Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Trzech moich znajomych ma wspomaganie w C330 z orbitrolem i pompą samochodową i działa OK. jak zrobi się cieplej będę miał i ja

 

Jestem w stanie załatwić nowy orbitrol Ognibene STZ OR 80 Cu=80 Pmax=140bar za około 450zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzoęki ale musze to wszystko jeszcze przemyśleć jak zrobisz zrób fotki co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprzedam zeskanowaną instrukcję do ciągnika C330 oraz motoroweru Komar w formacie PDF lub innym tel. 507 390 013 lub 697 398 013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ile chcesz za ta ksiazke ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Trzech moich znajomych ma wspomaganie w C330 z orbitrolem i pompą samochodową i działa OK. jak zrobi się cieplej będę miał i ja

 

Jestem w stanie załatwić nowy orbitrol Ognibene STZ OR 80 Cu=80 Pmax=140bar za około 450zł

Mógłbyś troszkę więcej o tym wspomaganiu ----od czego ta pompa,jak napędzana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Sprzedam zeskanowaną instrukcję do ciągnika C330 oraz motoroweru Komar w formacie PDF lub innym tel. 507 390 013 lub 697 398 013

za instrukcję do C-330 cena 10 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cena za instrukcję do C330-15zł. do Komar-10zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

znam kogoś kto chętnie by się ze mną zamienił ciągnikami:on chce mi dać C360-3P z 1987 roku a ja miałbym mu za to dać c330 z 1986.

 

Myk jest taki ze moja 330 ma przebieg 7tysięcy motogodzin a jego 360 3P ma przejechane 1200 motogodzni, ale tam był kiedyś przegrzany w silnik w tym 3P , ale już jest po remoncie. Właściecielem tej 360 3P jest kuzynem żony mojego brata, a mój brat jest mechanikiem i od samego początku naprawił tą 360 3P wieć wiem na pewno że przebieg jest orginalny i ciągnik ten to nie lipa. Brat tylko mówił, z że trzeba w tym 3P silnik trochę poprawić, bo wtedy jak go robili to własciciel nie miał pieniędzy i wymienili tylko to co musieli

 

Co o tym myślicie?opłaca sie taka zamiana?Dodam że pilnie potrzebuje ciągnika w granicach 50 koni i zasatanwaiłem się nad kupnem zwykłej 360 albo mf255.Ciągnik ten potrzebuje do prasy kostkujacej, i do lżejszych prac w gospodarstwie. No może czasami do pługa bym go zaczepił. Tylko niech mi nikt nie pisze żebym brał 7211 albo coś większego bo nie mam kasy. Napiszcie tylko co myślicie o 360 3P i takiej zamianie. Czy 360 3P jest lepsza czy gorsza od takiej 4 cylindrowej 360???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

JA BYM BEZ ZASTANOWIENIA SIE ZAMIENIL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JA BYM BEZ ZASTANOWIENIA SIE ZAMIENIL

 

a ja dokupil zwykla 60, wiecej pali, ale lepiej sobie radzi z ciezszym sprzetem niz 3P

no ale to juz wydatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie żadnego cięższego sprzętu do tej 360 3P bym nie zakładał, bo od cięzkich robót jest Ursus 1214 Ten 360 3P to ma być właśnie do takich zadań jak:opryskiwacz, sadzrak ziemniaczana, kombajn ziemniaczany, wyjątkowo jakaś orka na 2 skiby, kopanie ziemniaków, jazda tu i tam z przyczpą na 4 tony, rotacyjna, przracanie sianaitd. Nie wydaje mi się aby to był problem dla 360 3P jeśli teraz 330 z tym sobie radzi. Tylko czy w ten perkins jest wytrzymały i ile to dokładnie pali?Dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to spoko, w tym sobie poradzi

 

3P jest szybszy na drodze niz zwykla 60, (ale nie moja )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre sa mf255 do lekkich prac najlepsze i plug 2 skibowy pociagna dosc sprawnie, ale sa dosc drogie i nieraz nim mocy brakuje, dlatego c360 byla by lepsza do ciezszej pracy, jest troche ciezsza i silniejsza...

ale jak masz mozliwosc zamiany c330 na c360-3p to tez bedzie to dobre rozwiazanie, w koncu silniki perkinsa dobrze sie sprawuja...

 

/edit

do takich zadań jak:opryskiwacz, sadzrak ziemniaczana, kombajn ziemniaczany, wyjątkowo jakaś orka na 2 skiby, kopanie ziemniaków, jazda tu i tam z przyczpą na 4 tony, rotacyjna, przracanie sianaitd.

