Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pawlak12345 jak cię skręca to nie musisz czytać my tu jesteśmy od lat więc forum rządzi się naszymi prawami i piszemy co nam się podoba:)

 

szopen czy to już nie jest twoja druga dawka?Ja wjeżdżam w sobotę z saletrą za dwa -trzy tyg będę widział na ile można liczyć w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nie wjedziesz w sobotę trochę zaczęło padać,Ja z II dawką dopiero po niedzieli pojadę RSM-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja rzepak jest (chodzi mi o pojedyńczą rosline) caly uschniety to on się zazielenijak dostanie ciepła i nawozu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie przemarzł korzeń i stożek wzrostu to rośliny się zregenerują; liśćmi nie należy się przejmować, gdyż rzepak bardzo dobrze się regeneruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-Piotr wjechałem spokojnie praktycznie bez większych śladów tylko bieżnik się odbił po zbożach też poleciałem powiedz mi jeszcze do jakiej fazy mogę lac RSM po rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki fungicyd (nieskracający)polecacie na 1 zabieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty chyba miałeś jakąś inną zimę!

jak ci sie nie wyłoży jak ostatnio to zarobisz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz czy zdjęcia przeglądałeś? No właśnie miejmy nadzieję że nie. Takie wyłożenie miałem tylko raz i była lipa! Ten dostał 230 siarczanu i ok 220 białej wczoraj to mu starczy na 2-3 tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki fungicyd (nieskracający)polecacie na 1 zabieg?

 

Alert 1 l (escudo forte)

Inpakt 0,7 l

Topsin 1 l

 

Ja polecam Inpakt dobrze czyści w tej dawce a dodatkowo krzystny cenowo ok 60 zł za 1 l czyli na ha 42 zł na ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Impact znaczy sie?

można by łacznie z tebu 0,7.

 

Inpakt - flutriafol 125g można mieszać z tebu, 0,5 Inpakt razem z chowaczem brukwiaczkiem a 2-3 tyg. później tebu 0,7-1,25 l (w zależności od plantacji)

 

Ja mieszałem 0,5 Inpakt + 0,4 tebu na jesieni w słabszych rzepakach i świetnie zdała ta mieszanina rezultat. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
luki to całe twoje nawożenie jak wygląda?

 

Ciężko jednoznacznie określić całym tym procesem steruje u mnie konkretny sezon i ciągła obserwacja łanu.

W tym roku na jesieni kosztował mnie sporo nerwów co tydzień jechałem z nawożeniem dolistnym żeby doprowadzić go do jak najlepszej kondycji przed zimą łącznie było chyba 4 zabiegi przez cały październik! Tydzień temu dostał 230kg siarczanu amonu (zawsze na pierwszy zabieg) po ok 10 dniach ładuję saletrę z reguły nieco ponad 200kg jeśli biała jeśli Can czy inna to staram się dać tyle żeby te ok 70N w czystym dostał. Teraz nastąpił czas oczekiwania aż wchłonie to co dostał jeśli za 3-4tyg. zakryje ziemię to dostanie znów białą w takiej samej dawce jak ostatnio. Między wierszami nie omieszkam polecieć dolistnie Bor Basfoliar Ekolist, mocznik, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzepak bardzo slaby niby srodek rosliny jest zielony ale reszta zolta co z tego ze dostal dawke azotu 8 marca z tego co obserwuje nic to mu nie pomaga chyba za zimno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie rzepak bardzo slaby niby srodek rosliny jest zielony ale reszta zolta co z tego ze dostal dawke azotu 8 marca z tego co obserwuje nic to mu nie pomaga chyba za zimno
Jeśli pada jeszcze śnieg i jest mróz to co może mu pomóc, poczekajcie do ruszenia wegetacji a ta w zasadzie rusza gdy będzie ponad +5 w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam.....! Niestety z przyczyn nie zależnych ode mnie nie wjadę szybciej niż w piątek no może szybciej coś się uda! U mnie też w nocy było na minusie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki po takiej dawce jaką mu zasadziłes to łaski niezrobił że ruszył wyśmienicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój ruszył wyśmienicie jestem w szoku.

 

W ubiegłym roku ile zabrałeś z hektara ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia 3,7 ale w pojedynczych zdarzyło się ponad 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzepak nic sie nie rusza dostal azot niby srodek jest zielony ale pole wyglada jak spalone i byly to nasiona kwalifikowane tam gdzie zasialem swoj nie zaprawiony jest o wiele lepszy przynajmniej widac ze rosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...