Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, alek1981 napisał:

nie mialem kur teraz tez nie mam bo wstawiam na wiosne i lato xd Dobre.hoduje kurke za 4.8.

Dobra kto narzeka ja mam jeszcze pszenice z tamtego roku i mam to w dupi.. e tylko moge ja sprzedac za 1600 zl kukurydza juz jest po 1tys. ja kupowalem po 700   2 tygodnie temu.sucha 1450 max itd szczerze to ja nie musze wstawiac kur i przezyje a ty na lokatch to slabo

a jak tobie pasuje cena 4.8 to sobie hoduj i zbieraj padlaki i obornik z kaloszy

4 godziny temu, alek1981 napisał:

Ty to jesteś ładnie niedorozwinięty, ani to czytać ze zrozumieniem, ani myśleć a już rozróżnić lokatę od obligacji jeszcze takich jak napisałem to już wogole kosmos. Na fermach nie hoduje tylko i wyłącznie brojlera, robię też odchów nioski i terminy chowu brojlera próbuje dobierac optymalnie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i terminy chowu brojlera próbuje dobierac optymalnie. 

do czego odchowu jprd a wylegarnia czeka xd

w hulandi juz z jajkami nie maja co robic export poblokowany a oni chca z *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, JozekPan napisał:

Ale o czym my rozmawiamy? Porównujesz wylęgarnie, lub jakaś korpo paszarnie do hodowców, którzy mają od jednego kurniczka do kilku? Dla zwykłego hodowcy pracującego np. tak jak ja na 3obiektach hajs, który przytulil w ostatnie 4-5 rzutów to dobre pieniądze, które mądrze inwestując można zapewnić sobie gruba wypłatę do końca życia.

Proszę Cię idź do apteki po Memoserin albo nie wypisuj nieprawdziwych informacji. 

4 lub pięć rzutów  to dobre pieniądze? 4 i 5 ty rzut przypadł na początku 22 roku i to były dokładki do interesu. To  tylko ta zima. 

Dobre pieniądze? 

W "okresie rekrutacji"    z ceną  6,2 6,3 to są te "dobre Pieniądze  z hiteem bez grzania i BEZ BARDZO DROGIEGO WENTYLOWANIA W OKRESIE letnim   z jedyną w tym Roku  gotówką  i ostatnią do wiosny.

Zapinać pasyyyyy , bo dehejs śle esemesy . (Ktoś musi  ratować firmę i zapłacić za brak tarczy energetycznej dla kORPORACJI.)

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wstawienia biją rekordy cały czas, nowe rekordy, i wszędzie brojler, zamiast indyka brojler, zamiast świni brojler, niedługo zamiast papug będzie brojler. Cała ta masa jest przekonana że to chwilowe załamanie i przyszłym rzutem odrobią i do conajmniej 10 grudnia wstawienia będą dalej rekordowe to czemu mają nie podnosić cen jak mają zapotrzebowanie na 120% mocy na wszystkich wytwórniach. Debili trzeba kroić jak się da. To proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Śląsku cena powoli do góry 5.10 -5.2 szukają na początek listopada może coś jeszcze urośnie ta cena bo koszta cały czas do góry pasza od poniedziałku w deheus znów do góry poszła o 25zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko do wszystkich forumowiczów czy ktoś z was hoduje wspomnianego tutaj hubbarda czy tam jakąś inną rasę wolno rosnącą piszę inną bo się na tym kompletnie nie znam, pytam bo nawet nie słyszałem o ubojni która by coś takiego brała dochodziły do mnie tylko plotki o farmio ale nie wiem czy to prawda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że obecnie sytuacja w branży dołująca ale chciałem podziękować temu forum, między innymi dzięki niemu domknelismy niedawno zamówienie. Dzieki temu kilku hodowców w tym tez ja bedą mieli przyszle lato spokojniejsze. Jak tylko dopłynie to pokaże wam kilka nowości które dzięki temu że hodowcy dzwonią, dopytują, podrzucają pomysły jak i również dzięki doświadczeniu już zdobytym na kilkunastu obiektach udało się wypracować. Będą małe panele chłodzące na pojedynczy wlot z gotową ramka montażową, będziemy tworzyć dwie wielkie kompletne chłodnice w bramę wjazdową z funkcją drzwi w panelu oraz prawdopodobnie najlepiej chłodzony kurnik w polsce czyli Pady na tunelu + pady na małych wlotach. Myślę że jak już będzie to zamontowane to  zacznę to wrzucać na YouTubie. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Mistrz napisał:

A ja mam takie pytanko do wszystkich forumowiczów czy ktoś z was hoduje wspomnianego tutaj hubbarda czy tam jakąś inną rasę wolno rosnącą piszę inną bo się na tym kompletnie nie znam, pytam bo nawet nie słyszałem o ubojni która by coś takiego brała dochodziły do mnie tylko plotki o farmio ale nie wiem czy to prawda 

Storteboom to bije ale raczej w kontrakcie nie od skoczków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię. 

Przydałoby się jakoś nagłośnić oświadczenie na 1stronie ppr, takich oświadczeń na portalach branżowych które czyta paru zainteresowanych to se można publikować do woli, a słusznie napisane , te otwarte klatki to jest po prostu zgroza jakie brednie tam wypisują, ale co się dziwić, jak ktoś w życiu nie potrafi już kompletnie nic to zostaje ekologiem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nas (Polski) może to mieć takie znaczenie, że paradoksalnie zboża będą tanieć, bo pozostanie wywóz z Ukrainy wyłącznie koleją i ciężarówkami, bo droga morska się skończy.

A jak zboża kierowane do Europy potrafią się "rozpłynąć" na terenie Polski, to już wiemy i Ci wszyscy, którzy to robili mają już wszystko przećwiczone. Tak, że przewiduję........ złote czasy dla mieszalni pasz.

Proszę nie mylić tego z dobrym czasem dla hodowców, bo wyjaśnieniem ciągłych podwyżek pasz będą wysokie ceny na giełdach. A mięso z Ukrainy popłynie jeszcze większym strumieniem do Polski.

Generalnie: ratuj się kto może i kto ma jeszcze co ratować, ze swojego kapitału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak będzie, uważam tak samo. Giełdy będą stały wysoko, a paszarnie będą mieć kolejny raz żniwa. Jutro zboże wystrzeli do góry, a za chwilę sms z kolejną podwyżka. Na szczęście sam robię pasze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według najnowszych szacunków GUS krajowe zbiory zbóż ogółem (łącznie z kukurydzą) mogą osiągnąć w 2022 r. rekordowy poziom, bliski 36 mln ton tj. o 4 proc. wyższy niż przed rokiem - poinformował zastępca dyrektora generalnego KOWR Marcin Wroński.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...