Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

skandynawia to troszeczkę inna bajka chyba, że chcecie płaciĆ takie podatki (w zasadzie to je płacicie); a wypowiedzi na temat izb rolniczych są po prostu drwiną (to tak jakby nie uznawaĆ prezydenta kraju) wiecie jaka jest frekwencja w wyborach przedstwicieli do izb rolniczych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie było żadnej bijatyki???

 

 

Szkoooda!

 

Co prawda, żadne protesty przeciwko likwidacji cukrowni nie pomogą, ale zawsze chłopaki by się rozgrzali czyniąc tumult...

 

Fajnie było, gdy chłopaki z SOLIDARNOŚCI ze Stoczni Gdańskiej witali Margaret Tatcher okrzykami "ratuj naszą stocznię" w sytuacji gdy to właśnie ona zlikwidowała stocznie (i kopalnie) w Anglii i przetrąciła kręgosłup angielskim związkom zawodowym.

 

My wykrzykujemy nie te hasła co potrzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos dostal jaks decyzje z ARR odnosnie rekompensaty za odstapienie z produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos dostal jaks decyzje z ARR odnosnie rekompensaty za odstapienie z produkcji?

Jak sie nie myle to maja czas do końca marca ale teraz to raczej będzie informacja od cukrowni bo to one przejeły inicjatywe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś czytał ostatni artykuł w "ChD" pod tytułem "Łapy precz od Łap!"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos dostal jaks decyzje z ARR odnosnie rekompensaty za odstapienie z produkcji?

Jak sie nie myle to maja czas do końca marca ale teraz to raczej będzie informacja od cukrowni bo to one przejeły inicjatywe.

 

 

wszystki cukrownie?

bo u nas sudzucker najpierw cos kombinowal ze sam odkupi i robil ankiete a pozniej sie wycofal w ostatniej chwili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie wielkie sa wasze cukrownie bo do tej co ja należe to 550tys.ton, bedzie robiła jeszcze 2 tygodnie i koniec kampani na ten rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moich okolicach buło 6 cukrowni i wszystkie zamkneli więc skończyłem chodowle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zamkneli ta co miałem pod nosem 6km odemnie teraz mam 85km, napisałem o rezygnecje ale gościu z cukrowni powiedział ze to chyba bedzie obowiązywać od przyszłego roku, czyli w tym jestem jeszcze skazany na buraki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak... znaczy przyszłość polskiego rolnika jest w rękach Ukrainek (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie ,to dlaczego siejemy buraki skoro tak malo placa?Gdzie do cholery te nasze zwiazki plantatorow co one robia?Moim zdaniem biora tylko nasze piniadze bo jakby sprawa dotyczyla rolnikow francuskich to na pewno inaczej bylaby zalatwiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie związki są tylko po to żeby kasę wyciągnąć należę i należałem do kilku i wszędzie to samo najlepiej wziąć i rozpędzić całe to towarzystwo polacy nigdy się nie dogadają tylko patrzą jak by tu drugiego przekręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście dzis program Tydzień? Ale pocisneli ich wszyscy tych dwoch łosi z KSC to buraki takie dwa że tylko na taczke i na produkcje:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie na tym polega niedorozwój polskiego sektora rolnego.

 

Rzecz nie polega tylko na tym, że by ładnie produkować buraczki, świnki i proso - bo to byle Hutu potrafi - tylko na takim oprzyrządowaniu adminostracyjnym i prawnym rolnictwa, aby było wydajne i dochodowe...

 

Ale to nie dla nas, Polaków, robota...

 

Nasza wizja rolnika, to takiego, co lekko się zatacza w gumiakach na gumnie i mu się wszystko należy od rządu, od ministra, od społeczeństwa.

