Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Żeldrob1 napisał:

 Biznesmen , który inwestuje setki tysięcy złotych i chce tylko 1500 zł/m-c czyli rzut 3000! Mistrzu no sorry , ale chyba Cię poj...ło . Idź do kogoś na fermę jako fizyczny, odpierd....ol 8 godzin i w 2 m-ce zarobisz 8/10 tyś. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już na hurtowniach pojawił się syf z ukrainy parę dni i znów spadek jutro miało być 5,4 n a już dziś dzwonią i mówią że 5,2 to max 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Żeldrob1 napisał:

Biznesmen , który inwestuje setki tysięcy złotych i chce tylko 1500 zł/m-c czyli rzut 3000! Mistrzu no sorry , ale chyba Cię poj...ło . Idź do kogoś na fermę jako fizyczny, odpierd....ol 8 godzin i w 2 m-ce zarobisz 8/10 tyś. 

 Proponowałem miszczowi 12 koła albo więcej, lub udział w zyskach, ale woli pozostać filantropem i pracować na dobro mieszalni i ubojni. To taki Jurek Kiler naszych czasów. "Filantrop - Narodowi"

Sorki Mistrzu, że tak sobie z Ciebie robię jaja, ale naprawdę dajesz temu solidne podstawy i nie sposób tego nie wykorzystać lub pominąć bez odzewu. Naprawdę moja oferta jest aktualna, o ile nie jesteś starszy niż ja, bo wtedy statystycznie rzecz ujmując, g.wwno mi da Twoja akceptacja. Zwiniesz się prędzej niż ja... i kto ten kurzo-gówniany interes pociągnie? Pozdrawiam Cię Mistrzu i bez urazy 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Żeldrob1 napisał:

Podałeś jeden rzut produkcyjny gdzie konwersja była na wysokim poziomie. Ja nie podniecam się danym rzutem na jakimś kurniku tylko rozliczam wszystko w skali roku .Wychodzi czasami nieprzyzwoicie dobrze, ale wychodzi tak , że chciałbym jak najszybciej o rzucie zapomnieć. Poza tym w kwestii kosztów - pasza ,pisklak , prąd ....i takie tam główne czynniki kosztotwórcze o.k., ale gdzie cała reszta? Ta otoczka , która jednostkowo wydaje się blachą, ale już "cuzamen do kupy " robi sporą kasę. Rzut zdrowotnie perfekt  - koszty weta znikome, ale kiedy coś się posypie w dużych ptakach i jedynie florenem można coś przyhamować to z kosztami weta z kapci wyskoczysz! No i to co liczysz jako swoje 

Ja mam zawsze takie konwersje a częściej nawet lepsze na wagi ponad 3 kg często zdarzażają się konwersje 1,52 ta konwersja była dość wysoka może macie rację że ta pasza jest troszeczkę słabsza ale po co to pisać jak tu nie ma z kim rozmawiać bo wszyscy mówią że to niemożliwe a w kwestii weterynarza to właśnie to jest chów bez antybiotykowy że jak coś się dzieje dzieje się zazwyczaj w pierwszym tygodniu na małych kurach wylatuje 1000 bądź 2000 i na tym koniec na dużych kurach nie dzieje się nic ewentualnie jakieś enterokoki przełamią i to w zasadzie tyle problemów z dużymi kurami u mnie weterynarza nie ma w zasadzie nigdy bo do czego on mi jest potrzebny przez tyle lat mam takie doświadczenie że sam sobie potrafię rozpoznać jakieś schorzenia a poza tym ja i tak kur nie leczę więc po co mi lekarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Do kur wychodzę napisał:

Nadal wierzycie ze to hodowca ??? Na niedzielę już żywiec po 5.8na wolnym ( jak ktoś jeszcze jest) w przyszłym poszukiwanie i 6 zł do wynegocjowania.

