Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W Cukrowni Krasnystaw w tym roku miałem zanieczyszczenia 8-10% w ubiegłym roku średnio 11,5% może, dlatego że należę do ludzi, którzy nie dają łapówek i nie kradną, ale plony i zawartość cukru miałem bardzo wysokie, więc ch… im w du…..

Wiele osób siedzi w cukrowni i pilnuje z domu dzwonią, jaki samochód i załatwia nawet tym się chełpią. W tym roku jeden rolnik dał wysoka łapówkę a buraki miał straszny syf, ale mysz się zrąbała i buraki trafiły na inną zmianę dowalili mu procent, więc poszedł na skargę do dyrektora i parę osób straciło pracę normalnie kicha. Znajomemu załadowali cukier i przysypali wapnem by wywiózł z cukrowni. Chyba, dlatego taki wysoki procent zanieczyszczeń i po zakończeniu kampanii mały wydatek cukru mimo wysokiej polaryzacji a polskie cukrownie chylą się ku upadkowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem się u gościa z zanieczyszczeniem 1,2 % a jeśli chodzi o to że robi atomat to niby tak ale i tak baby poprawiają raz jak byłem z burakami to podczas pobierania buraków z naczepy wbił się tak kamień w tą maszyne że nie mogli wyciągnąć

 

plusem jest to że jak wązy się 2 przyczepy to próba jest z jednej , z tej której mi się podoba i tak samo w którym miejscu czy przód czy tył przyczepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to u nas tak nie było brali z miejca gdzie nie było łańcucha a przyczepę wybierali bo wyświetlał się stop. Raz gosciu zawcześnie wystartował i pogioł tą rurę wtedy były zaraz inne procenty aż nie naprawili. Automatycznie to jest to tylko pobierane a czyszczone przez panie które niekiedy upchną jakiś kamyszek który przypadniem trafi do próby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O to u nas tak nie było brali z miejca gdzie nie było łańcucha a przyczepę wybierali bo wyświetlał się stop. Raz gosciu zawcześnie wystartował i pogioł tą rurę wtedy były zaraz inne procenty aż nie naprawili. Automatycznie to jest to tylko pobierane a czyszczone przez panie które niekiedy upchną jakiś kamyszek który przypadniem trafi do próby.

 

włąsnie grześ jak ja woziłem to u nas mnie to wkurwiało ze musiałem stanąc tam gdzie oni chcieli i tak mi z 4 razy łańcuch zerwali raz to mi ten łancuch wzioło z burakami i miałem 42% a jak wiechałem drugi raz to 6%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam już wyniki cukru żadnej regularności i rewelacji od 15,9 do 16,8% a azotu miałem 10,3 do 18,5 ppm. A tak i 10t cukru mi nabiło. No teraz mnie ciekawi cena zwłaszcza za te ponad kontraktowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi miejska górka brała z październiku to miałem średni procent cukru 15.45 a azotu średnio 13.88 i dostałem 118 zł za tone. nie wiem ile płacą za ponad kontraktowe buraki bo takich w tym roku nie odałem bo miałem razem do odania 212t a odałem 208t szkoda tylko ze taki słaby cukier ale mozna powiedziec że udały sie buraki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to azotu oco chodzi co to jest ja nic nie wiem o takim parametrze?:D w cukrowni lublin jest cos takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrali mi dzisiaj buraki, to była męka, musiałem na czyszczarke lac wode z beczki a wczoraj cały dzień robiłem drogę bo kierowcy odjechali i powiedzieli ze nie będą wozić. W tym roku przeżyłem koszmar z tym odbiorem.

Pozdrawiam w oczekaiwaniu na wyniki próby:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No mam już wyniki cukru żadnej regularności i rewelacji od 15,9 do 16,8% a azotu miałem 10,3 do 18,5 ppm. A tak i 10t cukru mi nabiło. No teraz mnie ciekawi cena zwłaszcza za te ponad kontraktowe.

 

To mały cukier miałeś u mnie 18,5 % średnio a ja nic nie dawałem dolisnie ale u ciebie więcej ton buraków

kontraktowałeś przy jakim cukrze ja przy 17,5 % to miałem 62 tony nadwyżki

dzisiaj się dowidywałem to pozakwotowe tak jak pisałem zapłacą ale jak nie dokupie sobie limitu to o te 62 tony na 2 rok mniej posieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wam sie spisały w tym roku buraczki???Ja mam jeszcze na polu odbuur planowany 12 styczeń +2 tygodnie opuźnienia=?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr ja mam takie pytanie jeszcze ? Czy ty masz jakieś fotki tego stolla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie w tym roku taki cukier i u nikogo nie wskoczył na 18%. Jak było sucho nie było masy, a jak napadało to cukier uciekł. Ważne że mam je z głowy.

Ja na umowie mam przy 16% polaryzacji więc trochę mi nadbiło. A nie zrobią ci przechowywania cukru bo u nas coś takiego cukrownia wykombinowała. I jak mam w tym roku nadyżke to za rok mniej sieję o tą nadwyżke. Tylko niewiem jak bedzie w tym roku bo generalnie brakuje im cukru a umowy z Pepsi i Cola mają podpisane na cukier wiec pewnie bedą zadowoleni że bedą mieli co sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na umowie jest 16 % ale inspektor przy kontraktacji miła śr plony z kilku lat i policzyliśmy ile ha mam posiać przy 17,5 % cukru zresztą wszyscy tak kontraktowali

 

 

center nie mam fotek a gdybym miał to już byłyby na agrofoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ... A można by kiedyś zobaczyć taką fure u Ciebie ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę racja ze droga dość wąska i trzeba było cofać 50 metrów ale ci kierowcy co chcieli to cofali bez problemu trafiali się jednak tacy co mieli to głęboko w d...

Teraz musze szukać innego miejsca na następny rok bo nie mam pola przy drodze asfaltowej tylko musze ludzi się prosić a ludzie jak ludzie różnie to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda ... A można by kiedyś zobaczyć taką fure u Ciebie ?:D

 

nie wiem czy stoll to fura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to tak.. ja mam Kleina 3000 i tak teraz myślimy o sprzedaniu go i moze zakupie czegoś innego. taki stoll jak twój chyba był by w sam raz do naszego gospodarstwa:D Możesz napisać cos o jego wydajności ile za niego dałeś kto Ci sprowadzał, Czy MF255 da z nim rade sobie? Możesz odpowiedz mailem puścić:D Z góry dzięki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem rozliczenie i wyszło średnia polaryzacja 16,4 i dostałem po 130 zł za t a za pozakontraktowe po 117zł za t netto. Jak doliczyś do tego dopłatę to koło 175 zł za t wyjdzie więc jest mniej niż rok temu o 60 zł na t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troszke tańsze ci wyszły jak mnie

 

Dobija mnie bajzel na tym forum i myśle że trzeba się przenieś z dyskusjami o burakach na agrofoto co wy na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z karami wyplacanymi przez cukrownie za niedotrzymanie terminu odbioru? podobno 3zl za kazda tone za kazdy dzien po 7 dniach od wyznaczonego terminu czy to prawda? czy trzeba sie dopominac o te pieniazki czy cukrownia sama dolicza do faktory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś stosuje z was Kemire? jaki rdzaj pod buraczki stosujecie? w jakiej dawce kiedy? oraz ja mysle jako zastosowanie dodatkowe więc np 225kg na h jest uzasadnione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...