Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli kupiłby to Wipasz to sytuacja dla nas byłaby raczej zła dlatego że powstawałby coraz większy monopol na rynku, siła wipaszu połączona z siłą cedrobu dadzą firmę już chyba nie do pokonania oczywiście w naszym kraju, a udział w rynku będą mieli już tak duży że w większości to oni będą nim sterować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może kiedy zaczną wypłacać środki ze wsparcia dla chodowców za przestoje związane z grypą ptaków podobno przyjeli wszystkie wnioski ale o wypłatach nic nie wiadomo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że 5,4 się pojawia prawda to ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wipasz ma kupić cedrob????? bbbuuuuuaaaaaahhhhaaaaaaa Chyba jakiś sługa Józka to napisał żeby w oczach hodowców utwierdzić wartość wizerunkową wipaszu. zejdzcie na ziemie ludzie.... to czy właścicielem cedrobu będzie K czy Tyson nie ma dla nas na koncu łańcucha pokarmowego znaczenia. tak samo jak nie mamy wpływu czy Józio sobie kolejne 50 kurników postawi. nie patrzmy na zadre u kogoś jak sami mamy belkę w oku:0  Takie zakupy jak Cedrobu wg mnie konsultuje się już POLITYCZNIE nie tylko prywatnie. Zrobią to na ile zostanie pozwolone. Nie znacie chyba siły Jarka Matiego i notariusza Endrjiu 🙂 po drugie każdy przedstawiciel włączy kasete jjesienną jak co roku ze jesien= spadki bo grille sie kończą. jakbym miał 8 lat i nie rozumiał biznesu 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2023 o 16:48, Mistrz napisał:

Jak mniejsza firma może wykupić dużo większą

POLSKA...WIPASZ MA DUŻO KOLEGÓW W PIS.I.E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mówię, słyszałem to od poważnej osoby która jest od środka w przejęciu przez Forfarmers Piasta. Mówi, że w następnym roku szykuje się ciekawa sytuacja na rynku paszowym. Tutaj też zgodzę się z ksiaze, obie firmy z polskim kapitałem, obie powiązane z tymi skurywysnami z pisu. Nic mnie nie zdziwi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, ksiaze napisał:

POLSKA...WIPASZ MA DUŻO KOLEGÓW W PIS.I.E

Zanim Titanic zatonie to szczury będą uciekać stąd takie roszady przed ewentualną zmianą po wybororach. Tak nakradli hajsu że trzeba im po prostu zatuszować jak sie da, pozmieniać stołki, nowe nazwy a Papiery archiwalne do spalenia i potem od nowa po staremu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piątaka nie ma kto dać za kure. Teraz pomyślcie co będzie jesienią, jak będą prawie 20%  wyższe wagi i prawie 20% większe obsady czyli  na pewno  ponad 30% więcej mięsa na rynku. Nawet 4zł nikt nie da. Ukraina króluje w eksporcie i tyle w temacie. Wypychają nas zewsząd, do tego mają przecież towar najlepszy na świecie - bez pomoru, bez ptasiej grypy, bez antybiotyku itd, więc kto i po co ma kupować nasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krachman wrócił 🤣     Chyba naprawdę coś się ruszy w dół , skoro wylazł po wielu tygodniach. Dobry wieczór 🤚

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, medox napisał:

Piątaka nie ma kto dać za kure. Teraz pomyślcie co będzie jesienią, jak będą prawie 20%  wyższe wagi i prawie 20% większe obsady czyli  na pewno  ponad 30% więcej mięsa na rynku. Nawet 4zł nikt nie da. Ukraina króluje w eksporcie i tyle w temacie. Wypychają nas zewsząd, do tego mają przecież towar najlepszy na świecie - bez pomoru, bez ptasiej grypy, bez antybiotyku itd, więc kto i po co ma kupować nasz

Oj medox medox no jakoś ciągle jest ponad 5 ale chyba zacznie spadać skoro się uaktywniłeś pożyjemy zobaczymy i tak nie mamy na to wpływu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z przyrostami i FCR (nie pytam o konkretną wartość tylko czy np się zwiększa)  podczas długich upałów takich jak ostatnio. Może nie były jakieś straszne ale trwały długo...  

