Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co dajecie na robaka zaraz po wschodach,niektóre mają pierwszą parę liści ale wszystkie są dziwnie pokrzywione od ukąszeń.Mospilan może być..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dursban tańszy i pewniejszy ale temperatura musi być powyżej 15 daj jakiegoś perytroida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z komosą ma juz 6 lisci.Betanal chyba byl za póżno i nie daje rady.Moze jest jakis srodek na starsze fazy rozwojowe chwastow niz dwa liscie?Grakolu wolal bym narazie uniknac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche nie w temacie ale mam kawełek buraków pastewnych i po dzisiejszych przymrozkach -3 do -5 wygladają nieciekawie powstana? a jak wasze.

Witam.U mnie tak to wygląda(wybiórczo) w burakach pastewnych https://picasaweb.google.com/lh/photo/Zb3WK0AzpuPZLb_Vk-7SsQ?feat=directlink Zawsze uważałem że burak wytrzyma przymrozek do -5*C.a widać że jeden burak wytrzymał a z drugiego już nic nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem ze jutro popryskam swoje buraki Asahi i czy można do niego dodać jakieś odżywki zeby nie zaszkodziło, buraki maja 2-4 liscie właściwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z komosą ma juz 6 lisci.Betanal chyba byl za póżno i nie daje rady.Moze jest jakis srodek na starsze fazy rozwojowe chwastow niz dwa liscie?Grakolu wolal bym narazie uniknac

Jakiś betup compakt albo coś fenmedifanem i desmedifanem sobie poradzi ale sam bez dodatków i solidna dawka odpowiednia do fazy buraka. Ewentualnie po 5 dniach poprawka. Nie mieszaj z rzadnym etofumesatem. napisz jakie masz buraki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buraki maja 2-4 liscci .betanal juz po dwoch dawkach 1.2l/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wtedy 3-3,5l betanalu am 11 lub betup copmact albo coś takiego ale nie elity i nie dodawaj nic innego. Jak za 5 dni będzie słaby efekt dodaj 3 litry znowu. U mnie na przeczach buraki wytrzymują jednorazową dawkę 5l/ha. Więc 3,5l możesz spokojnie dać. Etykieta mówi nawet o 6l/ha powyżej 4 liścia ale nie praktykowałem. Na przyszłość nie czekaj. Popatrz co proponują na liz pl w programie herbicyd u mnie działa bez przylepca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maja kemifam super koncentrat 320 ec.dam 2l/ha (nie za odwaznie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wszystkie buraki na 4 liściu czyli 2 para to tak na granicy ale te mniejsze może wykręcić. Daj 1,5l a resztę albo 1 litr po 3-5 dniach jak bedzie widać co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kemifam super koncentrat 1,5L + goltix 1,5L w maksymalnie 200l wody na ha komosy 10cm nawet kładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile można dać z Oblixem 2l/h Lontelu ? mam małe rumianki przepuscił mi po 1 zabiegu i na kilku polach małe ostrożnie myślicie że 2 i 3 zabiegu jak dam 0,15 nie przypalk buraczków maają niektóre lisćienie a niektóre już pierwsza parę lisci właściwych raczej większość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta reszta co to? czy to jest szarłat? stosowalem powertwin w dwace 1 litr na ha i burakomitron 1 litrt na ha i safari 9 gr i drugi zabieg 1 litr powertwin i safari 25 g i troche ma przypalone liscie ale jest nadal...powinno to zabrac tym bardziej ze zabieg po zabiegu 5 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten uciążliwy chwast to poziewnik tylko znalazlem poziewnik polny i szorstki czy to jest to samo??

??

czym to zwlaczyc? ma juz okolo od 2 do 6 cm??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam acord w dawce 2.5 l na ha dac tylko ze tam jest napisane ze bierze poziewnika szorstkeigo... pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to na pewno poziewnik jego korzenie siegaja w ziemi do 10 cm

nie wiem czym to zwalczyc jakby ktos mial pomysl na to w miare tani jeszcze oprocz gracy:) safari i powertwin nie daly rady pewnie acord tez nie da razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie

 

w sobote dawal 1 litr powertwinu 25 gr safari dzis 2.5 litra acordu jutro myslalem prysnac od jednoliscennych w dawce 2 litry na ha leopradu gdyz jest tego sporo i troche perzu sie trafai czy nie bedzie zbyt wczesnie? nie uszkodzi burtakow?

rzedy znac buraki w fazie ponad 2 -4 lisci wlasc. nie za duzo tej chemii??

 

czy moze poczekac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po dwoch zabiegach nie widze sensu przeprowadzania trzeciego zabiegu oprócz zwalczania jednoliściennych, chodz i te są zatrzymane przez etofumesat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich opadach pojawiło się masa prosa czy można łączyć np B E E T U P TRIO - 2 zabieg 1,5l z leopardem 1l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...