Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

W tamtym roku było 6,20 netto, a pasza była o wile tansza, a musze przyznac ze zadna rewelacja.Ja licze kolo 8 brutto zeby dali i good

A na top spotkanie to tylko ludzie ze zwiazku, czy wszyscy hodowcy moga jechac?? I powiedz o tych dotacjach do pasz troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema panowie co tu duzo pisac ponizej zera mamy ceny wszedzie. troche bik sie wychyla jak zwykle ale poprzeczka na srednia a wiadomo o srednio bedzie trudno bo reprodukcyjni ledwo ledwo i pisklaki slabe itd itd . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema panowie co tu duzo pisac ponizej zera mamy ceny wszedzie. troche bik sie wychyla jak zwykle ale poprzeczka na srednia a wiadomo o srednio bedzie trudno bo reprodukcyjni ledwo ledwo i pisklaki slabe itd itd . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym co ja pisałem o Cerdobie i Bik-u to cena tam jest to cena minimalna gwarantowana. To co usłyszałem od dyrekcji "Cedrob" i od samego Bika Stanisława to oba zakłady njprawdopodobniej będą płaciły 7,5 zł-8zł. Oba zakłady zgodnie twierdzą że to wszystko zależy jaka zena będzie na rynku. Oba zakłady twierdzą że jeżeli na rynku będzie większa cena to i oni więcej zapłacą.

Z moich osobistych przemyśleń wychodzi że jeżeli któryś zakład wyskoczyłby nawet z ceną 10 zł to wszyscy by tyle płacili.Jak wiecie nasza gęś idzie do niemiec i są tam praktycznie dwia święta gdzie na stole musi się ona znaleść.Jest to dzień świętego Marcina i Boże Narodzenie. Z gęsią jest u nich tak jak u nas z karpiem czy karp będzie po 8 zł czy po 15 zł to i tak na każdym wigiljnym stole znaleść się musi. Zauważcie też że już dwa sezony jak z obiegu wypadli węgrzy i praktycznie to nasze zakłady są głównym dostawcą gęsiny dla Niemców. Więc zakłady też powinny dać zarobić chociarz po tej złotówce na kg. dla hodowcy.

Chciałem jeszcze napisać dla kolegi z wcześniejszego postu że może to sprawdzić ale w sezonie 2007 Bik i Cedrob płacili po 7 zł brutto za kg. żywca.Więc zakład który płacił po 6,2 zł netto czyli 6,51zł brutto poprostu zbił kokosy kosztem swoich dostawców, Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aalex 23 tak czy owak czy siak tragedia a calkowita dla tych co choduja na obszarach objetych zakazem exportu a dla innych tez nie wiadomo . czeka branze zamykanie do konca tuczu gesi..... odpuszczamy sobie panowie ... handel zawsze zarobi oni nie ryzykuja ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jedno: jak idziecie do sklepu to wy mówicie za ile kupicie towar Czy sprzedawca wycenia towar To wy produkujecie i WY wystawiacie cene Założe się z każdym jak by wszyscy chcieli 9 zł to by dostali A wy tylko moledzicie...jedzcie wszyscy do zakładu i walczcie o SWOJE Nikt wam nie da nawet złotówki jeśli Wy tego nie chcecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji żeby wszyscy razem jednym głosem mówili.

Są przy(słowo zostało usunięte)sy i koniec,nic się nie da z tym zrobić.

Chyba wokół Iławskich zakładów jest jakaś spółdzielnia hodowców gęsi,i podobno nieźle im idzie.Oby więcej takich inicjatyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koles to idz do ilawskich zakladow nawet do tego zwiazku hodowcow i sie przekonasz jak jestes obeznany w branzy dla swojego dobra to powinienes wiedziec ze najwiecej hodowcow poszlo z torbami od nich skurw....ow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kogo poszli z torbami od zakładów czy od grupy producentów gesi?

Bo to trochę różnica.Zakład inaczej traktuje grupe producentów od której ma 80% uboju gęsi a inaczej takiego gansa co by chciał sam wszędzie i jak najdrożej,tak się nie da kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku te grupy to formalnosc spotkanie na zebraniu kurw..a kiedy rolnik sie zjednoczy w walce o dochod tylko jeden na drugiego patrzy kiedy bankrut a innemu oplaci sie jak tobie nie... ja probowalem jezdzic rozmawiac bo jest malo gesiarzy wiec szansa to tylko jeden chlopak byl zainteresowany a reszta bakalo jakby sie gowna nazarli bo jak to nazwac w ronictwie madre dzialania znaczy dziwne tzn same czuby wnioski sie nasuwaja zaklady maja zegranych ludzi murem stoja za soba .... szkoda gadac koniec tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale Gans ma rację. Też próbowałem się z kilkoma kolesiami dogadać aby utworzyć jedno stanowisko. Ze mną gadali jedno a puźniej się okazywało że wszyscy popodpisywali umowy na warunkach zakładu,tylko ja jeden się wychylałem i tylko ja nie podpisałem umowy.Puźniej zakład mówił że juz 90% hodowców umowy podpisało i że dla mnie jednego nie będą robić paradoksalnego wyjątku, bo wszystkich musza traktować jednakowo ( z tym się akurat zgadzam,tylko powinno się brać pod uwagę to comówi hodowca). Realnie w moim przypadku mogę się dogadać z dwoma hodowcami w celu zajęcia jednego stanowiska, a znam ich naprawdę mnustwo. Niestety trzech hodowców i to każdy z innego regionu Polski nie jest w stanie wiele wynegocjować na zakładzie. Co do przy(słowo zostało usunięte)sów to chyba są wszędzie, bo ustalamy zebranie hodowców przed spotkaniem z konkretnym zakładem, a na drugi dzień przedstawiciel zakładu wie co ustaliliśmy i kto co mówił. Poważnie mówię że ręce opadają. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aalex z jakiego regionu jesteś?Bo coś mi tu smierdzi tymi samymi okolicami co ja,a przynajmniej tym samym zakładem.Chyba że wszedzie jest tak samo.

 

A tak przy okazji był ktoś z was w czwartek w Warszawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzis w firmie i na ten rok proponuja 7,5pln+VAT, wiec cena chyba nie jest za bardzo zadowalajaca w porównaniu z cenami zboża Ale na szczęście chyba mi hektarów starczy zeby ukarmic ptaszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te ceny niech sie pierd....la w tak ryzykowny sezon z takimi hiper cenami zboza slomy itd itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7,90 plus vat

Tylko grupy,jesli zakład bierze każdego hodowce z osobna to nic nik samodzielnie nie zrobi.

Laczmy się w grupy.

Proponuje aby,każdy hodowca gesi na tucz i na reprodukcję napisał co im zakłady proponują,niekoniecznie musi podawac nazwe zakładu.

 

Ale jakaś nasza wiedza msi być,nie wszyscy jeszcze podpisali kontraktacje.

Może komuś to pomoże.

 

Pozdrawiam wszystkich którzy walczą o cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak,ale wiem że mogłoby być więcej nawet z 50 gr.Tylko że jest to możliwe tylko wtedy jeśli powstaną zgrane grupy hodowców.

 

Nikt wiecej nie kontraktuje gesi?Dlaczego wszyscy śpią i nic nie piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak pieszecie o tych grupach tylko jak to zrobić zeby wszyscy mówili jednym głosem. Niby nas gesiarzy nie jest duzo mimo to jakoś trudno sie dogadać. Zanam jednego co jest w grupie w Kutnie i zawsze ma troche wiekszą cenę za gesi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem ciekaw z jaką ceną wyskoczą ZD Tomaszów Mazowiecki bo tuttaj cena nigdy nie jest zbyt wysoka w porównaniu do innych zakładów. A może ktos z Was tam kontraktuje i może orientuje sie cos na temat ceny w tym ZD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...