Edytowane przez dex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, dex napisał:

Jak u was z przyrostami i FCR (nie pytam o konkretną wartość tylko czy np się zwiększa)  podczas długich upałów takich jak ostatnio. Może nie były jakieś straszne ale trwały długo...  

Raczej bez zmian jak masz odpowiednią wentylację to przy takich upałach jak były u mnie przez ostatni czas (wiele dni około 30 najcieplejszy dzień 34) nie powinno być żadnej zauważalnej zmiany no jeśli by było przez tydzień po 37 no to to zużycie pewnie by było wyższe ja kiedyś wbiłem się takimi pięciotygodniowymi kurami w tygodniową falę upałów że było po 35 a nawet i jakieś 37 tam się zdarzyło i pamiętam że wtedy to zużycie było troszkę wyższe niż moja norma chyba o jakieś 3 deko z tego co pamiętam ale tylko jeden raz sobie coś takiego przypominam podczas Właśnie takiej ekstremalnej temperatury bo teraz to było gorąco ale ekstremalnych upałów to raczej nie było a jeśli chodzi o wagę to bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie zdążyłem sobie zamontować padów na małych wlotach ( uznalem ze nie powinno byc tak źle) i jechałem na pad coolingu w tunelu. Z tyłu luz z przodu nie da się nogi włożyć. Wczoraj 3 kontenery pojechały pierwszy Waga 2,8 drugi Waga 2,9 trzeci Waga 3,0. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 zł to kiedyś 2.5 . Podobno znany producent drobiu z kraju będącego aktualnie w stanie wojny z Putinem nabył zakład drobiarski w centralnej Polsce na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Do kur wychodzę napisał:

5 zł to kiedyś 2.5 . Podobno znany producent drobiu z kraju będącego aktualnie w stanie wojny z Putinem nabył zakład drobiarski w centralnej Polsce na zawsze.

o jakim mieści mówisz? oby to była pomyłka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UA przejmą wszystko, teraz dość że nas wypchneli z eksportu to jeszcze zarabiają dziesiątki milionów dolarów miesięcznie na eksporcie, bo ceny unijne przy ich kosztach to chyba marża 200%. 

Tak jak powiedziałem, skoro teraz jest 4.9, to pomyślcie co będzie jesienią, kiedy obsady będą 15-20% większe i wagi 15-20% większe, co da ponad 30% więcej mięsa na rynku !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 20 września ponoć ma być jakiś potężny dół mowa o 4,4 max tyle poszło obsad do tego ukrsina więcej ma wozić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, medox napisał:

UA przejmą wszystko, teraz dość że nas wypchneli z eksportu to jeszcze zarabiają dziesiątki milionów dolarów miesięcznie na eksporcie, bo ceny unijne przy ich kosztach to chyba marża 200%. 

Tak jak powiedziałem, skoro teraz jest 4.9, to pomyślcie co będzie jesienią, kiedy obsady będą 15-20% większe i wagi 15-20% większe, co da ponad 30% więcej mięsa na rynku !

Niby z jakiego powodu jesienią mają być większe wagi ? No obsady niektórzy zmniejszają na lato ale zdecydowana większość tych co znam tego nie robi więc ilość też będzie podobna także już tak nie dramatyzuj medox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mistrz napisał:

Niby z jakiego powodu jesienią mają być większe wagi ? No obsady niektórzy zmniejszają na lato ale zdecydowana większość tych co znam tego nie robi więc ilość też będzie podobna także już tak nie dramatyzuj medox

Z powodu wybrakowania się  zapasów zboża technicznego . 

 

Jestem nawet za cena 4,50 pod warunkiem ze dh ruszy ten tyłek i zrobi  pozdrowienia z minus 500

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc długoterminowo to klimat dla drobiu jest niekorzystny... UA do oporu, mercosur, ceny energii, opłaty ets 2 do węgla i gazu, pomylone pomysły dobrostanowe (11kg na metr) wymieranie wolnego rynku, no i to wszystko przy absurdalnie nadmiarowej papierologi... irz itp...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 4,5 to jeszcze nie ma ale ja już dzisiaj 5,10 poleciało w dół można było się tego spodziewać prognozą spadku była nagła aktywność medoxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Ma ktoś dane dotyczące wstawień w tym roku? Zadziwiające jest to, że cena tak się trzyma (to dobrze). 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...