Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Slyszlem rużne zdania na temat obrotow silnika podczas normalnego koszenia

Obroty musza byc wieksze niz 20000 obr.????? Chodzi mi obizona Z056 silnik leyland.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszlem rużne zdania na temat obrotow silnika podczas normalnego koszenia

Obroty musza byc wieksze niz 2000 obr.????? Chodzi mi obizona Z056 silnik leyland.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slyszlem rużne zdania na temat obrotow silnika podczas normalnego koszenia

Obroty musza byc wieksze niz 2000 obr.????? Chodzi mi obizona Z056 silnik leyland.

 

u mnie jest 2400 obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem i z mojego doświadczenia pasy jezdne musza byc dobrze naciągniete napinaczem w przekładni. Na pewno nie moga być tak luzno ze widać jak chodzą na boki.

 

no właśnie nie za bardzo umiem to ustawić, bo jak ich dobrze napne to zasuwam po polu jak Robert Kubica po torze F1... ogólnie to chyba chodzi o to że oba muszą być tak samo napięte, tylko napinać ich napinaczem czy także rozkręcając regulację na siłowniku przyśpieszacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zeby byly tak samo napiete.

Regulacja od przyspieszacza na silowniku nic nie tykaj bo to sie reguluje glownie przyspieszenie, kombajnu na cofnietym przyspieszaczu bedziesz pomykal jak dwojka. A jak wlaczysz przyspieszacz to asfalt bedzie zwijal.

pasy reguluje sie przy przekladni. Trzeba odkątrowac nakredke nie zapominajac o poluznieniu przekladni z ramy. I w tedy naciągac nakredka . popatrz uwaznie to zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mnie trapi, po spuszczeniu oleju z silnika ile powino wlać sie litrow oleju?? oczywiscie TURDUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem i z mojego doświadczenia pasy jezdne musza byc dobrze naciągniete napinaczem w przekładni. Na pewno nie moga być tak luzno ze widać jak chodzą na boki.

 

no właśnie nie za bardzo umiem to ustawić, bo jak ich dobrze napne to zasuwam po polu jak Robert Kubica po torze F1... ogólnie to chyba chodzi o to że oba muszą być tak samo napięte, tylko napinać ich napinaczem czy także rozkręcając regulację na siłowniku przyśpieszacza?

Jak dobrze pamiętam to pasy jezdne w Bizonie napina się tą śrubą która przesuwa wariator. Ona była u mnie na klucz 24. Najpierw poluźniało się tą śrubę która trzyma wariator na jego mocowaniu do ramy a potem kręciło się tą drugą śrubką. Ta przy siłowniku służy do zmiany zakresu prędkości na każdym biegu tylko nie należy tak jej ustawić że pas wyskoczy ponad wariator. A i pasy muszą być równej długości. Jak jeden pas jest bardziej wyciągniety od drugiego to kaplica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Trzeba wlac oleju do silnika leyland sw 400.

I NA ILE obrotow POWINIEN pracować silnik??? 2400??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykać siłownika wariatora ,ma on ścisle okresloną długośc,nie trzymanie wartości zniszczy wariator.Regulację naciagu pasow można wykonać tylko naciągiem śruby M12 czyli klucz 19 po poluzowaniu wariatora kluczem 24.Gdy ktoś zacznie grzebać przy siłowniku wariatora i zmieni jego dlugośc spowoduje zetknięcie tarczy pływajacej z stałymi i żywot tego mechanizmu jest przesądzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam nastepujace ksiazki :

 

-instrukcji obsługi i katalogu części do Kombajnu zbożowego Bizon Super ZO56

-instrukcja montarzu, obsługi i katalog części rozdrabaniacza słomy zmodernizowanego do kombajnu zbożowego Bizon Super Z056

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /K1,SW 400/K1/1

- instrukcja obsługi silnika wysokopreznego SW 400

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /R3/4, SW 400/R3/5

 

 

 

-rozdrabniacza słomy R935/3 do Fortschmitt’a E514

-katalog czesci do Fortschmitt’a E514

 

 

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam nastepujace ksiazki :

 

-instrukcji obsługi i katalogu części do Kombajnu zbożowego Bizon Super ZO56

-instrukcja montarzu, obsługi i katalog części rozdrabaniacza słomy zmodernizowanego do kombajnu zbożowego Bizon Super Z056

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /K1,SW 400/K1/1

- instrukcja obsługi silnika wysokopreznego SW 400

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /R3/4, SW 400/R3/5

 

 

 

-rozdrabniacza słomy R935/3 do Fortschmitt’a E514

-katalog czesci do Fortschmitt’a E514

 

 

 

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

 

A ja mam instrukcję obsługi motoroweru romet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dotykać siłownika wariatora ,ma on ścisle okresloną długośc,nie trzymanie wartości zniszczy wariator.Regulację naciagu pasow można wykonać tylko naciągiem śruby M12 czyli klucz 19 po poluzowaniu wariatora kluczem 24.Gdy ktoś zacznie grzebać przy siłowniku wariatora i zmieni jego dlugośc spowoduje zetknięcie tarczy pływajacej z stałymi i żywot tego mechanizmu jest przesądzony.

 

ups... na to już za późno... ;| jaka jest nominalna długość ramienia tego siłownika? Zresztą i tak nie mam pewności czy ktoś wcześniej nie grzebał przy tej regulacji.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich pytanie z innej beczki słyszał ktoś o rekordzie świata w młóceniu zboża podobno jakiś kombajn chyba jakiś ferguson wymłócił około 100ton w 1h w jakichś kołchozach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli bagnet nie jest orginalny???!!!

jak spuścilem olej to byl;o go 9 litrow calkowicie.

a na bagnecie mialem z gOrna kreska. cuda na kiju pomyslalem.

w c-330 jest 10liotrow a w takim silniku leyland.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje dlugosc siłownika przekładni bezstopniowej(wariator) max. dlugość w osiach sworzni to 760mm natomiast max skok siłownika to 115(+1) luz dla tarczy plywającej do koła stalego od nap.silnika.1mm a tarczy pływającej do stałej nap. sprzęgła 1,5mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dane z ksiązki serwisowej którą dostalem wraz z nowym kombajnem Z056/6 wydana przez FMZ Plock 'Instrukcja napraw" osobiście ja polecam każdemu użytkownikowi poczciwego BIZONKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze powtarzam ale wszystkim "w potrzebie" chetnie udostępnie jakieś potrzebne parametry montazowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co potrzebujesz do tego OM360?

W każdym sklepie z częściami do merca dostaniesz co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Claasa Protectora prawie identyczny co Mercator 50 różni się tylko jakimiś drobiazgami. Kupiłem go za 23000zł pod koniec kwietnia heder 270 silnik 4 perkinsa 1ha koszę od 50minut w wzysz w zależności od jakości zboża (to się dotyczy wszystkich kombajnów) jak masz zamiar kupować kombajn to wstrzymaj się do jesieni albo i do zimy i nie kupuj od rolnika w polsce tylko sprowadzonego z zagranicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję informacji dotyczących CLAAS MEGA 208 i 218, jakie mają wady i zalety,na co zwrucić uwagę przy kupnie?? interesują mnie modele po 1996 roku.(znam parametry techniczne poza wymiarami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...