Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra nie będę pisal, jesli kogos wprowadzilem w blad to sorry:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam takie nietypowe pytanko, czy próbował ktoś może C-330stke na trasie ile może spalić? To znaczy na ile kilometrów wystarczy cały bak, apropos C-330 mam link gdzie jest niezła 330M Naprawde warto popatrzeć . Mnie podobają sie szczególnie te tylne lampy.

http://www.farmphoto.com/photography/message.asp?dsply=all&mid=282626&gkp=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie wyglądają te kierunki z przodu. Mogli coś lepszego wykombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiał ktoś moze hamulce w c-330. moze ktoś szczegółowo powiedzieć co dokładnie trzeba zrobic i jak się za to zabrać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz go podnieś odłożyć koło odkręcić zwolnice i już jesteś przy hamulcu. Jak zmieniasz szczęki nie zapomnij o bebnach chociaż je przetocz jak mają rowy.

A jak będziesz odkręcał od strony blokady to najlepiej ją wciśnij i zablokuj jakims ciężarkiem bo jak ci wypadnie tuleja załanczająca blokadę to będziesz musiał wyjąć akumlator i się pomęczysz aby to z powrotem styknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ansu odpowiesz mi

Przeczytaj moje posty odpowiedzi w temacie „Wszystko o Ursus C-330 - Tylko i wyłącznie TU” strony 32,33 i wcześniejsze znajdziesz większość odpowiedzi na temat wspomagania w mojej C330 jakby, co odpowiem na szczegóły

 

 

Czy moglbys zapodac zdjecia,zeby mozna zobaczyc jak to wyglada??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , mam takie nietypowe pytanko, czy próbował ktoś może C-330stke na trasie ile może spalić?

Na 100 kilometrów spaliła 20 l on. Ciągnęła beczkę 4.5tyś lit.. Połowę z tej trasy pełną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .

Bardzo bym prosił o napisanie mi różnicy pomiędzy zwykłą C-330 a C-330M

Co ma takiego C-330M czego nie ma zwykła C-330stka ?

roznic jest kilka pierwsza zauwazalna to skrzynia biegow (inne przelozenia) przstosowana do silnika perkinsa 38 km(dla niewtajemniczonych massey ferguson) inna obudowa sprzegla podniesiono obroty maks, silnika do 2250ob\min bez obciazenia zamist jak dotad 2200 skutkiem czego musiano zmniejszyc kolo zamachowe rowniez pompa wtryskowa ma nieco inna konstrukcje niz jej starsi kuzyni atak poza tym to stary dobry ciapek z ktorym nie mialem wiekszych problemow oprocz tych opisywanych juz na lamach tego portalu

 

/edit

mam 6 hektarów pola w lekkiej i średnio ciężkiej ziemi i chce kupić ciągnik.

Waham się pomiedzy U 330 i U 360. mam około 14 tysięcy które moge przeznaczyć na kupno ciągnika. Który wybrać?

kupuj 30stke lub wladimirca z przerobiona wajcha od biegow 60tka zezre cie w calosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz 60 to kup sobie C 360 3p.

Pali w ciężkiej robocie 4 litry ON a tak przeciętnie to 3 - 3,5l na mth czyli prawie tylko co 330 a roboty zrobi dużo więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup se silnik od trzydziechy i se go zaloz do swojej dwudziestki piatki to bedziesz mial moc jak w trzydziestce

racja z ta przerobka to zawielki klopot musialbys wymienic kilka elementow lepiej zdobyc gdzies silnik z trzydziestki

 

/edit1

moim zdaniem to przesadzacie z atakami na emki.

wcale nie sa takie zle

w zupelnosci sie zgadzam moja emka rok prod 1986 na garancji dwa razy wymiana zabezpieczenia kola zebatego w przekladi glownej w skrzyni biegow po gwarancji zabezpieczenie zostalo przerobione wg. wzoru z c325 od tegoczasu swiety spokoj 2000mtg zapieczone pierscienie teraz ma4900mtg zima czeka ja wymiana koncowek wtryskiwaczy oraz regeneracja pompy wtryskowej

