Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei jestem innego zdania. Oddałem buraki ok 1.5 miesiąca temu i najgorszy transport miał polaryzację 17.86 a najlepszy 18.43 tak więc średnia wyszła ponad 18 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas miał polaryzacje 20% ale plon około 35-40t/ha za mało nawozu dawał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrezygnował ktoś z uprawy a należał do cukrowni kluczewo? w przypadku rezygnacji to ona obowiazuje juz od przyszłego roku? i kiedy bedzie wiadomo czy cukrownia zgodziła sie na rezygnacje.

Cukrownie mają czas do końca stycznia 2008 na podjacie decyzji czy przejmują inicjatywe.Jęsli nie to agencja powinna przysłac pismo czy konkretny plantator załapał sie w tych 10% inicjatywy plantatorskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziś orać pod pole na którym miały być buraki i zawsze daje nawóz pod orkę i w takiej sytuacji nie wiem co zrobić najwyżej zostawie i na wiosne zaoram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oraj na wiosnę zaoraj teraz a nawóz daj na wiosnę pod agregat jeżeli nie masz teraz nawozów (kasy na nie), a jeżeli masz to zaoraj i nawozy posiej po wierzchu.

Ja zawsze daję przed sianiem 200kg fosforanu amonu 300kg soli potasowej i 250kg saletry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak z orania i tak by dziś nic nei wyszło tyle deszczu napadało ze ledwo co można wejść na pole a co tu mówić o oraniu a pozatym to jest adwent i ojcec powiedział ze do świąt nic na polu nie można robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poryjesz pługiem w mokrej ziemi to aby spiepszysz struktórę. Daj sobie spokuj do wiosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja orałem w tamtym tygodniu wtorek środa czwartek po przymrozku pole po burakach i kukurydzy tak rekreacyjnie po 1,5 ha na dzień i powiem wam lux to szło ciągnik na podmarzniętej ziemi ma siłe jak na drodze zaorał bym wszytsko ale pomagałem sąsiadowi buraki kopać bo też ta zima go przytrzymała i co powinien buraki zostawić do wiosny bo adwent. Z takim myśleniem daleko nie zajdzie się, byscie nawet tak nie gadali , jak są warunki to trzeba wykorzystać , jak będzie 2 dni bez opadów to w tym tygodniu posieje jeszcze 2,5 ha pszenicy ozimej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 25 hekterach ziemi mozna robotę odłożyc na później burków nie mozna odłożyć na później tylko trzeba kopać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma ciężką ziemię to nie może jej orać na wiosne bo z tego nic nie będzie baryły jak pięści ,i po burakach a jak ma się lżejsze ziemie to na wiosnę po orce do księdza żeby zamówił deszcz żeby były jako takie wschody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nasiona ozimej więc posieje jak się da , a jarą boje się żeby nie wymarzła jak by było tydzień ciepła i by wyszła nad powierzchnię gleby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze tak lepiej zasiac jara w grudniu

ja dla hecy zasialem jara 3istopada, w tej chwili ma kielek na 0,5 cm ja bedzie dalej zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeniesmy się na temat o pszenicy , maskin a jaka powierzchnie tak zasiałeś,u nas 3 list to był ostatni możliwy termin do siania , chyba że w tym tygodniu obeschnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy istnieje możliwość czasowego zawieszenia uprawianie buraków np. na okres dwóch lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się czy istnieje możliwość czasowego zawieszenia uprawianie buraków np. na okres dwóch lat

 

no raczej nie ma problemu, gdyż limit można wydzierżawic na dwa lata właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a liczone są tony z umowy czy te faktycznie odstawiane w danym roku bo w moim przypadku jest tak że na umowie mam 79t a faktycznie mogłem w bieżącym roku odstawić tylko 68t a klasie A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież nie do ciebie jak masz oddać po 40zł to lepiej wydzierżawić za 10 i sprzedasz po 110 za tonę albo mniej siać.nadwyżka i tak jest zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damian nie denerwuj sie, wydzierzawie limit po 15 zł, za buraki wezme 90 zł, ty wezmiesz jeszcze doplate...juz lepiej gorczyce zasiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dopłatą cukrową jest tylko bałagan powinno co roku we wniosku podawać ilość ton zakontraktowanych i spokój.takie rzeczy mnie nie denerwują (odpowiedzi) denerwuje mnie prawo w tym państwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodonie mozna zawiesic limit i spokojnie biorac doplate nie siac 1 rok burakow. A moze tak wszyscy zrobmy ,to by mieli problem ci co wymysleli tak niska cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...