Skocz do zawartości
Gość Jajo

Ceny brojlera i jaj wylęgowych tylko dla hodowców

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Cena w małopolsce 2,30!!!!!!!!!! Czekamy na węcej!!!!!!!!!!!!!W sklepie cena 5 zł. Ubojnie i hurtownicy to złodzije, bo musza na tydzień zarobić 50 tys, bo inaczej im się nie opłaca. Jak nie podniosą ceny to za niedugo właściciele ubojni będą skubać swoje ptaszki skubarce!!!!!!!!!!! Zobaczymy co wtedy bedą mówić, czy bedą mieć zbycie na te swoje ptaszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Noi co? Święta za pasem a tu w całej Polsce 2.20-2.30brutto.Może jeszcze po kurniczku??Myślało się ,że jak parę rzutów wyszło to tak już będzie zawsze?I nabudowało się kurniczków, nabudowało, a ile jescze się buduje!Fiu Fiu!A tu niespodzianka!Okazało się ,że jak kurniczków jest za dużo to cena nie będzie dobra,a jak przytrafi się jakieś dziwne coś jak ptasia grypa to może być kanał całkowity.Trzeba patrzeć troszkę powyżej poziomu kurzego gówna bo za parę baniek które trzeba wydać na nowy obiekt można wymyślić wiele różnych interesów i się od tej ryzykownej branży uniezależnić.Ale cóż, każdy myśli ,jak jeden czy dwa wybuduje to różnica żadna w skali kraju a że wielu tak myśli to niestety jest jak jest.Do zobaczenia po 15 stycznia,wtedy 1.80brutto to maks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Noi co? Święta za pasem a tu w całej Polsce 2.20-2.30brutto.Może jeszcze po kurniczku??Myślało się ,że jak parę rzutów wyszło to tak już będzie zawsze?I nabudowało się kurniczków, nabudowało, a ile jescze się buduje!Fiu Fiu!A tu niespodzianka!Okazało się ,że jak kurniczków jest za dużo to cena nie będzie dobra,a jak przytrafi się jakieś dziwne coś jak ptasia grypa to może być kanał całkowity.Trzeba patrzeć troszkę powyżej poziomu kurzego gówna bo za parę baniek które trzeba wydać na nowy obiekt można wymyślić wiele różnych interesów i się od tej ryzykownej branży uniezależnić.Ale cóż, każdy myśli ,jak jeden czy dwa wybuduje to różnica żadna w skali kraju a że wielu tak myśli to niestety jest jak jest.Do zobaczenia po 15 stycznia,wtedy 1.80brutto to maks.

 

Spadaj SPERMOJADZIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Noi co? Święta za pasem a tu w całej Polsce 2.20-2.30brutto.Może jeszcze po kurniczku??Myślało się ,że jak parę rzutów wyszło to tak już będzie zawsze?I nabudowało się kurniczków, nabudowało, a ile jescze się buduje!Fiu Fiu!A tu niespodzianka!Okazało się ,że jak kurniczków jest za dużo to cena nie będzie dobra,a jak przytrafi się jakieś dziwne coś jak ptasia grypa to może być kanał całkowity.Trzeba patrzeć troszkę powyżej poziomu kurzego gówna bo za parę baniek które trzeba wydać na nowy obiekt można wymyślić wiele różnych interesów i się od tej ryzykownej branży uniezależnić.Ale cóż, każdy myśli ,jak jeden czy dwa wybuduje to różnica żadna w skali kraju a że wielu tak myśli to niestety jest jak jest.Do zobaczenia po 15 stycznia,wtedy 1.80brutto to maks.
Aleś ty mądry a jaki dowcipny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Noi co? Święta za pasem a tu w całej Polsce 2.20-2.30brutto.Może jeszcze po kurniczku??Myślało się ,że jak parę rzutów wyszło to tak już będzie zawsze?I nabudowało się kurniczków, nabudowało, a ile jescze się buduje!Fiu Fiu!A tu niespodzianka!Okazało się ,że jak kurniczków jest za dużo to cena nie będzie dobra,a jak przytrafi się jakieś dziwne coś jak ptasia grypa to może być kanał całkowity.Trzeba patrzeć troszkę powyżej poziomu kurzego gówna bo za parę baniek które trzeba wydać na nowy obiekt można wymyślić wiele różnych interesów i się od tej ryzykownej branży uniezależnić.Ale cóż, każdy myśli ,jak jeden czy dwa wybuduje to różnica żadna w skali kraju a że wielu tak myśli to niestety jest jak jest.Do zobaczenia po 15 stycznia,wtedy 1.80brutto to maks.
A do tego kupę s.k.u.r.w.y.s.y.n.an i debila i jeszcze gnoja aha mam tylko jeden kurnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy ktoś ma doświadczenie we współpracy z ubojnią EKO-DRÓB w Małopolsce? Jaką macie opinię o w/w firmie? Jakie stosują ceny w porównaniu z konkurencją ,jakie terminy płatności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Noi co? Święta za pasem a tu w całej Polsce 2.20-2.30brutto.Może jeszcze po kurniczku??Myślało się ,że jak parę rzutów wyszło to tak już będzie zawsze?I nabudowało się kurniczków, nabudowało, a ile jescze się buduje!Fiu Fiu!A tu niespodzianka!Okazało się ,że jak kurniczków jest za dużo to cena nie będzie dobra,a jak przytrafi się jakieś dziwne coś jak ptasia grypa to może być kanał całkowity.Trzeba patrzeć troszkę powyżej poziomu kurzego gówna bo za parę baniek które trzeba wydać na nowy obiekt można wymyślić wiele różnych interesów i się od tej ryzykownej branży uniezależnić.Ale cóż, każdy myśli ,jak jeden czy dwa wybuduje to różnica żadna w skali kraju a że wielu tak myśli to niestety jest jak jest.Do zobaczenia po 15 stycznia,wtedy 1.80brutto to maks.

