Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam do środy o wiele bliżej niż do gosławic i z limitu nie rezygnuje. Jedno co mnie rozwala to remont gosławic 2 lata temu po co to było? ale w końcu ważne że jakiś znajomy ma firmę budowlaną i pewnie kaska poszła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw Pfeifer&Langen przerzuci was do innej cukrowni a tą co zamykają sprzeda na złom a plac pod supremarket. Oni tak robią ze swoimi cukrowniami. Nastepny na kolejce jest niby Gostyń bo nie ma oczyszczalni a działka prawie w centrum miasta. Wyśmienita lokalizacja. 2 lata temu podobnie zrobili z Górą z dnia na dzień zamkneli i koniec. Teraz buraki z tamtej strony dzień i noc wożą tiry do M. Górki. W swoich planach w/w firma chce wybudować jedną dużą cukrownie która bedzie cały rok przerabiać jakiś półprodukt a pozostałe będą owy półprodukt wytwarzać ale czy to im wypali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak u was z dostarczaniem wysłodków bo ja zaczynam już się powoli wściekać . Zamówiłem w balotach i jest już ponad miesiąc po zakończeniu dostawy i nic nadal nie przywieźli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no prawdopodobnie tak ale to co w tym roku odpierdzielili w środzie z cukrem to też niezłe jaja

Co masz na mysli bo moje też tam badali i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak u was z dostarczaniem wysłodków bo ja zaczynam już się powoli wściekać . Zamówiłem w balotach i jest już ponad miesiąc po zakończeniu dostawy i nic nadal nie przywieźli

w kojej okolicy baloty przywieżli po 5 tygodniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja myślałem że coś kombinowali.

kombinowali w silosie z kilofami przez to mieli potem opuznienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście nieźle kombinowali. Kilka lat temu w M. Górce to znowu kombinowali z lewym cukrem który wywozieli przyczepami. Ale głowy się za to posypały. Innym razem taki kopiec nasypali że nieprzewietrzyli go dobrze i zroił się etanolik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Sudzuker maja powrocic limity buraczane z poczatku nawiazywania kontraktow z cukrownia gdyz odeszlo od nich prawie20% plantatorow wiec bedzie dobrze.... juz walcza o chlopow hehe... przez dwa lata ma byc cena co teraz ... a potem pojdzie raczej wzwyz ... i oby tak bylo pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Sudzuker maja powrocic limity buraczane z poczatku nawiazywania kontraktow z cukrownia gdyz odeszlo od nich prawie20% plantatorow wiec bedzie dobrze.... juz walcza o chlopow hehe... przez dwa lata ma byc cena co teraz ... a potem pojdzie raczej wzwyz ... i oby tak bylo pozdrawiam

 

A skad wiesz, ze 20%?To jakas sprawdzona informacja z koncernu?

Jesli tak, to to faktycznie sporo ludzi odeszlo, ciekawe jak to sie teraz potoczy...

Rowniez pozdrawiam.

A zdlales juz swoje buraki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A skad wiesz, ze 20%?To jakas sprawdzona informacja z koncernu?

Jesli tak, to to faktycznie sporo ludzi odeszlo, ciekawe jak to sie teraz potoczy...

Rowniez pozdrawiam.

A zdlales juz swoje buraki?

 

potwierdzone od kierownika ze 20% zrezygnowalo, ja limitu nie sprzedaje i teraz bedzie mi pola brakowalo pod buraki ale jakos to bedzie sie powoli zalatwiac, a buraki mi przedwczoraj zabrali i mam nadwyzke 15ton, heh za duzo cukru bylo hehe.. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cukrownia gosławice jest likwidowana z powodu kłopotów finansowych Pfeifer&Langen . Niema jeszcze decyzji czy więksi plantatorzy będą sprzedawać buraki do innej cukrowni a mali wypadną z interesu , czy cukrownia odda limit za

dopłate . Pracownik cukrowni gosławice poradził mi żeby złorzyć wniosek do ARR

bo mogę zostać z limitem ktury sprzedam za grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś oDebra1li odemnei buraki było ponad 7 tirów licze około 200t do zdania miałem 128t ale na umowie mam 168t jeszce nie wiem jaki cukier, ale dobrze że ponad jednego tira oddałem na sąsiada, da po 10 zł/t a tak bym miał po 4zł/t, mawet niezły plon z 3ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś oDebra1li odemnei buraki było ponad 7 tirów licze około 200t do zdania miałem 128t ale na umowie mam 168t jeszce nie wiem jaki cukier, ale dobrze że ponad jednego tira oddałem na sąsiada, da po 10 zł/t a tak bym miał po 4zł/t, mawet niezły plon z 3ha

mały błąd powinno byś 10 zł/dt i 4 zł/dt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto wie jaki przyjęto w tym roku kurs euro do przeliczenia ceny za burak?

po 3,7zł tak jak dopłaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z inspektorem i u nas wszyscy mają w tym roku wysokie plony około70 ton/ha, mi wyszło równe 80 t/ha polaryzacja niewysoka 16.7 w innych latach było lepiej raz miałem nawet 20,5.

Pozdawiam plantatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta polaryzacja to jakies jaja mial ktos wiecej jak 18%w tej kampanii? Nie wierze im ze byla tak niska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrezygnował ktoś z uprawy a należał do cukrowni kluczewo? w przypadku rezygnacji to ona obowiazuje juz od przyszłego roku? i kiedy bedzie wiadomo czy cukrownia zgodziła sie na rezygnacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ta polaryzacja to jakies jaja mial ktos wiecej jak 18%w tej kampanii? Nie wierze im ze byla tak niska

Ja wierzę. Taką mieliśmyw tym roku pogodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...