Skocz do zawartości
martinus

Uciąg ciagników

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam taką beczke http://img214.imageshack.us/img214/9259/dsc00608ui9.jpg, http://img88.imageshack.us/img88/434/dsc00613ef2.jpg.

Niewiem jak się nazywa, niewiem co to za typ beczki, nawet niewiem ile malitrów tylko tak jak sobie sam wymierzyłem to mi wyszło 3,400l ale mój 3p radzi sobie z nią bez najmniejszych problemów nawet pod górke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam koscian na niskich i szerokich nisko cisnieniowych oponkach. To prawda ze na niskich jest gorzej sam tego doswiadczam czesto bo jak jest błoto to koło normalnie mi sie sunie i pcha przed soba ziemiem a jakby było wysokie to by sie ładnie kreciło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek przeciez nie musisz nalewac od razu pod korek czyli 10 tys l tylko na poczatek zobacz jak poradzi sobie tak z 6 - 7 tys. mowisz ze Twoja beczka ma 3400 wiec na tej nowej zawsze bedzie duzo wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Grzesio31:

Właśnie niewiem dokładnie ile ta beczka ma litrów

Napisałem 3,400 ponieważ tak wynika z moich obliczeń.

Sam zobacz: http://img214.imageshack.us/img214/9259/dsc00608ui9.jpg http://img88.imageshack.us/img88/434/dsc00613ef2.jpg

Może wiesz co to za beczka i ile może mić litrów??

Właśnie też tak myślałem żeby nie nalewać pod korek ale boje się że jak bujnie to mi ciągnik wywali.

Co prawda ta beczka ma bardzo dobre hamulce ale niewiem jak to z tym jest, wkońcu taka gęsta masa to jednak jest siła.

Wolał bym właśnie wozić tą 10tys l ponieważ ona ma zawór otwierany hydraulicznie a ta moja ręcznie i zanim wylece z ciągnika, wróce spowrotem włącze przekaźnik i rusze to masa gnojówki wyleci w jednym miejscu i to taka robota jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie moge Ci pomoc w okresleniu pojemosci tej beczki poniewaz kompletnie sie nie znam na takich sprzetach ale musze przyznac ze na Twoim miejscu podpial bym ta duza beczke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką beczkę kiedyś miałem z byłego SKR.Pojemność oceniam na jakieś 3800.Miała paskudny skręt (przód na takich sworzniach)-no i w końcu ją wciągnęło Miała w każdym bądź razie lepszy dostęp do pompy (i zbiorniczka z olejem ) niż PN-45-kto miał ten wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do tematu, to jak narazie moj c-360 pociagnal przyczepe autosan 6t (masa przyczepy 2750kg) z 10,5 t zwiru z zwirowni oddalonej od domu o jakies 15 km. W tym okolo 3 km po zjezdzonej przez tiry piaszczystej (specjalnie nie uzylem tu slowa zwirowej) drodze. Reszta drogi to asfalt. I to nie jest jednorazowy wyczyn, lecz tak bylo dopoki nie kupilem zetora 7340 Turbo. Ursus ciagal tak przez 15 lat. Srednio z 5-8 przyczep rocznie. W jednym roku nawet z 15. Czyli jakby nie patrzec szesdziesiatka to mocny sprzet. I (uwaga) nada jezdzi, lae juz jej tak nie katuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze ile wynosi uciag 1224 i 1614 lub blizniaczych modeli zetora ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy nie bardzo rozumiem pytalem sie o maxymalny ciezar ciagnietych przyczep a ty mi piszesz o momencie obrotowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxymalny ciężar ciagnietych przyczep to jest 5t bez hamulców i 20 z hamulcami... tak pisze w dowodzie 12045 ale wiadomo że spokojnie pociagnie więcej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 garowym nie można nawet 2 hl 8011 ciągnąć bo one mają dop. mase całkowitą w sumie 24400 kg i kasiorka idzie jak zatrzymają no i oczywiście dodatkowo za przeładowanie hl u mnie już niektórzy płacili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki a niewiecie jak idą przyczepy trzyosiowe 17.5t ładunku? Jaki do tego by trzeba było mieć ciągnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekko idą ja ciągne 12045 przyczepę 3 osie 18,6 ładowność z ładunkiem waży 25ton idzie spoko gorzej pod i z wiaduktu, nie może być luzów w kierownicy bo wtedy nosi po całej drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie to 100 konny uciągnie 36 (ton towar +przyczepy).

36 ton + przyczepy i ciągnik to około 50ton masy całkowitej uciągnie ale jakie tempo?? jak będziesz miał taki zestaw to nakręć filmik jak ktoś nim jedzie bo to może być warte obejrzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest za 16tys ze zbierska oni to mają ceny, za tyle to swoją chętnie też bym sprzedał.na autogieldzie widziałem za 14tys.radzę poszukać od gości co mieli transport i zbanczyli albo kupili wanny.u mnie jeden ma taką ale nie wiem za ile i czy jeszce stoi.wywrot dwustronny kilka lat woził nią buraki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj 1014 ciagma kiedys tira z wysłotkami po trawie a typo jeszcze chamowal!!! Pozniej sie pytal co to za 6-tka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ci tir zachamował to zesrałby sie każdy ciągnik(bez obrazy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...