 

S P I E R D A L A J J.E.B.A.N.Y konfidencie!!! To nie jest forum dla ciebie. Więc morda w kubeł i się nie mądruj , bo sam (słowo zostało usunięte)a w życiu osiągnąłeś a próbujesz zajmowac głos. Niedoróbko starego!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy ktoś ma doświadczenie we współpracy z ubojnią EKO-DRÓB w Małopolsce? Jaką macie opinię o w/w firmie? Jakie stosują ceny w porównaniu z konkurencją ,jakie terminy płatności?
Łosiowski czasem jest normalny a czasem wykorzystuje hodowców,zwłaszcza opuszcza cenę już po uboju.Jeżeli chodzi o termin płatności to w miarę dobrze tylko płaci mniej niż inne ubojnie.Jednym zdaniem żźadna rewelacja,jeżeli będzie tak postępował to hodowcy zrezygnują z współpracy z nim.Dobrze ,że niedługo będzie miał konkurenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

już z nim nie wspolpracuje (słowo zostało usunięte)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[qno wuote=gośc]już z nim nie wspolpracuje (słowo zostało usunięte)No właśnie.Moi znajomi współpracują z nim i jakoś jeszcze żyją,ale z innych źródeł wiem ,że ten gość często przegina pałę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy ktoś ma doświadczenie we współpracy z ubojnią EKO-DRÓB w Małopolsce? Jaką macie opinię o w/w firmie? Jakie stosują ceny w porównaniu z konkurencją ,jakie terminy płatności?
Ostatnia moja współpraca z tym panem to było dno,chociaż cena była tragiczna to on jeszcze opuszczał.Nie liczy się z hodowcą zupełnie .Co do płatności to płaci ale robi z siebie kupę chama zaniżając cenęTłłumaczy się jak prymityw,nie polecam pana Łosiowskiego,chociaż może zacznie szanować swoich dostawców jak go kopną w tyłek.A może wymieniajmy się informacjami z kim warto handlować ,tylko szczerze.Ja napisałem tak jak jest .Pan Łosiowski dorobił się na nas,więc najwyższa pora PANIE ŁOSIOWSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zacząć szanować ludzi.Pozdrawiam wszystkich ale nie pana,panie Łosiowski i spółka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pan Los i inni panowie welokrotnie was wy ......a i prosze sie do tego przyzwyczaic ta branrza jest skonczona na jakies 10 lat a po tem 10 lat przerwy !!!! moze mebelki albo zabawki plastikowe albo przeznacze swoj kórnik na montownie samolotów?? jest wiele mozliwosci!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

z jakiej części Polski jesteś ? wstawiasz na wolny rynek czy na umowę ?

 

Odpowiem w sprawie kostów Gościowi z 14 33.

Co Ty p.i.e.p.r.z.y.s.z , że przy 2,30 netto coś tam Ci zostaje!!!

