Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

PANOWIE PROSZE O DORADE POMOC.!!!! Chodzi o moja plantacje rzepaku, a mianowicie na jesieni po zasiewie został opryskany tego samego dnia opryskiem Metazanex + coomand ale dawki jak w etykiecie zalecane. I co sie stało po tym oprysku to niemam pojecia- bo to co wschodziło to zaraz zółkło- takjakby było przypalone ale czy to możliwe jak dawki były zachowane??? Ale nie wtym rzecz - patrzac teraz na tą plantacje tak blizej to 1/3 pola jest normalnego rzepaku który pójdzie napewno ale jest strasznie duzo praktycznie wszedzie tam gdzie myślałem ze juz nic tam nie porosnie - jest rzepak ale w wielkości tak jakby dopiero powschodzil- taki zieloniutki- nic tylko chce rosnąc. i z tad tez moje pytanie- cóz mam teraz z tym zrobic?????? ZCy da sie to jakos jeszce uratowac??? Dodam Ze na ten areał sypnałem juz 1-dawkie moczniku 120kg/h. Czy są moze jakies opryski żeby ten mały rzepak tak jakby świeżo wschodzący jakos tak SZYBKO WSPOMÓC żeby dogonił ten normalny??? a może trzeba jakies inne nawozy zastosowac?? Jeśli ktoś wie co mógłbym z tym zrobic to prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na działanie mocznika trzeba długo czekać ,daj teraz 300 kg SALETROSANU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek jak polecisz z opryskiem to dowal mu jakiś witaminek np z Adobu.

Mam pytanko zostało mi jakieś tebu bo jesienią nie skracałem teraz żeby nie skracać pojadę Alertem. Co sądzicie o dawce 0,7l alertu i 0,3 - 0,5l tebu? Ma to sens czy lepiej dać 1l alertu a tebu zostawić na zboża i mieć pewmość że wszystko będzie jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na to żeby po pierwszym oprysku na grzyba polecieć same ścieżki przejazdowe np. 1l/ha CCC takiego jak w pszenicy się skraca. Chodzi mi o mocne skrócenie samych ścieżek przejazdowych żeby łatwiej było oprysk w kwitnieniu przeprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzes skad pomysł z alertem?taka kombinacja to raczej ani nie zaszkodzi ani nie pomoze.wez to tebu na pszenice na t3 a teraz kup cos nowszego niz ten alert.

brukwiaczek pomysł dosc orginalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie . Ale myslicie że to pomoże?? to ktory nawóz najlepiej posiac i w jakich ilościach na ?

/ha- przypomne ze ten rzepak jest taki maluśki ze jakby dop co powschodził- i tez juz posiałem ten mocznik żeby nie przypalic- doradzcie cos........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzes skad pomysł z alertem?taka kombinacja to raczej ani nie zaszkodzi ani nie pomoze.wez to tebu na pszenice na t3 a teraz kup cos nowszego niz ten alert.

brukwiaczek pomysł dosc orginalny

a co polecisz na pierwszy raz w rzepaku w cenie poniżej 80 zł/ha poza tebu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzes skad pomysł z alertem?taka kombinacja to raczej ani nie zaszkodzi ani nie pomoze.wez to tebu na pszenice na t3 a teraz kup cos nowszego niz ten alert.

brukwiaczek pomysł dosc orginalny

a co polecisz na pierwszy raz w rzepaku w cenie poniżej 80 zł/ha poza tebu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez chłopie sypnij szczera dawke saletry a nie troche rzuciłes i to jeszcze mocznika-bład.jak juz bedzie troche lisci zasil go tez dolistnie.

ot cała filozofia.to ma byc rzeepak a nie zyto na piasku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ile tej saletry sypnac na ha??? ten mocznik posialem wczoraj to kiedy moge teraz ta saletre posiac??????? zeby jedno nie zaszkodzilo drugiemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ile tej saletry sypnac na ha??? ten mocznik posialem wczoraj to kiedy moge teraz ta saletre posiac??????? zeby jedno nie zaszkodzilo drugiemu
250 dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co jest lepsze,teraz na rzepak saletra czy siarczan amonu?? a moze nten saletrostan tak jak ktos tam wczesniej podal- i mogłby ktos przedstawic dawki co do tego saletrostanu i siarczanu amonu na ha ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie mam jeszcze, Panowie czy warto inwestować w "ratowanie" rzepaku jeśli teraz ma on wielkość taką jakby dobiero co powschodził???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie nie panikuj tylko siej dzis 200kg siarczanu amonu na ha. i 200kg saletry amonowej na ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz dłużej się zastanawiał to będzie za późno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzes skad pomysł z alertem?taka kombinacja to raczej ani nie zaszkodzi ani nie pomoze.wez to tebu na pszenice na t3 a teraz kup cos nowszego niz ten alert.

brukwiaczek pomysł dosc orginalny

a co polecisz na pierwszy raz w rzepaku w cenie poniżej 80 zł/ha poza tebu itp.

pomyśl o mieszaninie czegoś w stylu proroka, bumpera , tebu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na perwszy raz to tak w zasadzie dla spokojności daje się fungicyd. Po co mieszać jak alert moim zdaniem w zupełności wystarczy. Z drógiej strony zawsze szersze spektrum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po sąsiedzku dziś kadzili cosik po rzepakach. ja czekam na spadek temperatury by potem polecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rzepak zasiliłem 23 marca, nie najlepiej przezimował ale zostawiam.

Mam tylko problem z romanem bo został po jesiennym oprysku i nie wiem czy stosować galere, czy zostawić tak jak jest, a może jest cos innego oprócz galery ale tańsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie po jesiennym zabiegu szablą i metazanexem powychodziły maki ,proszę o wasze sugestie co może je teraz załatwić. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...