Z cenami nie będę strzelał ale fakt na przyszły tydzień poszukuje dużo ubojni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Radas napisał:

 Proponowałem miszczowi 12 koła albo więcej, lub udział w zyskach, ale woli pozostać filantropem i pracować na dobro mieszalni i ubojni. To taki Jurek Kiler naszych czasów. "Filantrop - Narodowi"

Sorki Mistrzu, że tak sobie z Ciebie robię jaja, ale naprawdę dajesz temu solidne podstawy i nie sposób tego nie wykorzystać lub pominąć bez odzewu. Naprawdę moja oferta jest aktualna, o ile nie jesteś starszy niż ja, bo wtedy statystycznie rzecz ujmując, g.wwno mi da Twoja akceptacja. Zwiniesz się prędzej niż ja... i kto ten kurzo-gówniany interes pociągnie? Pozdrawiam Cię Mistrzu i bez urazy 🖐️

Spoko nie żywię urazy

Starszy to ja chyba nie jestem tak myślę bo jeszcze nie mam 40-stki chyba naprawdę zależy ci żeby mieć takie wyniki jak ja bo często wspominasz o tej ofercie ale z niej  nie skorzystam chodź przyznam szczerze że jest niezła bo jednak zmartwień mniej niż u siebie a kasa niezła ale jakoś nie wyobrażam sobie mieć kogoś nad sobą😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mistrz napisał:

Spoko nie żywię urazy

Starszy to ja chyba nie jestem tak myślę bo jeszcze nie mam 40-stki chyba naprawdę zależy ci żeby mieć takie wyniki jak ja bo często wspominasz o tej ofercie ale z niej  nie skorzystam chodź przyznam szczerze że jest niezła bo jednak zmartwień mniej niż u siebie a kasa niezła ale jakoś nie wyobrażam sobie mieć kogoś nad sobą😅

".......bo jeszcze nie mam 40-stki ......" serio ??? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mistrz napisał:

Spoko nie żywię urazy

Starszy to ja chyba nie jestem tak myślę bo jeszcze nie mam 40-stki chyba naprawdę zależy ci żeby mieć takie wyniki jak ja bo często wspominasz o tej ofercie ale z niej  nie skorzystam chodź przyznam szczerze że jest niezła bo jednak zmartwień mniej niż u siebie a kasa niezła ale jakoś nie wyobrażam sobie mieć kogoś nad sobą😅

Czyli młody i głupi a tak na serio to naprawdę myślę że jesteś jakimś prowokatorem bo nie wyobrażam sobie jak można być taki   ekonomicznym idiotą do tego tym się chwaląc i być jeszcze z  tego dumnym , że zostaje Ci z budy na 2 miesiące 3 tyś . Nie mam pytań ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Tradytor napisał:

Czyli młody i głupi a tak na serio to naprawdę myślę że jesteś jakimś prowokatorem bo nie wyobrażam sobie jak można być taki   ekonomicznym idiotą do tego tym się chwaląc i być jeszcze z  tego dumnym , że zostaje Ci z budy na 2 miesiące 3 tyś . Nie mam pytań ...

Najwyraźniej ty jesteś ekonomicznym idiotą skoro nie rozumiesz że od rzutu odliczam sobie 3000 a reszta to co mi zostaje to mi zostaje ale najwyraźniej dla takich jak ty zbyt trudno jest to zrozumieć

Edytowane przez Mistrz
Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mistrz napisał:

Najwyraźniej ty jesteś ekonomicznym idiotą skoro nie rozumiesz że od rzutu odliczam sobie 3000 a reszta to co mi zostaje to mi zostaje ale najwyraźniej dla takich jak ty zbyt trudno jest to zrozumieć

Może i jestem ale w przeciwieństwie do Ciebie się tym nie chwale na publicznym forum  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mistrz napisał:

Najwyraźniej ty jesteś ekonomicznym idiotą skoro nie rozumiesz że od rzutu odliczam sobie 3000 a reszta to co mi zostaje to mi zostaje ale najwyraźniej dla takich jak ty zbyt trudno jest to zrozumieć

