Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja dalem elite 1l+ metamitron 1l .... 1 dzien po zabiegu i jeszcze buraki zyja ... kiedy jechac z druga dawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na pierwszy raz dałem 700g metamitronu,160g fenmedifany, 160 desmedifanu i 50g ethofumesatu. Buraczki w fazie pierwszych liści.

A u mnie w/w dawka powaliła buraki które były na liścieniach po tygodniu mimo ze nie powinna według etykiety. Jakieś 20% zmieniło kolor liści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem Sherbem ciekawe jak sie sprawdzi do drugiego zabiegu dodalem Gramanu bede meldowal o efektach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na pierwszy raz dałem 700g metamitronu,160g fenmedifany, 160 desmedifanu i 50g ethofumesatu. Buraczki w fazie pierwszych liści.

A u mnie w/w dawka powaliła buraki które były na liścieniach po tygodniu mimo ze nie powinna według etykiety. Jakieś 20% zmieniło kolor liści.

 

po etofumesacie buraki marcza swoje listki troche nie wiem dlacego moze to przez to ? sprawdz

 

Ja na pierwsze 2 zabiegi daje torero 2l/h i nie widze otrzeby dawac narazie nic wiecej do tego bo czysci jak do tej pory ładnie:-D i nic z burakami sie nie dzieje:-d a na 3 zabieg albo juz do drugiego warto cos domieszać:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na pierwszy raz dałem 700g metamitronu,160g fenmedifany, 160 desmedifanu i 50g ethofumesatu. Buraczki w fazie pierwszych liści.

A u mnie w/w dawka powaliła buraki które były na liścieniach po tygodniu mimo ze nie powinna według etykiety. Jakieś 20% zmieniło kolor liści.

 

po etofumesacie buraki marcza swoje listki troche nie wiem dlacego moze to przez to ? sprawdz

 

Ja na pierwsze 2 zabiegi daje torero 2l/h i nie widze otrzeby dawac narazie nic wiecej do tego bo czysci jak do tej pory ładnie:-D i nic z burakami sie nie dzieje:-d a na 3 zabieg albo juz do drugiego warto cos domieszać:-D

torero ma 150g/l etofumesatu wiec ty lejesz 300g/ha i moze on poparzyć buraki ale wtedy gdy jest wysoka temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kemifarm Superkoncentrat 320ec+Gladiator 70WG+Focus Ultra 100EC tym pryskalem we wtorek dzisiaj badylko juz uschlo:D a buraczki rosna:) w srode nastepny zabieg ale dodam kemironu moze i tegoz flirta choc drogi troszke.... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po torero po ilu dniach mozna efektu szukac w buraczkach ? Bo pryskałem w piatek i sobote to widac juz pousychane a spora czesc takie podwiedniete ale zielone... hmm Kiedy poleciec 2 zabiegiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie jest metamitron pozatym ja nie sieje rzepaku narazie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Torero jest ok ale czy zalatwi samosiewy rzepaku,

załatwi metamitron lub triflusulfuron (safari) ale dla mnie w tym roku luz nie zasiałem burakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano prysnołem buraki 2l kemifamu +0,4 kemironu na 1,72 ha

 

Wschody do przyjęcia rządeczki ładnie znać (16 dni od siewu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnei tez rzadeczki znac:-D kurde tylko nei zwezilem w MF przodu:/ i ledwo na styk sie miesci:/ chyab bedzie trzeba go zwezic:/ ehhh

 

0,5l Perenalu na male buraczki nie zaszkodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no u mnei tez rzadeczki znac:-D kurde tylko nei zwezilem w MF przodu:/ i ledwo na styk sie miesci:/ chyab bedzie trzeba go zwezic:/ ehhh

 

0,5l Perenalu na male buraczki nie zaszkodzi ?

zaczekaj na 2 liscie wlasciwe bo ci sie "zaczubią"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Torero jest ok ale czy zalatwi samosiewy rzepaku,

załatwi metamitron lub triflusulfuron (safari) ale dla mnie w tym roku luz nie zasiałem burakow.

Metamitron zalatwi tylko trzeba go dac tyle ze kieszen nie wytrzyma a safari jest pewnym i napewno tanszym rozwiazaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos wie w jakiej cenie jest Powertwin 400 SC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsiałem pierwszą dawkę azotu. Saletra amonowa (34% N) - 192 kg/ha.

Żeby tak chciało popadać. Kapuśniaczek przez 4-5 godzin byłby wymarzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojek dzis opryskal perenalem 0,5l na h i burak w fazie liscieni ciekawe co bedzie ? hmm zaczynam sie martwic:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak opryskał pod wieczór to gów... im będzie ,buraki znacznie gorzej znoszą środki na dwuliścienne. ja zawsze jadę jak jest ok70proc wschodów miesznką betanal elite1l i metamitron 700g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy sporo ludzi przesiewało buraki

 

Jutro jak będzie pogoda pryskam 2x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z przytulia... zostala po pierwszym zabiegu... wczoraj zrobilem 2 zabieg elite 1l +safari 30 g + kemiron 0,1+ gallant0,3 l... nie wiem czy przytulie to wezmie a ma juz miescami p 2 okolki. jak nie pomoze to czym ja sieknąć? samym kemironem a jak tak to ile mozna zaaplikowac? buraki w fazie 2 lisci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z przytulia... zostala po pierwszym zabiegu... wczoraj zrobilem 2 zabieg elite 1l +safari 30 g + kemiron 0,1+ gallant0,3 l... nie wiem czy przytulie to wezmie a ma juz miescami p 2 okolki. jak nie pomoze to czym ja sieknąć? samym kemironem a jak tak to ile mozna zaaplikowac? buraki w fazie 2 lisci

 

Kombinacja, którą zastosowałeś w drugim zabiegu powinna poradzić sobie z przytulią. Jeśli problemem jest przytulia to rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem jest etomufesat (np. Kemiron). Co do dawki to już potrzebne własne wyczucie uwzględniając oczywiście dawki środków z poprzednich dwóch zabiegów.

Ja bym nie wyolbrzymiał przytuli jako wielkiego problemu, poniważ nie jest ona dużym zagrożeniem dla buraka (chyba, że jest jej zatrzęsienie). Ponadto przy zbiorze na jesieni z przytuli pozostaną już tylko cienkie wyschnięte nitki, które nie utrudniają kopania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z przytulia... zostala po pierwszym zabiegu... wczoraj zrobilem 2 zabieg elite 1l +safari 30 g + kemiron 0,1+ gallant0,3 l... nie wiem czy przytulie to wezmie a ma juz miescami p 2 okolki. jak nie pomoze to czym ja sieknąć? samym kemironem a jak tak to ile mozna zaaplikowac? buraki w fazie 2 lisci
Jabym ci polecił 0,2 kemironu super koncętratu+0,15 treflanu 480EC to powinno pomuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...