontaktuj się z firmą agra-matic oni pomagają w projektach z tego co wiem to również za darmo doradzają co i jak oraz przygotują kosztorys, żeby dokładnie się dowiedzieć zajżyj na stronę www.agramatic.pl lub napisz meila do pana z działu drobiarstwo bodajże Pan Maciej, miałem z nimi kontakt i widzę że to porządna firma i posiadają dużą wiedzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sarius

PostWysłany: 18:26 Nie 15 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam zamiar ruszyc z taka budowa orinentuje sie ktos mniej wiecej jakie realne koszty postawienia takiego budynku w stanie surowym bez wyposażenia a moze ktos stawiał własnie taki obiekt i moze powiedzic w jakiej kwocie sie zamknał zanim wstwił kury

pisze teraz tu bo moj temat został zablokowany

Nie rozumiem o co masz pretensje ?? Skoro już istnieje temat o budowie kurnika to po co zakładasz kolejny ?? Chcesz mieć swój własny czy jak ?? MOD
Powrót do góry
rolnik1

PostWysłany: 06:53 Pon 25 Wrz 2006    Temat postu: do kogucika 77 Odpowiedz z cytatem

Witam. Do Kogucika 77
Prosze o kontakt lub podanie mi swojego maila.
Chcialbym sie doradzic w sprawie inwestycji.
pozdrawiam
Powrót do góry
vitor1

PostWysłany: 07:22 Wto 8 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was ma konstrukcję drewnianą bezsłupową z wiązarów łączonych płytką kolczastą ? Jeśli tak to czy jest z niej zadowolony i czy następnym razem też by ją zastosował ?
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 13:37 Nie 6 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam kogucika a gdzie sprzedajesz swe jajeczka do jakiej wylęgarni odpisz. pozdrawiam
Powrót do góry
kogucik77

PostWysłany: 13:11 Nie 6 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie buduję kurnik 100x13,5 m hala pod reprodukcję.... Sam jestem ciekawy ile wyniosą całkowite koszty budowy. Fakt, że nie inwestuję w paszociągi, kupuję używany za kilka tysięcy i nie robię innych wodotrysków w wyposażeniu. Buduję metodą tradycyjną, mury ocieplone, dach na słupach, ocieplony wełną. Mam już jeden taki obiekt budowany pięć lat temu i spisuje się znakomicie...
Co do dofinansowania to ja dostałem dotację unijną SPO-ROL bez większych problemów. Tylko samo rozpatrywanie wniosku trwało ponad rok Wink .
Jak skończę to dam znać ile mnie kosztowała budowa.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Strona 10 z 11

Skocz do: