Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o rozsiewaczach nawozowych

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy RAUCH MDS 732 MECO kosztuje 2300euro + VAT około 10 000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój stary amazon 1501 ma ze 20 lat nie ma nic poza łapkani nierdzewnego a ciągle sprawny i się trzyma. Jak nasi by nie zrobili z kwasówki to po 5 latach nic by z niego zostało. Taka jest polska stal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam zau 150x niepamietam ostatniej cyfry jest z 96r według tabliczki i blacha trzyma sie zajeciskie, widac że nie polski materiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z awaryjnością jakością wysiewu Amazone Rauch czy z Brzegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasz z Brzegu bedzie teraz robil 3 sezon ogolnie jest juz mocno pordzewialy - byl pod wiata i na zime pod plandeka,

smarowany systematycznie,

mieszadla powyginane,

dribniejszy nawoz sie zawiesza,

bardzo ciezko ustawic dawke,

lewa strona sieje duzo wiecej jak prawa

ot tyle tak na goraco

jak sie zrobi cieplo to porobie foty i wrzuce na neta

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ale rauch nie ma nierdzewnej skrzyni

 

No to co że Rauch nie ma nierdzewnej skrzyni? Nie ma, a i tak nie rdzewieje, byłem ostatnio w Płocku w firmie Rolserwis - mają stare Rauchy ściągane z Francji, roczniki 89' i starsze, i co? I trzymają się jak trzeba!

Nawet najbardziej nierdzewna blacha nie posieje dobrze nawozu! W rozisewaczu najważniejszy jest równomierny wysiew, a system wysiewu w Rauchu to jest rewela!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ale już nie przesadzajcie. Agromet Brzeg, Unia Grudziądz i Rolasz Kutno robią bardzo dobry sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że zrobią dobry sprzęt jak materiał z którtgo to robią do bani. Porównaj sobie ramiona podnośnika przy zachodnim ciągniku a przy naszych. Na pierwszy rzut oka takie same ale nasz od 914 jest 2x cięższy niż od jakiegoś 2x mocniejszego zachodniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chciałbym się pochwalić wiem że nieładnie ale co tam

kupiłem w tym roku używanego Bogballe dz 1000 maszyna z 96r. ma kilka śladów rdzy ale całośc wygląda b.dobrze

macie jakieś doświadczenia z firmą bogballe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz racje ale już nie przesadzajcie. Agromet Brzeg, Unia Grudziądz i Rolasz Kutno robią bardzo dobry sprzęt.

 

do pewnego momentu wierzylismy w to co piszesz i ojciec kupowal wszystkie aszyny funkiel nowki polskie zeby wspierac nasz przemysl bo byly tansze od zachodnich, niestety po ostatnich 2 lub 3 malo dorobionych, ladnie prezentujacych sie na maszynach teraz raczej bedziemy kupowac popularne ale za to kilku letnie maszyny zachodnie, plug pewnie bedzie kwernelanda, siewnik amazona - nic wiecej na razie nam nie potrzeba

zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy ma ktos doswiadczenia z bogballe m2, mi wczoraj przywiezli L2, na razie to mozna powiedziec tylko ze ladny jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos moze rozsiewacz MOTYL-COMPACT N 057 lub N 057/1 produkowany przez POM jaka jest ich cena???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozsiewacz do nawozów RNZ jednotarczowy (lejek) chce zeby sypał mi nawozy na szerokość 9m wiecie jak ustawić te łopatki na tarczy żeby tak sypał? macie jakieś rysunki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ma ktos moze rozsiewacz MOTYL-COMPACT N 057 lub N 057/1 produkowany przez POM jaka jest ich cena???

 

Motyl Compact N 057 Dwutarczowy, 700kg, 18m 6590 - 7100zł

Motyl Compact N 057/1 Dwutarczowy, 1200kg,15m 6910 - 7740zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena odstraszająca a jak to pochodzi za wschodniej granicy to tymbardziej. Za 1/5 tej ceny masz podobną Amazonkę. A porównywać ich mie ma co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chyba kliknął o jedno zero więcej w tym ogłoszeniu

Grześ ma rację- tego sprzętu za taką kase nie ma co brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gosc ma wiecej nowego sprzetu i tez jest tak bardzo droga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% wolałbym kupić polski rozsiewacz z Agrometu Brzeg niż ten ruski wynalazek. Ten gość sprzedaje głównie Belarusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko mam rozsiewacz nawozów MX500 z "Brzegu" z ręczną regulacja ilości wysiewu i pytanie dotyczy tez właśnei regulacji a mianowicie tam przy tych dzwigniach do ustaniania iliści wysiewu są takie płytki ze skalą i one zostały dozłownie zedzone przez nawóż (jak narazie jedyny minus tych rozsiewaczy) i tak czy można coś takiego kupić bo pytałem w GRAVICIE tam gdzie brałem rozsiewacz i mi powiedzieli ze raczej nie wiec???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...