Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Żeldrob1 napisał:

  Mistrzu coś wiesz o enterokokus cecorum ..prawda? 

To jest jakieś pytanie do mnie ? czy po prostu stwierdzenie że wiem coś w sensie jak przez enterokoki zesra się rzut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos kosztów no policzę w tym rzucie ale patrząc na ceny pasz na to jak spadły w moim przypadku myślę że jest to około 5zł brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mistrz napisał:

A propos kosztów no policzę w tym rzucie ale patrząc na ceny pasz na to jak spadły w moim przypadku myślę że jest to około 5zł brutto

wybacz Mistrzu , ale wypisujesz bzdury 🤨 kiedy masz urodziny albo imieniny ? Daj znać to kupię Ci dobry kalkulator i zrobię taką wzorcową kalkulację , która uwzględni WSZYSTKIE Twoje koszty produkcyjne . Podstawisz tam tylko wartości i ...zrobisz takiego karpia jakiego jeszcze nie widziałes ......ech.......😪

Edytowane przez Żeldrob1
zmiana treści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mistrz napisał:

A propos kosztów no policzę w tym rzucie ale patrząc na ceny pasz na to jak spadły w moim przypadku myślę że jest to około 5zł brutto

Niewiem jak to liczysz ale u mnie jest niemożliwością takie cos gdzie tu odłożyć na życie na remonty obiektu już nikt nie wspominał o maszynach jakiś traktor przyczepa itp z tym zwiazane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mistrz napisał:

A propos kosztów no policzę w tym rzucie ale patrząc na ceny pasz na to jak spadły w moim przypadku myślę że jest to około 5zł brutto

Właśnie awansowałeś na mistrza tępaków z tego forum. Nawet filusia (stary hodowca) pokonałeś "w cuglach".

Dopisz jeszcze: "Drogie ubojnie, mam jeszcze sporą rodzinę, którą zatrudnię do pomocy i spokojnie obniżę koszty jeszcze o 0,20 zł.  Drogie mieszalnie, nie sprzedałem zboża z zeszłego roku no i pozostało mi w silosie z poprzedniego rzutu, więc spokojnie możecie podnosić ceny, bo ja sobie i tak uśrednię w dół pozostałościami. W ten sposób udowodnię, że potrafię wyprodukować taniej niż inni" 
Jprd jaki trep 🤩 Sorry, ale nie dało się tego przemilczeć

Zastanowiłem się i widzę w tym jakiś pozytyw: Inwestor chcący postawić ubojnie, czy mieszalnie, dotrze do tego forum i jak to będzie czytał, to uwierzy, że na polskiej wsi głupota rozlewa się sama i to idealne miejsce, żeby wydoić tępaków z resztek kasy i godności. W ten sposób powstanie konkurencja pomiędzy tymi, którzy nas doją.

Miłego dnia wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po wuja wy odpowiadacie. Przecież co chwilę wchodzi tu jakiś prowokator z ubojni i wypisuje takie brednie żeby Was wciągnąć w dyskusję i zobaczyć ile jeszcze można można by Was skroić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Takim zgrzytem jest, muszę to otwarcie powiedzieć, że nie została opublikowana i wygląda na to, że minister rolnictwa nie zamierza tego uczynić, lista podmiotów, które importowały zboże w dużych ilościach. Zarobiły one miliardy, a teraz z budżetu państwa będą wydawane pieniądze na uspokojenie nastrojów. Ja się z taką polityką nie godzę – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jan Krzysztof Ardanowski.

 

- Mam zapewnienie prezesa PiS-u, że miejsce na liście, choć nie wiem jakie, ale będzie. Przyjmuje to jako dobrą monetę, bo jak dotąd otoczenie pana prezesa twierdziło, że powinienem być wyrzucony, bo mam niewyparzoną gębę i swoje zdanie. Tyle, że jak na razie wiele z tych moich argumentów i przewidywań, niestety podkreślam, się sprawdza. Natomiast PiS próbuje w jakiś tam sposób naprawiać błędy, które samo popełniło, albo przynajmniej tolerowało. Jest uruchamiana spora pomoc do nawozów, są przyjmowane dopłaty dla rolników do zbóż. To powinno trochę uspokoić nastroje na wsi, ale rolnicy są w dalszym ciągu sceptyczni, bo oni chcieliby warunków, które pozwoliłyby zarobić z uczciwej pracy, a nie z rozdawania pieniędzy publicznych, czy to naszych, czy unijnych – zauważa były minister rolnictwa w wypowiedzi dla Radia Wnet.