 

Dlatego też w dupę będziemy brali, az miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy składaliście decyzje o odstąpienie od produkcji, a tak naprawdę to był sondaż przeprowadzony przez ARR wraz z cukrowniami i teraz wiedzą, którą cukrownie zamknąć a gdzie zostawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak chciałem się odwołać do związku plnt. bo płacą po 40PLN/t buruna ponad plan, niech kolesie działają bo ku**a skandal , że tak płacą to koleś z mojego rejonu ponoć wyjechał na narty w Alpy na czas kampani. Ponoć została kasa z zeszłorocznych składek i mają szkolenia w Szwajcari.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wy składaliście decyzje o odstąpienie od produkcji, a tak naprawdę to był sondaż przeprowadzony przez ARR wraz z cukrowniami i teraz wiedzą, którą cukrownie zamknąć a gdzie zostawić

 

Bzdura... ARR jedynie administruje mechanizmami unijnymi i nie ma żadnych możliwości własnego działania.

 

Cukrownie są prywatne i kierują się wyłącznie własną opłacalnością i obowiązującymi przepisami unijnymi, a nie względami patriotyczno czy debilno-historycznymi... Taka spiskowa teoria Alka jest szalenie interesująca i nośna dla analfabetów, tyle że nieprawdziwa.

 

Od lat wiadomo, że UE zrezygnuje z cukru w Europie, a tu masz... spisek żydokomuny, wiadomych sił i cyklistów, którzy ponoszą plugawą swą rękę na prapolskie buraczki i prapolskiego rolnika, który tak przecudnie opanował tę niezwykle skomplikowaną technologię produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj coś mi się wydaje, że Ramzes też buraczki sieje bo taaak płacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjechał na narty w Alpy na czas kampani. Ponoć została kasa z zeszłorocznych składek i mają szkolenia w Szwajcari.

 

a myślicie że po co są związki żeby się wstawiły za rolnikiem? ale najpierw trzeba szkolenie zrobić

poza odr reszta organizacji rolniczych to żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiazki zawodowe i to nie tylko rolnicze sa to odłamy terenowe Parti politycznych bo przeciez kolesie z parti muszą gdzieś umieścić swoich

" przyjaciuł" od kieliszka ,rodzine itp. Gdzie na świecie jest tyle zwiazków zawodowych co w Polsce? Płacąc składke na zwięzek plantatorski producentów cukru dostaje każdy liste i moze sobie wybrać komu przekaże pieniadze. i tek jest z każda dziedzina produkcji w rolnictwie.I zwiazki zawodowe zamiast walczyć o prawa rolników to walczą miedzy soba.Powinien być jeden zwiazek rolniczy i koniec a nie setki jakiś mutantów które tylko patrza jak kase wyciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramzes,

przedstawiciel cukrowni, chyba chodziło o cukrownie Łapy powiedział, że duża część plantatorów w tym rejonie złożyła i tak rezygnacje także dane skąś miał. Jeżeli chodzi o mechanizmy Uni a własne działanie ARR to Unia raczej nie popiera skupów interwencyjnych, a za analfabete się nie uważam czytać i pisać umie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alek - to, że plantatorzy składali rezygnacje - to jedna sprawa...

 

To że cukrownie (które są prywatne) postanowiły złożyć własną inicjatywę, korzystniejszą dla siebie, to całkiem inna inszość...

 

Ich decyzja została podjęta na poziomie władz Kompanii (po uzgodnieniach na szczeblu unijnych producentów cukru w UE) a nie na poziomie jednej cukrowni, która nie ma nic do gadania i do momentu podjęcia decyzji przez Kompanię nie jest nawet pewnie informowana o szczegółowych planach...

 

Tak więc "przedstawiciel" cukrowni mógł gadać co mu się podobało, bo to i tak nie miało zadnego znaczenia... może zresztą sam nie wiedział...

 

A o jakich "skupach interwencyjnych" mówisz??? Na rynku cukru???

 

Co do analfabetyzmu - nie o Ciebie mi chodziło (przepraszam za niechciany efekt!). Chodziło mi o to, że wszelkie teorie spiskowe - traktuję jako prawdę dla analfabetów...

 

erdem - niestety masz rację... związki zawodowe są tylko łupem politycznym, obsadza się je swoimi kolesiami na tyle dobrymi, że trzeba dać im coś do zabawy i żeby mieli z czego żyć... a za mało dobrymi, zeby ich zrobić posłami i dyrektorami departamentów.

 

Tragedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...