Takie p.i.e.r.d.o.l.e.n.i.e to t7ylko woda na młyn dla ubojni i handlu . Nie ma to nic wspolnego z jakąkolwiek oplacalnością ! Choćbym ziemię gryzł to z pewnych kosztów produkcyjnych , a tym bardziej STAŁYCH nie zejdę!!!

Tyle już o tym napisałem i sądziłem , że nie znajdzie już się żaden kretyn , który przy 2,30 coś tam zarobi!!! GAMOŃ do potęgi entej!!!!!!

Po raz kolejny przedstawię Ci GAMONIU koszty produkcyjne i doliczę stałe.

Produkcyjne na przykładzie stada 20tys.

Zakup ze szczepieniami po 1,10 brutto = 22ooo

Upadkowość ostatnio jest spora więc średnio jakieś 5% czyli do uboju 19oooszt.

Średnia waga z całości na 6 tygodni około 2,40kg. ŚREDNIA

Zużycie paszy od 1,85 do 1,96 - średnio jakieś 1,91 kg czyli zżarły jakieś 87 ton paszy . Pasza za gotówkę po 760 +vat = jakieś 68ooo.

Usługa weterynaryjna : witaminy , obsługa , antybiotyki - dwa leczenia - szlag by to trafił bo dość mocno chorują i to nie tylko u mnie , ale u innych znajomych też jest większa zachorowalność - razem koszty na rzut ŚREDNIO jakieś 4ooo i nie pitol , że przy chorujących ptakach można mniej ! Lecząc np. Floronem można wydać minimum 2x tyle . Ale podaję średnio!!!

Opał- niestety okres jesienno zimowy to czas sporej wilgoci i niskich temperatur więc wymaga sporego dogrzewania . Obiekt dobrze docieplony , ogrzewanie miałowe , wsad do pieca 360 kg co wysstarcza na jakieś 32 godziny . W rzucie wychodzi więc około 18 ton miału po 320 to daje 57oo.

Tylko te koszty produkcyjne to okolo 1oooooPLN. Mięsa mamy 456ookg minus straty transportowe i ubojowe jakieś 1,7% to daje nam jakieś 44800kg mięsa .

Teraz najważniejsze: tylko z tych podstawowych rzeczy koszt wyprodukowania 1 kg mięsa wynosi

100000/44800=2,23!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wszystkie inne tzw. STAŁE KOSZTY związane z produkcją - prąd , łapanie , wywóz obornika , słoma , paliwo , telefony , ubezpieczenie kurników i sprzętu , woda , nieczystości itd, itd, itd, itd . Jest tego tyle , że jak kiedyś obliczyłem ile muszę doliczyć do 1 rzutu to złapałem się za głowę . Nie liczę |AMORTYZACJI i utrzymania rodziny!!! . Dochodzi oczywiście obsługa bankowa , którą nie wszyscy muszą mieć . Bez obsługi bankowej do 1 rzutu muszę doliczyć jakieś 13500 - z obsługą bankową około 18tys. ale budowałem kilka lat temu kurniki i brałem kredyty , które muszę splacać .

Bez obsługi bankowej KOSZT ZEROWY wynosi 2,53

Z obsługą bankową w moim przypadku 2,63 .

Pytam się więc WAŚĆ czy masz paszę po np. 600? Czy pisklaka dostajesz po 0,9zł? Czy masz swój wiatrak i kopalnię węgla , a może prywatny gazociąg? Czy kurniki spadły Ci z nieba?

Czy kurczaki same się łapią? Czy kurniki same się sprzątają i dezynfekują , ścielą słomę itd? Czy bieżesz kanister pomiędzy nogi i jeździsz jak na miotle załatwiając różne sprawy? Czy Twoje ptaki nie chorują? Taki CZY mogę jeszcze przytaczać wiele tylko czy jest sens skoro Ty Sam nie potrafisz wyliczyć swoich kosztów i piszesz dyrdymały o zarabianiu przy cenie 2,30!!!

Idź , weź flaszkę wypij kilka głębszych , a później powieć na ścianie tarczę strzelecką napisz na niej PUNKT ODPRĘŻENIA UMYSŁOWEGO albo NABIJACZ ROZUMU i tak n.a..p.i.e.r.d.a.l.a.j.. łbę w tą tarczę aż ujżysz te wszystkie koszty o których napisałem , a może jeszce więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jaki konkurent i gdzie ? a jak wygląda współpraca z ZD Dębica ? jak oni płacą - termin i ile na dzisiaj ?