Ech.......miałem już nie komentować, ale co tam.... liczenie do kosztów swojej pracy na poziomie  1500 złotych /m-c czy 3 na rzut  to sorry , ale to jednak jest ekonomiczny idiotyzm  i  wg mnie brak podstawowej wiedzy ekonomicznej. Ale każdy niech tam liczy jak chce tylko niech innym nie wciska głupot. Zobacz , że nie ma ani jednego wpisu, który byłby poparciem dla Ciebie. Może czas się zastanowić, że jednak coś jest na rzeczY  ? Że to może inni mają wiekszą wiedzę z zakresu księgowości, ekonomii? Po drugie to chwalenie się wynikami ...buhahahaha . Czy myślisz, że inni takich nie maja? Nie potrafią hodować ? 🤣Usmiałem sie ...Wyniki maja, hodować potrafią tylko na hodowle patrzą racjonalnie i robią rozliczenia roczne czy nawet wieloletnie. No i nie piszą o tym publicznie . Masz jak piszesz niespełna 40 lat więc dawno był czas żeby dorosnąć i zachowywać się poważnie. Tymczasem epatujesz mentalnością nastolatka , który wszem i wobec chce udowodnić jaki to z niego super hodowca , jak tanio produkuje , a reszta może się od niego uczyć. Skreślam Cię z listy moich adwersarzy bo niestety to  nie  ten poziom. Jak dorośniesz to może  podyskutujemy . Powodzenia życzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Żeldrob1 napisał:

Ech.......miałem już nie komentować, ale co tam.... liczenie do kosztów swojej pracy na poziomie  1500 złotych /m-c czy 3 na rzut  to sorry , ale to jednak jest ekonomiczny idiotyzm  i  wg mnie brak podstawowej wiedzy ekonomicznej. Ale każdy niech tam liczy jak chce tylko niech innym nie wciska głupot. Zobacz , że nie ma ani jednego wpisu, który byłby poparciem dla Ciebie. Może czas się zastanowić, że jednak coś jest na rzeczY  ? Że to może inni mają wiekszą wiedzę z zakresu księgowości, ekonomii? Po drugie to chwalenie się wynikami ...buhahahaha . Czy myślisz, że inni takich nie maja? Nie potrafią hodować ? 🤣Usmiałem sie ...Wyniki maja, hodować potrafią tylko na hodowle patrzą racjonalnie i robią rozliczenia roczne czy nawet wieloletnie. No i nie piszą o tym publicznie . Masz jak piszesz niespełna 40 lat więc dawno był czas żeby dorosnąć i zachowywać się poważnie. Tymczasem epatujesz mentalnością nastolatka , który wszem i wobec chce udowodnić jaki to z niego super hodowca , jak tanio produkuje , a reszta może się od niego uczyć. Skreślam Cię z listy moich adwersarzy bo niestety to  nie  ten poziom. Jak dorośniesz to może  podyskutujemy . Powodzenia życzę. 

nie ma czegoś takiego, że ktoś robi o wiele bardziej spektakularne wyniki od innych, nawet jakby robić absolutną gimnastyke, nalać całą wanne wspomagaczy apetytu, to wynik zawsze zmieści się w tabeli przewidywalnych przyrostów.

Koszty natomiast można obniżać, na różne sposoby i to dyskusji nie podlega,

co jej podlega to wynagrodzenie właściciela i akurat w tym wypadku uważam, że o ile pracownicy fermy jeśli takowi są, powinni mieć pensje

to sam właściciel powinien obliczać swoje wynagrodzenie na podstawie ustalonej części z dochodu fermy. Ja to robię pobierając 25% i przez to wiem jakie orientacyjnie mam możliwości inwestycyjne czy kredytowe.

Zgadzam się też w kwestii amortyzacji budynku, czy to na ryczałcie czy na VAT, ale z nowo postawionego budynku, wtedy nawet należy liczyć amortyzacje. Ale jeśli ktoś kupił kurnik, fermę który stał już x lat, czy też był użytkowany x lat, powinno się liczyć amortyzacje wartości zakupu a nie szacunkową wartość budynku kiedy był stawiany.

