Skocz do zawartości
Gość

Cena - indyki

Rekomendowane odpowiedzi

Nadprodukcja na pewno dotknęła rynek indyka i to z różnych przyczyn, nie tylko przez nowicjuszy, ale na szczęście" niewidzialna ręka rynku" pewnie to uporządkuje. W tym roku mocna złotówka, droga pasza, powrót do tuczu indyka w Europie Zach. i ciągle realne widmo PG nie daje powodów do optymizmu. Ja mam ten komfort, że mogę zrobić przestój, ale wielu hodowców nie może sobie na to pozwolić z różnych przyczyn.

Pozdrawiam wszystkich, którzy podejmują ryzyko hodowli indyka, póki co każdy może tego spróbować, jednym opłaca się kręcić lody, a innym hodować indyka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie musicie się pytać do kogo zdaję bo od wielu lat pracuję na pełnej kontraktacji z Ekodrobem, no może poza niewielkim odsetkiem sztuk, które upycham do... zamrażarki Ceny które podałaś są moim zdaniem z księżyca bo według monitoringu cen Łukta płaci niewiele więcej. W warmińsko-mazurskim raczej powyżej 4,3 nikt nie zapłaci za indora a indyczka maks. 4,05 Ceny tragiczne a na szybką poprawę się nie zanosi. Ubojnie zapewne zduszą cenę najdłużej jak będzie to możliwe. Tym bardziej że flet na eksport nie jest już tak opłacalny jak do niedawna. Chyba czas pomyśleć o długich wakacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indykpol już drugi raz podniósł cenę za indora o 5 gr, a Ekodrob dalej nic, czy ktoś z Was jest w Farmerze, czy ta grupa negocjuje ceny z Ekodrobem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu pytanie skierowane do mnie. Widzę że powoli staje sie przodownikiem na tym forum Jestem w Farmerze i rzeczywiście Zarząd Spółki negocjuje ceny z iławską ubojnią ale jest to system ściśle określony i w zasadzie pole do negocjacji jest niewielkie. Odbywa się to na zasadzie uśredniania ceny na podstawie monitoringu cen prowadzonego przez Farmera. Zatem Ekodrob nigdy nie będzie płacił stawek z górnej półki ale za to w czasach kryzysu z reguły ceny nie spadają do najniższego poziomu. Indykpol podniósł ale wcześniej też znacznie zjechał więc ma z czego podnosić. Dodam jeszcze iż stawka którą otrzymałem obejmuje 8 gr. dopłat z różnego rodzaju programów. Cena podstawowa to na dziś zaledwie 4,12 a koszty około 4,5 więc długo tak nie pociągniemy. Ubojnie muszą zaakceptować jak najszybciej cenę na poziomie 5 zł za indora (uwzględniając ciągłe podwyżki kosztów) bo inaczej żywca na rynku nie będzie. Moim zdaniem cena może drgnąć dopiero w kwietniu ale na te koszty i tak będzie to zbyt mało aby podejmować ryzyko hodowli. W moim sąsiedztwie znajduje się 29 obiektów z czego zasiedlonych jest zaledwie 13 i po zakończeniu cykli wypadnie jeszcze 6, i to jest najlepsza ilustracja dla obecnej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedż, chociaż smutne jest to, że to My producenci mamy najmniej do powiedzenia odnośnie ceny za swój towar, nawet jeśli nie rozmawiamy w pojedynkę. Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drobiarze,napiszcie pokrótce ceny indyczki.drgneło coś w temacie,czy nadal bagno?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Indykopol Olsztyn

Indor 3.97 plus dodatki (pasza 0.18 +0.10 wspolpraca) 4.25 plus VAT

Indyczka 3,70 (pasza 0.17 +0.10) 3,97 plus VAT

 

Ja jeszcze mam 5 tygoni:) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać lekki ruch w interesie. Niewielkie korekty ceny ale niestety podobnie w wytwórniach pasz. Te podwyżki żywca oczywiście nie zrekompensują nam rosnących kosztów produkcji. Jeśli relacja paszy do żywca trwale nie przekroczy współczynnika 4,0 kolejni hodowcy będą rezygnować z produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że udało się Pani dobrze sprzedać.

Przy obecnej sytuacji tylko dobre wyniki produkcyjne mogą uratować przed dokładką. Na jakiej paszy można uzyskać wyniki przewidywane w najnowszych normach wydanych przez firmę Karzfehn ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie na kazdej powinno osiagnac sie przyrosty ;kazda wytwórnia zapewnia ze na ich paszy osiaga sie maksimum teoretycznie w praktyce róznie ale uwazam i tak przeliczam indyczka2.5/kg na 1kg przyrostu

indor2.9kg/na 1kgprzyrostu przy wyzszym zuzyciu kłuce sie o przepał

trzeba jeszcze patrzec na upadki i w jakim wieku im starszy drób tym wiekszy przepał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słuszna uwaga Janko. Im starszy tym większy przepał i dlatego opłaca się trzymać indora do 22 tygodni i wagi około 21,5 kg ale tylko w przypadku gdy za takiego ptaszka ubojnie płacą więcej a z reguły tak właśnie się dzieje. Różnica wynosi około 5 groszy ale jest to opłacalne zarówno dla hodowcy jak i ubojni. Nie mówimy oczywiście o sytuacji dzisiejszej gdzie opłaca sie tylko przestój w hodowli

Co do paszy to każda wytwórnia ma lepsze i gorsze chwile. Osobiście mogę powiedzieć że jak do niedawna hodowałem to psuło się Provimi a niezłe efekty były na Wipaszu i na Golpaszu, szczególnie polecam te dwie ostatnie firmy ze względu na polską własność.

A ponadto ostatnio Wipasz lasnuje nowe hasło reklamowe "Wipasz jest nasz", więc ustawiajmy się u Wiśniewskiego w kolejce po darmowe udziały w firmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ceny netto

Eldrob - 4,25 indyczka (tam sprzedalem...niestety)

Biodama - 4,35 indyczka 4,55-4,60 indor

Indyk Mazury - 4,25 indyczka

takie mialem propozycje choc oficjalne cenniki sa duuuuuuzo nizsze takze bic sie o cene i nie sprzedawac ponizej kosztow.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ceny netto

Eldrob - 4,25 indyczka (tam sprzedalem...niestety)

Biodama - 4,35 indyczka 4,55-4,60 indor

Indyk Mazury - 4,25 indyczka

takie mialem propozycje choc oficjalne cenniki sa duuuuuuzo nizsze takze bic sie o cene i nie sprzedawac ponizej kosztow.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa podwyzki indyczka 4.3 indor 4.5 netto indyka jest mało schodzi grudzien

i styczen wstawien było mało tak nie wierzmy ze nie ma gdzie sprzedac

ubojnie naszym kosztem chca miec zysk na eksporcie bo tanie euro

ale my mozem dokładac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ktos sprzedawal inyczke / indora w ostatnim czasie?

jak wygladaja ceny na dzien dzisiejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsz agrobiznes cena jak wczesniej pisałam jeszcze dodatkowa informacja

dlatego wzrosła ze ograniczona produkcje indyka mało tak ze podciagaj w góre

a jak ubojni brak to za jndora płacili nawet 4.8+vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubojnie podobno mrożą mięso bo nie mogą sprzedać. Ceny żywca poszły w górę ale dorównały już do niemieckich więc pewnie za tydzień staną. Ciekaw jestem o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, iż kurs ojro wali nas teraz po łbie ale czy ktoś spróbował przeliczyć stawkę jaką ubojnie nam płacą i to ile otrzymują za ubój i rozbiór naszych ptaszków. Przebitka jest duża a po drodze jeszcze hurt, detal i mamy ceny zaporowe na sklepach. Zobaczymy jak będzie rozwijał się eksport na wschód i jak będą kształtowały się prognozy zbioru zbóż w czerwcu. Jeśli te dwie zmienne nie będą korzystne to praktycznie w tym roku jest po hodowli indyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...