Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest nic dziwnego ten plon jest realnie do osiągnięcia. Miałem podobny wynik z Californium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że to niebył rok na bicie rekordów w rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest nic dziwnego ten plon jest realnie do osiągnięcia. Miałem podobny wynik z Californium

tak pewnie że realne ale nie w tym roku kolego i nie z californium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś odstawiłem swój rzepaczek, modliłem sie o 3t /ha bo sasiedzi po 2-2,5 koszą wyszło 4.070 z ha, pole urozmaicone tzn klasa od 3 d 4b, naklady śrenie nie z górnej półki, ale wczesnie posiany i jesienią byl b. mocny. pozdrawiam i zycze plonów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mam rzepaku, ale co rok planuje siać i nigdy mi nic nie wychodzi:/ opłaca się naprawdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wykosiłem średni plon 2,5t z ha. Najlepiej sypał exotik i adriana ale na dobrych ziemiach ciut ponad 3t tak szacunkowo. Jak trochę żwirku albo woda staneła zaraz kich. Najlepszy jaki kosiłem to mieszanka resztek siana gościowi co pozostało mogło być pod 4 t ale na IIIa i intensywna uprawa tak że miejscami padł.

Ja kasuje 370 za godzinę w suchym udaje się 3 ha w 2 godziny ale generalnie 1ha w godzinę w zieloniźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzepak też wykoszony California od 2,5t - 3,0t a Vision jakieś 3,2-3,3t. Ochrona z górnej półki nawożenie jeszcze z wyższej tylko opadów braklo..., mimo że po zimie był mocny a Vision nawet bardzo mocny.

Te plony kolegów niżej sądze, że bardzo możliwe, jeśli tylko dostali deszczu na czas. I że z Californii w to również moge uwierzyć. Nie ma co zazdrościć tylko gratulować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na wstępie chciałem pozdrowić wszystkich rolników, szczególnie tych z lubelszczyzny oraz pracowników służby zdrowia. Dzisiaj u mnie początek żniw rzepakowych. Na razie bez rewelacji, ale tez tragedii nie ma, szczególnie w porównaniu z ubiegłymi latami. Na bliźniaczych działkach: 1.7t/ha(Californium+rzepik ) 3.2t/ha (californium- intensywniejsza ochrona i nawożenie). Wilgotność 10.9; zan 3%.= BODACZÓW- 1.806zł netto. Czy ktos tez tam sprzedawał? U nas straszą, że te zakłady słabo stoją i zanosi sie na bankructwo!? Krecia robota konkurencji czy odrobina prawdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maroLek a czemu dla bodaczowa sprzedajesz jak ellewar daje 1940 netto...ja dziś koszę rzepak jaki będzie znowu front idzie i nie bede ryzykował aczkolwiek nie desykowałem i11 12% mogę złapać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie rzepak też wykoszony California od 2,5t - 3,0t a Vision jakieś 3,2-3,3t. Ochrona z górnej półki nawożenie jeszcze z wyższej tylko opadów braklo..., mimo że po zimie był mocny a Vision nawet bardzo mocny.

Te plony kolegów niżej sądze, że bardzo możliwe, jeśli tylko dostali deszczu na czas. I że z Californii w to również moge uwierzyć. Nie ma co zazdrościć tylko gratulować .

rzepak jest drogi ponieważ każdy dobrze wie jakie są plony w tym roku marne , a na forach to i mają po 4.5 tony/ha ja też mogę napisać ze mi 5 sypał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO jak to zobaczą z agrobiznesu i pujdzie to w eter to będzie gol samobuj przed miastem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NO jak to zobaczą z agrobiznesu i pujdzie to w eter to będzie gol samobuj przed miastem

pójdzie pójdzie bo wiem że ludzie z tvpr agrobiznes itd przeglądają fora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądą obecnie parametry wyściowe ceny skupu, na stronie ZT Bodaczów jest coś takiego:

-nasiona dojrzałe, zdrowe, o właściwym zapachu i połysku

-wilgotność do 7,5%

-zawartość zanieczyszczeń do 2%

-zawartość tłuszczu minimum 40%

-zawartość kwasu erukowego do 2%

-zawartość glukozynolanów do 25µmol/gsmb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NO jak to zobaczą z agrobiznesu i pujdzie to w eter to będzie gol samobuj przed miastem

pójdzie pójdzie bo wiem że ludzie z tvpr agrobiznes itd przeglądają fora

Niech puszczą a za miesiąc się okaże że nie ma rzepaku i cena tak i tak skoczy. To ci na skupie dobrze o tym wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kosiłem odmiana nk oktanus nie dosuszany wilgotnośc 9 plon 4,2 z ha cena 1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się"ukraść" troche rzepaku z pola , z 6ha nakosiłem ok. 10 ton. Rewelacji nie ma ale w moich stronach koszą i po 1,5 z ha. a co najgorsze ,ze nie ma dnia bez deszczu,grzyb wszystko wpie... aż szumi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, jak jeden cały dzień nie pada to święto, darowałem sobie wczoraj a teraz żałuje. Za tydzień to nie będzie co kosić jak tak dalej pogoda nas będzie rozpieszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie już po żniwach rzepakowych 2.5t z ha jak na ten rok to ok odmiana catalina nie desykowany 11-12 wilgotnośc , największy problem to przytulia oprysk stosowany nie tani 1 l metaz i 2l dewrinol z chemirolu co tu zrobić by mieć spokój z przytulią chlomazon jeszcze do tej miesznki dać np.0.2 l czy może coś na wiosnę... u mnie jeszcze dużo rzepaków stoi ale wykosić się nie da koniec tygodnia potopy nadają więc jak ktoś może kosić to niech się nie zastanawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam powiedzcie mi jak macie ustawione kierownice powietrza w bizonie bo ja różnie z nimi kombinuje i nie daje mi to zadowalających efektów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie już po żniwach rzepakowych 2.5t z ha jak na ten rok to ok odmiana catalina nie desykowany 11-12 wilgotnośc , największy problem to przytulia oprysk stosowany nie tani 1 l metaz i 2l dewrinol z chemirolu co tu zrobić by mieć spokój z przytulią chlomazon jeszcze do tej miesznki dać np.0.2 l czy może coś na wiosnę... u mnie jeszcze dużo rzepaków stoi ale wykosić się nie da koniec tygodnia potopy nadają więc jak ktoś może kosić to niech się nie zastanawia.
1,6 l metaz +0,1-0,15 chlomazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam powiedzcie mi jak macie ustawione kierownice powietrza w bizonie bo ja różnie z nimi kombinuje i nie daje mi to zadowalających efektów

 

Ja mam na maxa pod górę i rzepak jest czysty. Jeżeli nie masz sit rzepakowych tylko od zborza to nie zamykaj ich całkiem bo wiatr nie ma jak odwiać plew no i wiatr wbrew pozorom też nie taki mały. Dzisiaj skończyłem kosić srednio 3,3t z ha visby o niebo lepszy od californium, lepiej przezimował i oparł się suszy, ale to przy dużych nakładach... U nas z dopłatą za suchy rzepak wyszło 1900 netto. Paradoksalnie lepiej niż w zeszłym roku gdzie był 4 t ale przy cenie 1280...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...