Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

w czerwcu to zacznie sie marsz w dół.czym lepiej bedzie wygladać na polu tym notowania beda szły w dół.

smutne zbyszek ale na wskroś prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie byłbym pewny tego smutnego scenariusza, ja obstawiam spadek dopiero na żniwa w przypadku dobrych zbiorów w europie a że w kraju nie będzie wysokich zbiorów można być pewnym po postach o przezimowaniu ,również zdjęcia upraw z a-f także nie wróżą rekordów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam spadki przed zniwami.nakupia teraz a puzniej na nowy sezon beda czekac i na nizsze ceny. jeszcze troche zboza ludzie maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy teraz kupią to wątpię -braki widać w materiale siewnym czyli ogólnie pewnie też.Wiosna póżna .pogoda fatalna oziminy słabe i mało ,nawozy drogie, paliwo drogie to i zboże będzie drogie. A w Rosji jeszcze wiosny nie widzieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w zeszłym tygodniu był przedstawiciel z Polskich młynów(szukający silosów w polu) i oferował 970zł/t netto z gospodarstwa, ciekawa sprawa, bo kilka razy przesyłałem im ofertę mailem i nie odpowiedzieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piatek podpisałem kontrakt na pszenice paszową po 960 netto, loco gospodarstwo, na placu mieszalnia płaci ok 970-980 netto, przy wiekszych partiach towaru można jeszcze sporo wynegocjować w góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoskowa kupuje żyto po 820 +vat na paszę. Lokalny cinkciarz cięki jęczmień 960, pszenżyto 920, pszenica 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Animex Zamośc 970 brutto paszowa a na umowę dadzą 970 netto ,przy większej ilości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na umowę? jak to rozumieć? i jak to większa ilość? sami zabierają czy trzeba im zawiezc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umowę spisujesz przed dostawą czyli teraz i w tej cenie trzeba im zawieść ale za niższą mogą sami oDebra1ć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na matifie cuda się dzieją - próby przebicia maximów, kontraktowaliście już pszenicę z nowych zbiorów? dwa tygodnie temu dostałem ofertę na pszenice 12-tkę po 850zł w porcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zzz zamość 1100 netto, podobno przy wiekszej ilosci nie patrzą zbytnio na parametry, ale jak jes w rzeczywistosci nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mają sprawdzać jak towaru brak. Ważne że mogą mielić i otręby sprzedawać ponad 700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kontrakcie na listopad pszenica 246,5euro/t blisko szczytu z lutego, jakoś wierzyć mi się nie chce, jeśli susza się powtórzy to będziemy mogli nieźle zarobić nie tylko w tym ale również w kolejnym sezonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy obecna cena pszenicy utrzyma sie do lipca? a moze wzrośnie... jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...