 

Czy ktoś ma doświadczenie we współpracy z ubojnią EKO-DRÓB w Małopolsce? Jaką macie opinię o w/w firmie? Jakie stosują ceny w porównaniu z konkurencją ,jakie terminy płatności?
Łosiowski czasem jest normalny a czasem wykorzystuje hodowców,zwłaszcza opuszcza cenę już po uboju.Jeżeli chodzi o termin płatności to w miarę dobrze tylko płaci mniej niż inne ubojnie.Jednym zdaniem żźadna rewelacja,jeżeli będzie tak postępował to hodowcy zrezygnują z współpracy z nim.Dobrze ,że niedługo będzie miał konkurenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
z jakiej części Polski jesteś ? wstawiasz na wolny rynek czy na umowę ?

 

Odpowiem w sprawie kostów Gościowi z 14 33.

Co Ty p.i.e.p.r.z.y.s.z , że przy 2,30 netto coś tam Ci zostaje!!!

 

 

 

 

Polska północna . Wstawienia planowane już w październiku na rok nastepny . Umowa z ubojnią jak najbardziej , ale tylko na ilość nie na cenę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

2.3netto to wyjdziesz na zero jak pojdzie super.Ja na 43,5 dnia tuczu przy wadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

2.3netto to wyjdziesz na zero jak pojdzie super.Ja na 43,5 dnia tuczu przy wadze sredniej 2.64 i zuzyciu 1.91 zarobilem 5 tys.Przy obsadzie 50000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zdaję dzisiaj w nocy dolny śląsk wstępnie jestem umuwiony na 2,40netto

(jutro może uda mi się wytargować coś więcej) proszę o podanie jakie ceny żywca w innych regionach polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a jak tam cena brojlera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2.3netto to wyjdziesz na zero jak pojdzie super.Ja na 43,5 dnia tuczu przy wadze sredniej 2.64 i zuzyciu 1.91 zarobilem 5 tys.Przy obsadzie 50000
Dziad swoje , a baba swoje!!!! Czy do Ciebie żadne racjonalne argumenty nie trafają??? Masz k.u.r.w.a wyliczone czarno na białym , że nie ma możliwości zarobienia , a Ty z uporem maniak piszesz , że przy 2,30 zarabiasz!!! No chyba , że jesteś ubonia i wprowadzasz destrukcję wśród hodowców!!! To jest bardzo prawdopodobne! Jeżeli nie to lepiej idź kretynie do szkoły i naucz się liczyć! A może jak takl tanio produkujesz to przedstaw nam wszystkie swoje koszty tak jak ja to zrobiłem.!!! Jeżeli nie to zamknij się i nie p.i.e.r.d.o.l głupot!!!!!!!!!!!!11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł zarobic takie pieniądze, przy takiej obsadzie budynku i takim wyniku jaki zrobił... tylko ile razy uda sie taki wynik zrobic? Do tego z pewnością nie liczył kosztów pośrednich, tylko to co wydał w trakcie odchowu....( rewelacyjna kalkulacja! Dobrze, że ja nie potrafie tak liczyc). Znam takich, którzy jak kupili węgiel latem to mówią, że ogrzewanie ich nic nie kosztowało teraz. Dlatego " zarabiają" przy cenie 2,30 netto.

Ja sie takimi nie przejmuję, obudzą się kiedyś zdziwieni, czemu sie pieniądze skończyły skoro cały czas " zarabiałem"?.

W 110% popieram kolegę, który przedstawił swoją kalkulację. Dokładnie tak samo wychodzi u mnie i nie ma możliwości żeby było inaczej.

Takie są średnie koszty produkcji i tylko rewelacyjny wynik odchowu może zmniejszyc straty, ale o zarobku niech nikt nie p.i.e.r.d.o.l.i , bo tylko wkurza innych, a dla ubojni to woda na młyn, żeby nadal r.u.c.h.a.c hodowców.

Pozdrawiam normalnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kaszuby 2,40/2,50 netto pomału ale do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Popieram was ten co to pisal to obudzi sie kiedys z reka w nocniku a moze to producent z brazyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dolny Śląsk 2.40netto?U kogo?Nie ma więcej jak 2.30 brutto i powiedzieli mi że w przyszłym tygodniu może stanieć!!!!!!Ludzie stanieć!!!!!Czy ktoś wie o oco chodzi????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...