Tylko do takich prac jak u mnie, bo mam c360 i mf255 najlepiej się nadaje jednak mf, ponieważ ma węższe ogumienie(opryski, sadzenie i kopanie kartofli) i niezależny podnośnik i napęd wałka przekaźnika mocy( w kosiarce rotacyjnej i opryskiwaczu to jednak bardzo ułatwia życie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
do takich zadań jak:opryskiwacz, sadzrak ziemniaczana, kombajn ziemniaczany, wyjątkowo jakaś orka na 2 skiby, kopanie ziemniaków, jazda tu i tam z przyczpą na 4 tony, rotacyjna, przracanie sianaitd.

Tylko do takich prac jak u mnie, bo mam c360 i mf255 najlepiej się nadaje jednak mf, ponieważ ma węższe ogumienie(opryski, sadzenie i kopanie kartofli) i niezależny podnośnik i napęd wałka przekaźnika mocy( w kosiarce rotacyjnej i opryskiwaczu to jednak bardzo ułatwia życie)...

 

o co chodzi z tym niezależnym wałkiem i podnośnikiem? czy to chodzi o to ze w 360 nie da się podnieść maszyny bez włanaczania wałka? Tak to jest zrobione w 360? w 360 też się chyba da założyć węższe ogumienie

 

czyli jednak polecacie mi tą zamianę? Mi tam moja 330 nie wadzi tylko chciałbym ciągnik miał mniejszy przebieg, bo ta moja 330 sprawuje się jak na razie bez zarzutu ale to wszystko możliwe bo nie zaglądałem do skrzyni i nie wiem co tam w trawie piszczy. Nic się nie działo to nie zaglądałem silnik w mojej 330 też dobry. Najbardziej w tej 360 3P spodaobał mi się przebieg i to że to jest przebeig prawdziwy bo jakby ta 360 3P miała przebieg np 7 tysięcy motogodzin tak jak moja 330 to bym się nie wymienił bo słyszałem że 360 mają słabą skrzynię i blokda nie działa, więc pewnie trzeba by to nieustannie remontować 330 chyba jest nieco trwalszym traktorem niż 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w 3P, ale C-360 nie da sie wlaczyc podnoszenie przy wylaczonym WOM, po prostu musi chodzic.

 

Jesli ci C-330 wystarcza to nie zmieniaj, 3P bedzie wiecej palic.

 

Moja C-330 ma juz ponad 20 lat i nie miala kapitalki, wszystkie orki jak do tej pory wykonywala plugiem 2skiby do glebokiej 4-skiby podorywki.

Oprocz tego cale sianokosy ok15ha przewracanie zzwozka itp itd, opryski, slowem wsio.

 

U mnie C-360 pracuja z prasa Z-224/1, rozrzutnikiem obornika (3,5T), silosokombajn jednorzedowy do kukurydzy i kosiarka rotacyjna (czeska), teraz zakupiono dopiero plug 4skiby i bedzie z nimi biegac C-360.

 

Wszystko inne wykonuje sie C-330 z racji oszczednosci paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi o to ze w 360 nie da się podnieść maszyny bez włanaczania wałka? Tak to jest zrobione w 360? w 360 też się chyba da założyć węższe ogumienie

no tak jest jak walek jest wyłaczony to pompa tez jest wylaczona, dlatego zeby podniest raniona musisz właczyć pompe a z nia odrazu zawłacza sie wałek...

ogumienie to juz podrzedna sprawa...

a z tego co sie orientuje to 3P maja podobne a nieraz nawet takie same skrzynie jak c360...

 

teraz zakupiono dopiero plug 4skiby i bedzie z nimi biegac C-360.

to chyba jakis podorywkowy ten pług jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz zakupiono dopiero plug 4skiby i bedzie z nimi biegac C-360.

to chyba jakis podorywkowy ten pług jest

 

nie, 4 skiba bedzie odkrecana do orki, a przykrecana do podorywek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
chodzi o to ze w 360 nie da się podnieść maszyny bez włanaczania wałka? Tak to jest zrobione w 360? w 360 też się chyba da założyć węższe ogumienie

no tak jest jak walek jest wyłaczony to pompa tez jest wylaczona, dlatego zeby podniest raniona musisz właczyć pompe a z nia odrazu zawłacza sie wałek...

ogumienie to juz podrzedna sprawa...

a z tego co sie orientuje to 3P maja podobne a nieraz nawet takie same skrzynie jak c360...