Owszem, jest to interes ciekawy, wymagający, na dodatek o dużej ilości zmiennych, ponadto ściśle zależny od fluktuacji cenowych na rynku, więc i od szczęścia. Różnica w koszcie produkcji często zależy od tego, jak majątkiem zarządza sam gospodarz/inwestor. Można rozpisać działki i wydzielić je na członków rodziny, wtedy mozna skorzystać z taryfy nie dla przedsiębiorstw, można czarować z samym ogrzewaniem, energooszczędnym oświetleniem, studniami głębinowymi jako główne źródło wody pitnej, fotowoltaiki która nie robi nadprodukcji, której nie można sprzedać a jedynie obniża rachunki, zmierzając nawet do samodzielnego mieszania pasz lub nawet biogazowni jeśli osiągnęło się wystarczającą wielkość produkcyjną.

Czemu ludzie się tak burzą jak ktoś tylko wspomni, że ma mniejsze koszty i uważają to za coś obraźliwego, jeśli ktoś twierdzi że ma mniejsze koszty, to może kłamać, lub być zwyczajnie bardziej przedsiębiorczy. Macie tylko dane, orientacyjne które ktoś przepisał na klawiaturze, ale nikt nie widzi jak wygląda czyjeś podwórko, mylę się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/ptasia-grypa/31698-dwie-proby-prowokacji-dziennikarskich-ws-choroby-kotow-glw-wydal-specjalny-komunikat
 

Jak poinformował Główny Lekarz Weterynarii, w ostatnich dniach przeprowadzono dwie próby prowokacji dziennikarskich związanych z zamiarem zamanipulowania ustalenia źródła pochodzenia choroby występującej wśród kotów.


Zgodnie z informacjami przekazanymi przez terenowe organy inspekcji weterynaryjnej województwa małopolskiego oraz PIW w Puławach, próbki pokarmu dostarczane do badań laboratoryjnych m.in. do laboratorium w Krakowie oraz w Puławach przekazane były przez czynnych dziennikarzy, którzy nie ujawnili źródła pochodzenia dostarczonych do badania materiałów.
 

Wszelkie próby manipulowania działalnością organów państwa mogą uniemożliwić stwierdzenie faktycznej przyczyny zachorowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciwko dziennikarzom, którzy coś tam dostarczają do badań nie podając źródła próbek, sposobu pobrania, przez kogo materiał pobrany , w jakich warunkach  , jak  transportowany  etc. powinno być wszczęte prokuratorskie dochodzenie . Manipulacja oraz wywołanie paniki wśród Polaków , narażenie branży na nieodwracalne straty materialne , wizerunkowe powinno być surowo ukarane. Ciekawe gdzie są te pismaki kiedy w marketach ( Lidle, kauflandy itp. ) jest sprzedawany importowany drób pod szyldem , że polski  ? Gdzie oni wtedy są???Oj komuś dużemu zależy na destrukcji mniejszej produkcji i wyeliminowaniu z rynku konkurencji. Moim zdanie manipulacja przez największe drobiarskie firmy w Polsce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radas chciałem ci kogoś polecić na priv ale chyba masz coś zablokowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już nikogo na wolnym nie ma bo nikt nic o cenie, a ta pnie się do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lysonzi1 napisał:

Chyba już nikogo na wolnym nie ma bo nikt nic o cenie, a ta pnie się do góry.

Północ 5.3 na jutro, wszyscy dziasiaj garują po wczorajszej imprezie z ojcem dyrektorem reszta się zastanawia w jakim kraju żyjemy 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na wolnym, ale obecnie wszędzie są 10dniowe. Farmio 5.25, także te 5.3 by dali. Jutro postaram się dopytać co tam w łódzkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Mistrz napisał:

Radas chciałem ci kogoś polecić na priv ale chyba masz coś zablokowane

Tak, skrzynka zawalona wiadomościami i się zapchała. Posprzątałem i dostałem.... Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na strefie agro jest artykuł o tegorocznej cenie slomy. Kosmos tam piszą o  cenie 150-450 zł za tonę? 

A kurzyniec po 50-70 ? Gdzie tu logika ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dex napisał:

Na strefie agro jest artykuł o tegorocznej cenie slomy. Kosmos tam piszą o  cenie 150-450 zł za tonę? 

A kurzyniec po 50-70 ? Gdzie tu logika ? 

Słoma towar luksusowy 

Tego roku ARiMR doplaca za przyoranie słomy , z kolei duzo jęczmiennej słomy ..

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...