Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z użytkowników kombajnów claas spawał wytrząsacz w swoim sprzęcie? Czy po takiej operacji nie było jakichś problemów w stylu: "wytrząsacze ocierają o siebie" albo "wytrzasacz rozleciał się po godzinie pracy"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

proszę o dane lub podpowiedzi jak mam ustawić stół i cepy - czy odległość na początku i na końcu ma być taka sama czy na początku większa???? jeśli tak to o ile.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z użytkowników kombajnów claas spawał wytrząsacz w swoim sprzęcie? Czy po takiej operacji nie było jakichś problemów w stylu: "wytrząsacze ocierają o siebie" albo "wytrzasacz rozleciał się po godzinie pracy"?

 

To zależy jak się połamał mi się urwało i pomiętolił przedni odcinek wytrząsacza

oraz uchwyt panewek ale wyprostowałem i pospawałem i chodzi do dziś

Tylko że robił mi to znajomy blacharz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

proszę o dane lub podpowiedzi jak mam ustawić stół i cepy - czy odległość na początku i na końcu ma być taka sama czy na początku większa???? jeśli tak to o ile.....

 

To zależy w jakim kombajnie chcesz to ustawić,ja mam claasa dominatora 86 i w nim ustawienie klepiska pod zboże wynosi 13mm na wlocie i 3mm na wylocie tylko te 13mm i 3mm mieżysz nie na pierwszym tylko na 3 'progu' klepiska od początku i tak samo 3 od końca(pod jęczmień możesz ustawić ciaśniej czyli 12 i 2mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z użytkowników kombajnów claas spawał wytrząsacz w swoim sprzęcie? Czy po takiej operacji nie było jakichś problemów w stylu: "wytrząsacze ocierają o siebie" albo "wytrzasacz rozleciał się po godzinie pracy"?

 

To zależy jak się połamał mi się urwało i pomiętolił przedni odcinek wytrząsacza

oraz uchwyt panewek ale wyprostowałem i pospawałem i chodzi do dziś

Tylko że robił mi to znajomy blacharz .

 

Kolega miał taki przypadek docinał kawałki blachy spawał i pracuje jak orginał,a co do ocierania wytzrąsaczy o siebie to możesz skorygować ich położenie względem siebie pzresuwając je na panewkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FREZ- mi się dokładnie urwało w tym samym miejscu. Z tą tylko różnicą, że uchwyt panewek jest kompletniu porwany. Ale w zeszły poniedziałek pojeździłem po składnicach z tymi kobajnami i udało mi się dokupić całą przednią część tego wytrząsacza. Teraz zastanawiam się jak lepiej zespawać: czy odciąć przednią część starego i dospawać tę , którą dokupiłem czy tylko dospawać ten uchwyt.

Myślałem też o zupełnie nowym wytrząsaczu, ale jak się dowiedziałem jaka jest cena to zrezygnowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@FREZ- mi się dokładnie urwało w tym samym miejscu. Z tą tylko różnicą, że uchwyt panewek jest kompletniu porwany. Ale w zeszły poniedziałek pojeździłem po składnicach z tymi kobajnami i udało mi się dokupić całą przednią część tego wytrząsacza. Teraz zastanawiam się jak lepiej zespawać: czy odciąć przednią część starego i dospawać tę , którą dokupiłem czy tylko dospawać ten uchwyt.

Myślałem też o zupełnie nowym wytrząsaczu, ale jak się dowiedziałem jaka jest cena to zrezygnowałem

Ja też robiłem wytrząsacz bo jak kupiłem kombajn to był tak ciulowo poklecony. Wywaliliśny ten do robienia i nieruszony i blacharz mi go dorobił. Wstawiał blachy trochę grubsze i jak narazie 700 godzin wytrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, ze nie będę robił nowego wytrząsacza. Po prostu pospawam ten stary i na razie będzie musiał jakoś chodzić. a w niedalekiej przyszłości trzeba będzie powoli rozglądać się za nowym kombajnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie robiłem całego tylko blacharz wycioł co pogiete i wstawił nową blachę bo wyrwało chyba na mocowaniu do panewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest sprawa, miałem Bizona ZO-56 tzn mam ale che sie go pozbyc, no i teraz jaki kombajn kupic tak do 50 - 60 tys. Claas'y Dominatory sa chyba ciut drozsze, a na Jelonki narzekaja podobno, no oprocz seri 10 i 11, a nie wiem jak pozostałem marki, mam nadzieje ze mi cos poradzicie. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup sobie drugiego Bizona. Ja mam claasa protectora i jak się okazuje claas to nie jest wcale taki mało awaryjny kombajn. Dbam o niego jak mało kto a psuje się częściej niż bizony znajomych. Coraz poważniej myślę nad sprzedażą claasa i zakupem Bizona, bo do niego to przynajmniej części są tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jest sprawa, miałem Bizona ZO-56 tzn mam ale che sie go pozbyc, no i teraz jaki kombajn kupic tak do 50 - 60 tys. Claas'y Dominatory sa chyba ciut drozsze, a na Jelonki narzekaja podobno, no oprocz seri 10 i 11, a nie wiem jak pozostałem marki, mam nadzieje ze mi cos poradzicie. Dzieki

W przedziale 50-60tyś kupisz Dominatora 76.spokojnie zastąpi ci Bizona a jakośc pracy jest o niebo lepsza.Co do częsci to jest juz dużo zamienników i nie drogich.Ogólnie sa to proste kombajny i mało awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W3reWolf dzięki wielkie nie bardzo tylko mogę zczaić co oznacza kolumna nr. 3 ....

Facelie kosiłem na maxymalnie przymkniętych obu sitach dociągniętych cepach i minimalnym wiatrze (trzeba było popuszczać jeszcze na naciągaczu wariatorka od wiatru ) i było wporządku teraz przymierzam sie do bobiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bardzo tylko mogę zczaić co oznacza kolumny nr. 3 i 4 ..

 

szkoda że nie ma opcji edycji swojego postu ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bardzo tylko mogę zczaić co oznacza kolumny nr. 3 i 4 ..

Tez Ci nie pomogę, bo nie mam poprzedzającej kartki i ubolewam nad tym (Jak ktoś to mógł wyrwać , nie mógł po prostu tego skserować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE DO POSIADCZY KOMBAJNU CLAAS 68s!

 

Ile ten kombajn pali na godzine

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Claas Dominator 78 Classic Perkins 6 125 kM pali 10-11 l/mth (ok. godzina koszenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może być przyczyną tego że taki kombajn pali jak smok. 200 L mu zamało w dzień dobrego koszenia. To też silnik Perkinsa cylindrów 125 KM. Pali ponad 20 L na godzine

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PYTANIE DO POSIADCZY KOMBAJNU CLAAS 68s!

 

Ile ten kombajn pali na godzine

 

pozdrawiam

 

Claas dominator 86,silnik mercedes(symbol OM352 150km):12,5l na godzinę pracy z sieczkarnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JD 1188 H4 pali 15 l/h a przyczyna że dużo pali pompa albo wtryski. Innej możliwości nie ma. Wyklóczam oczywiście przecieki bo to nielogiczne. A ma moc czy się dławi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...