 

- Zgrzytem jest, muszę to otwarcie powiedzieć, że nie została opublikowana i wygląda na to, że minister rolnictwa nie zamierza tego uczynić, lista podmiotów, które importowały zboże w dużych ilościach. Zarobiły one miliardy, a teraz z budżetu państwa będą wydawane pieniądze na uspokojenie nastrojów. Ja się z taką polityką nie godzę. Jednocześnie taka decyzja ma negatywny skutek polityczny. To jest wszystko w zgodzie z prawem. Nawet komisarz Wojciechowski dostarczył argumenty podając odpowiednie przepisy unijne, które zezwalają na publikowanie nazw firm, które w takich sytuacjach brały udział w wymianie handlowej. Nieopublikowanie tej listy będzie wykorzystywane przez opozycję do wyborów, jako zarzut i oskarżenie, że to są firmy powiązane z Prawem i Sprawiedliwością. Ja nie wiem z kim są powiązane, a może są i tam sympatycy PiS-u, ale jak znam duży biznes, to powiązani są ze wszystkimi. Tym bardziej się dziwię, dlaczego to nie jest opublikowane, po to, żeby zdjąć odium tego, że to rząd w jakiś sposób zachęcał, nakręcał i stymulował te firmy do importu zboża. To bardzo psuje opinię i apeluję do ministra rolnictwa żeby odważył się i podjął taką decyzję. To oczyści atmosferę i uspokoi rolników. Pokaże to też, że jeśli PiS popełnił błędy, jeżeli coś mu nie wyszło z tym zbożem z Ukrainy, bo to jest głupota, to co wyszło, to jednak próbuje temu zaradzić i nie chroni tych, którzy przyczynili się do zniszczenia rynku zboża w Polsce – zakończył Ardanowski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Agrifirmie 20 PLN mniej licząc ostatnią obniżkę 35 PLN. Pasza OK ale słabo zgranulowana (to ich stały problem). od 15 września proponuję zaplanować sobie długi urlop. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K*** W de heus miałem g2 linia po ostatniej obniżce 1965 netto... ale już ostatni rzut bo widzę że i tym razem wynik wyjdzie kiepski.... co polecacie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ więcej tu ryczałtowców jak vatowców proponuję pisać ceny brutto......bo.....są tacy co nie ogarniają 😂

Edytowane przez Żeldrob1
zmiana treści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dex napisał:

K*** W de heus miałem g2 linia po ostatniej obniżce 1965 netto... ale już ostatni rzut bo widzę że i tym razem wynik wyjdzie kiepski.... co polecacie ? 

Jaki region pl kiedys od nich brałem i zrezygnowałem 3 rzut inna wytwórnia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sam przedstawiciel ha ubojni powiedział że koszty hodowców mieszczą sie w widelłkach 5,6-5,7 netto ( wg ich wyliczeń i informacji od hodowców)

A sytuacja teraz to zapaść. Ubojnie jadą na pol procenra marży. Nie bronie tych zakładów ale bez nich nas nie ma.

Natomiast marżą paszarni to minimum 25 % i oni zarżnąć mogą i ubojnie i cała branże przerwać łańcuch płatności i bankructwa.

Zachłanność i chciwość  monopolu  . 

 

I  do tego euro 4,45 powoduje że eksport przynosi takie same dochody jak  zbyt krajowy.

 

 

 

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu trollu 

 

 raz piszesz  jak ta pasza niezmiennie wspaniała , kiedy problemy byly aż w mediach huczało od tej przemoknietej pszenicy ,  a u ciebie  wyniki super, no. książkowe a jak  ktoś cię skrytykuje  to potem prostujesz  inną  łagodniejszą wersją.  Dwa tygodnie temu wystukano  5,3 a teraz 5,0. 

To chcesz zapłacić za paszę a za pisklaka juz nie? 

 Kalkulator ?  Zeldrobie kup lepiej   na. dobry początek liczydło.

A moze zimny  okład będzie potrzebniejszy.  na chorą główkę ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę zdaje we wtorek gnój a w poniedziałek będę miał czas specjalnie siądę policzę i wam wszystko wyszczególnie zobaczymy. I już skończcie z tymi ubojniami i mieszalniami bo oni dobrze wiedzą jakie są koszty ostatnio przedstawiciel z wytwórni sam powiedział mi że jest poniżej 5zł jak popatrzyłem na aktualne ceny to też tak mi się wydaje ale zobaczymy jak policzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, asa napisał:

Niewiem jak to liczysz ale u mnie jest niemożliwością takie cos gdzie tu odłożyć na życie na remonty obiektu już nikt nie wspominał o maszynach jakiś traktor przyczepa itp z tym zwiazane 

Tu akurat się zgodzę bo na remonty nie ma na życie w zasadzie też za wiele nie ma tylko że wszyscy mówią że ja mam małe potrzeby traktorów, przyczep i jakiś innych ładowarek nie posiadam bo mi są niepotrzebne może odłożyć jest ciężko, bez kredytu akurat byłoby to możliwe ale wkurza mnie pisanie że koszty są jakieś nie wiadomo jak wysokie skoro nie są właśnie za niedługo się okaże jakie faktycznie są 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mistrz napisał:

Tu akurat się zgodzę bo na remonty nie ma na życie w zasadzie też za wiele nie ma tylko że wszyscy mówią że ja mam małe potrzeby traktorów, przyczep i jakiś innych ładowarek nie posiadam bo mi są niepotrzebne może odłożyć jest ciężko, bez kredytu akurat byłoby to możliwe ale wkurza mnie pisanie że koszty są jakieś nie wiadomo jak wysokie skoro nie są właśnie za niedługo się okaże jakie faktycznie są 

I tu się różnimy bo u mnie bez ladowarki już nic nie zrobię  nawet zaladunek zywca zreszta to już norma że ladowarka na większości ferm jest do tego cena pradu jaka jest w tym roku to kolejny strzał do produkcji a teraz zaczynamy się kisisz w słoiku bo gdzieś salmonella wyszla i eksport stoi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu pisanie bo pasza do dupy może najwyższy czas zamienić antybiotyki na probiotyki mieć sypką suchą ściółkę i dobry mikroklimat jak kura się dobrze czuje to kura dobrze rośnie i dobrze trawi i wtedy nie będzie pasza do dupy

Ja miałem na 37dobę 2,51 fakt że trochę wybierane bo stado trochę zróżnicowane ale waga według mnie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, asa napisał:

I tu się różnimy bo u mnie bez ladowarki już nic nie zrobię  nawet zaladunek zywca zreszta to już norma że ladowarka na większości ferm jest do tego cena pradu jaka jest w tym roku to kolejny strzał do produkcji a teraz zaczynamy się kisisz w słoiku bo gdzieś salmonella wyszla i eksport stoi 

No ja za załadunek auta płacę 200

Za gnój 900

Zresztą zależy jaką masz fermę bo pewnie większą ode mnie to wtedy się opłaca mieć swoją ładowarkę

No prąd drogi 

Salmonellę ptasie grypy wszystko się zgadza ja piszę koszt normalnego rzutu który się uda jak się nie uda to się nie uda ale 9 na 10 się udaje jak się pilnuje i się dba miałem parę rzutów temu grubą wpadkę z tymi enterokokami i koszt ponad 6 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Mistrz napisał:

W niedzielę zdaje we wtorek gnój a w poniedziałek będę miał czas specjalnie siądę policzę i wam wszystko wyszczególnie zobaczymy. I już skończcie z tymi ubojniami i mieszalniami bo oni dobrze wiedzą jakie są koszty ostatnio przedstawiciel z wytwórni sam powiedział mi że jest poniżej 5zł jak popatrzyłem na aktualne ceny to też tak mi się wydaje ale zobaczymy jak policzę

Mistrzu niby masz trochę lat , a....ech...sama pasz, pisklak to koszt 4,20-4,30 i za 80 grosy chcesz opędzić energię, opał, weta, mycie, dezynfekcję, leczenie , obsługę, łapaczy, przygotowanie obiektu, bieżące naprawy,  słomę, paliwo, ubezpieczenia, podatki, obsługę bankową, telefony, środki sanitarne, amortyzację , paliwo , ......?????????? A gdzie Twoje wynagrodzenie ??? A po drugie gdyby przyjechał do mnie przedstawiciel wytw. pasz i usiłował mi określać moje koszty producji to wyjechałby z fermy na kopach. Jedź do paszarni , powiedz im , że ich koszty są jakieś tam i pasza powinna kosztować 1600 złotych brutto. Wywalą Cię za drzwi na zbity pysk . Oni wiedzą, że dużą część to ekonomiczne (słowo zostało usunięte)y i wszystko można im wmówić. Po wyjeździe od Ciebie śmiał się , że wmówił Ci bzdury 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można być aż takim kretyn.em, bo nawet ktoś mający 1 zwój mózgowy nie pisał by takich rzeczy na forum ( to tak jakby właściciel paszarni pisał tu że pasza kosztuje go 1000zl) więc to na bank jakaś prowokacja, więc wklejaj se chłopie jakie chcesz wyliczenia ale średnio nas to interesuje

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda odpisywać Żeldrob. Ignorować, aczkolwiek może dostawać kasę od napisanego posta to pewnie będzie mógł tak długo

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą mistrzu, my chcemy dolatywać na fermę helikopterem, właściciele salonów samochodowych mogą to czemu nie my. Co my gorsi? Ba, nawet bym powiedział że lepsi bo produkujemy, a nie tylko przerzucamy towar z miejsca na miejsce. Potrzebna jest też ładna sekretarka, kostka, klombiki, fontanna, ot jak w każdej firmie i mnie np wychodzi koszt produkcji 7.80netto wtedy

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuź.wa medox przemówił głosem hodowcy !!! Ktoś Cię podmienił, czy tylko chwilowo się nawróciłeś?

W każdym razie popieram każde Twoje słowo napisane dzisiaj. 👏👍

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soja znów wypie.przyła w górę. Dosłownie w 3 minuty +5,5% , teraz.
Co znowu ogłosili? Kolejną suszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...