Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zgadzam sie z malkolmem, ja stosowalem tą dawke na srednich glebach, byc moze na ciezkich glebach dawke trzeba zwiększyc, bo gdzie niegdzie pozostala przytulia, a jakie efekty i spostrzezenia z samego expert meta w dawce 0,35 kg/ha, jakie chwasty przepuszcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem alistera w dawce 0,8l/ha i trzymał do samych zbiorów,alister na etykiecie ma napisane stosować na 3liście pszenicy,a u mnie po miesiącu od wysiania zaczyna wychodzić drugi liść ,i aura zaczyna się psuć ,mój doradca zaproponował taką mieszankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alister + expert met w jakich dawkach stosujesz ?

ja stosowałem 350 gram Experta+0,3 litra Alistera Grande efekt piorunujący

sąsiad w tamtym roku się pomylił i dał 350 gram expert meta i 500ml alistera grande i z pszenicy nic nie zostało, są to dość mocne środki i trzeba uważać.

po jakim czasie widać efekty działania takiej mieszaniny?? miałem dużo chwastów ale od oprysku nie byłem przy tym kawałku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alister + expert stosowałem: w jednym miejscu było super w innym (glina) to przytulia, chaber się trafiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alister + expert stosowałem: w jednym miejscu było super w innym (glina) to przytulia, chaber się trafiał.

ta mieszanina moze nie wytrzymywac na ciezkich glebach i wiosna trzeba poprawiac u mnie na sredniej naprawde wygldalo to dobrze. a co do efektow to widoczne sa po 14 dniach od zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze robię zakładkę na ew. wiosenną poprawkę przytuli. W tym roku pierwszy raz Boxer z DFF oraz Granstarem - zobaczymy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granstar jest OK na chabra lecz działa wyłącznie przez liście ze wspomagaczem stosowałem kiedyś z Glenem + IPU+ DFE

Alister + Expert ma wąski termin stosowania.

Jak mam poprawiać po Alister + Expert to wolę sam Expert lub z czystym DFEi i na wiosnę się nie zastanawiać i zastosować w późnym zabiegu z antywylegaczem np Starane, Grodyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio też tak robię expert i na wiosnę na dwuliścienne

kilka lat kombinowałem i kicha zawsze jakieś poprawki były bo ziemia mozaikowata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak zamierzam teraz dam experta a pozną wiosną strane ktore wykosi tez skrzyp. dzis dzwonilem do bayerowca i mowil ze na zachodzie expert jest od fazy OO wiec mozna go rowniez stosowac posiewnie. tylko mam pytanie... czy moge do experta dodac z 5 g granstaru na samosiewy rzepaku, pszenica w fazie szpilki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem. Nie ma oficjalnych wyników badań-doświadczeń z kombinacjami tzw. TankMix. Mieszaniny robimy na własne ryzyko a forum (mam nadzieję) ma przestrzec przed złym doborem substancji aktywnych i terminu stosowania.

Ja dałem 10g "na drugi liść" - widzę tydzień po zabiegu że nic się nie dzieje złego- oczywiście z pszenicą.

@Maskin - odnośnie Tybalta to super odmiana tak jak polecałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pszenica w fazie szpilki

expert met może uszkodzić pszenicę w takiej fazie, lepiej poczekac do pełnego liścia albo pryskać przed wschodami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem Expert met od 0 do panad 3 lści na mokre rośliny, tam gdzie miejscami stała woda, w czasie deszczu jak i na przesuszoną glebę. Z Glen DFE Alister i solo. Jesli chodzi o miotlę 100% skuteczności i zachamowanie dwuliściennych, nie zauwazyłem dotychczas negatywnych skutków stosowania w ekstrmalnych warunkach. Teoretycznie najlepiej dziala na mokrą glebę w fazie kiełkowania początku wschodów chwastów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkolm2 Koledze maskin chyba chodzi o Experta a nie Experta Met. Stosowałem Komlpet (ten sam skład co Experta) na szpilkę i nie zauważyłem jakichkolwiek zmian w pszenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ikcomas- chodzi mi caly czas o expert met, ale teraz rodzi sie pytanie co lepsze expert met czy expert?

do tom: dodales 10 g granstaru do expert meta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodales 10 g granstaru do expert meta?

10 g Granstaru do Boxera z DFF. Zdjęcie na AF - po Granstarze pszenica zbladła po Gleanie zciemniała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede kombinowal, kupilem expert met, siekne z 18 ha i zobacze na wiosne co sie bedzie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy wjedziesz na pole? Ja to conajmniej przez tydzień nie wjadę na moje bagienko pod warunkiem, że nie będzie padać ale na razie leje. Cóż, może na wiosnę się uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie po tolurexie badyle;/ czym poprawić teraz jeszcze ?

zalezy w jakiej fazie pszeniczka i chwasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwasty liścienie a pszeniczka zaczyna się krzewić jakby musiał bym popatrzeć w tabelkę z fazami;/ siana ok 20 września to co radzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było gdybyś wstawił tu zdjęcie bo wtedy wiadomo ile jest chwastów jaka faza pszenicy i jaki chwast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chwasty są w fazie liscieni to ja osobiscie bym alister+ expert met, koszt ok 85 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...