 

teraz zakupiono dopiero plug 4skiby i bedzie z nimi biegac C-360.

to chyba jakis podorywkowy ten pług jest

 

Kto to coś takiego wymyślił z tym wałkiem i podnośniekiem???To chyba ruscy po pijanemu by lepszy ciągnik zrobili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam pana G

Otoż moje zdanie jest takie.

Faktycznie w c-360 3P zreszta tak jak i w c-360 jeśli nie włączy się WOM-u to pompa od podnośnika nie działa !! i Tak było jest i bedzie. Można sie przyzwyczaić ale nie powiem bo zdarzają sie prace kiedy przez to sie troche wszystko komplikuje.

Co do zamiany to ja bym sie zamienił!! Sam właśnie mam zamiar sprzedac swojego c-330 a do c-360 3P kupic wąskie koła i nim robić wszystkie lekkie prace. Już w tamtym roku pożyczyłem od kuzyna jego 3P z wąskimi kołami i np. sadzenie ziemniaków wygladło zupełnie inaczej .

Mojego 3P mam od nowości jest z 1991r. ma zrobione 3500 mtg i jeszcze nigdy nie robiłem remontu, dopiero w tym roku poszedł do mechanika ale tylko po to aby go pouszczelniał bo strasznie z niego olej leciał (głównie z wałka na którym są osadzone pedały). Tak czy siak ja jestesm za zamiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W zetorze problem wałka rozwiązano wprowadzając dodatkowy skok dzwigni(o jeden więcej niż w 60-tce).Dlaczego ursus do tego nie doszedł Apropo jeszcze tego wałka ---kiedyś gościowi o mało co nie obcieło palców u ręki ,a było to tak;po skoszeniu pola listwówką chciał ją złożyć do pozycji transportowej.Oczywiście musiał najwpierw wyłaczyć przekażnik,jak go wyłaczył iustawił listwę kosiarki w pionie to nie mógł jej podnieść ,bo nie działała pompa podnośnika ,jak właczył pompę to przekażnik poszedł w ruch a z nim i kosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że wszyscy znają C-360 na wylot i jak widać byłem w błędzie.

Powyższy ciągnik ma pięć położeń lewej dźwigni, tej odpowiedzialnej za wałek i pompę hydrauliczną. Oto one (od dołu/najniższego położenia):

1. Włączony WOM i pompa.

2. Luz

3. Włączony WOM zależny od biegów

4. Luz

5. Włączona pompa. Nie wolno jeździć na piatym biegu.

 

PS. Do rozmów o C-360-3P zapraszam do odpowiedniego tematu. Robicie tu tylko bałagan.

PS2. Ja prostuje waszę niewiedzę co do pompy i wałka w C-360.

 

/edit w pkt 3 dopisano "zależny od biegów"

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja myślałem, że wszyscy znają C-360 na wylot i jak widać byłem w błędzie.

Powyższy ciągnik ma pięć położeń lewej dźwigni, tej odpowiedzialnej za wałek i pompę hydrauliczną. Oto one (od dołu/najniższego położenia):

1. Włączony WOM i pompa.

2. Luz

3. Włączony WOM

4. Luz

5. Włączona pompa. Nie wolno jeździć na piatym biegu.

 

PS. Do rozmów o C-360-3P zapraszam do odpowiedniego tematu. Robicie tu tylko bałagan.

PS2. Ja prostuje waszę niewiedzę co do pompy i wałka w C-360.

Co do punktu 5. To większość użytkowników tych ciągników nie stosuje się do niego. Ta opcja jest jedynym sposobem w extremalnych warunkach aby podnieć wieksze ciężary lub zwiększyć wydajność pompy zwłaszcza przy wycinakach do kiszonek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A ja myślałem, że wszyscy znają C-360 na wylot i jak widać byłem w błędzie.

Powyższy ciągnik ma pięć położeń lewej dźwigni, tej odpowiedzialnej za wałek i pompę hydrauliczną. Oto one (od dołu/najniższego położenia):

1. Włączony WOM i pompa.

2. Luz

3. Włączony WOM zależny od biegów

4. Luz

5. Włączona pompa. Nie wolno jeździć na piatym biegu.

 

PS. Do rozmów o C-360-3P zapraszam do odpowiedniego tematu. Robicie tu tylko bałagan.

PS2. Ja prostuje waszę niewiedzę co do pompy i wałka w C-360.

 

/edit w pkt 3 dopisano "zależny od biegów"

A gdzie tu masz pozycję,przy której jest włączona pompa zalężnie od obr. silnika i jednocześnie nie działa WOM Takie ustawienie jest możliwe jedynie w zetorach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...