 

/edit2

wszyscy medytuja o tym czy 330 uciangnie zetke czy nie maluchem ciagnalem przyczepe 1100kg tez pocijechal osobiscie mam claas bubi|s jest to prasa sredniego zgniotu i uwazam ze jest ona lepiej dostosowana do tak lekkiego ciagnika .zapinam prase doniej przyczepe i w jednym przejezdzie mam zrobiona calosc wydaje mi sie do zetki ciapek jest odrobine za slaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak wam wychodzi tależowanie 30 jakie tależówki podczepiacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja co roku pożyczam od sąsiada talerzówke nie wiem jaka to dokladnie jest ale jest dosyc ciezka taka pod 60 -tke musze ja brac bo u mnie jest gnida na rzysku po zycie i koles zawsze co kosi to wysoko po kolana wiec nie idze tego udrapac bo sie zapycha wiec biore talerzowke od sasiada moim zdaniem idzie calkiem calkiem na 4 ale w tym roku bylo sucho i musialem polozyc pustaka pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jakimi pługami orzecie swojmi 30 dziadek zazwyczaj 2 ale próbowaliśmy 3 szło ale bardzo ciężko na nezaciężkiej ziemi

Zamierzam troche przez wakacje poprzerabiać dziadka 30 ma już lampy od nowych ursusów te prostokątne na przód chce założyć w masce 2 lampy halogenowe plus 2 na kabinie i 2 z tyłu mam tagrzepytanie 30 ta ma kabine standartową dla 30 czyli z tym plandekowym dachem co byście proponowali za tą plandeke z czego byście wykonali ten dach myśle o blasze jakieś albo jakiś plastik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są plastki nie jest to takie drogie kup i problem z głowy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIem że można kupić jakieś dachy do takich kabin bo sąsiad kupował( ma teraz taki z białego plastiku ogólnie płaski nie jakieś cudo ) możesz sie pobawić z kawałkiem blachy i sam coś stworzyć. Gotowe dachy te grube nie mają zastosowania w tych kabinach.

PS. Jak zrobisz zapodaj fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie wlasnie wymienilem czop w przednim kole bo gwint byl juz zdarty w "30-stce" wraz z lozyskami i od tej pory przy max predkosci oba kola wariuja, caly przod mi lata, wyglada to mniej wiecej tak jakbym kreci kierownica raz w jedna strone a zaraz odbijal w druga. Co moze byc tego przyczyna, czyzby zbieznosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luzy na kołach polikwidowane, koncówki drążków mogą być wybite albo kolumna ma luz łatwo sprawdzić robic krótkie ruch w lewo w prawo i parzeć czy koła sie ruszaja czy gdzieś coś stuka ,bo mało prawdopodobne zeby było tak mocno wyrobione mocowanie przedniej osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może słabo dokręciłeś Spróbuj odkręcić dekiel przykrywający piastę i dokręcić bo może jak łożyska nowe to dojść nie chciały Bo jak się zaczeło po wymianie to co może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nawet drugi raz zdejmowalm cale kolo i patrzylem czy lozysko dobrze nabilem napewno jest dobrze dokrecone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeguby masz dobre ja jak miałem powybijane to miałem tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz możesz mieć na klinu, przegubach i kolumnie. Pod klin możesz podłożyć jakąś blaszkę, przegub wymienić a na kolumnie dokręcić taką śrubką na śrubokręt zokontrowaną przez nakrętkę bodajże 27.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ansu

jeśli to twoja trzydziecha to Napisz cos więcej o tym wspomaganiu .Ile Dałes za orbitrol,jakiej on produkcji,z czego ta pompka i czy wytrzyma w takich kołach,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...