Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pisałem juz ę w moim mful nieda się włączyć przedni napęd , na polu zalączyłem go przez blokadę ale po robocie niedał mi sie wyłaczyc , w trakcie jazdy sie wyłancza jadą wiecej jak 12 km/h ale chciałbym go wyłączyć więc pomyślałem ze to może wina przełącznika i przełozyłem ten od blokady ale tak samo niemągę go wyłączyc . CO może byc więcej że niemogę go wyłączyć . Kiedys juz tak było ale dał sie po paru prubach wyłączyć i potem było dobrze a teraz to wogule . Pomocy zgóry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

Odwiedzalem to forum jak gośc, ale teraz mam mały problem przeczytalem wszystkie posty ,ale nieznalazlem odpowiedzi moj ferdek chodzi naprawde super, ale przestał mi sie rozłaczac przod, tzn kontrolka gaśnie a przod i tak ciągnie, na wejsciu na elektrozawor jest zawsze napiecie okolo12,34v, czy wcisne klawisz czy nie, a wiem ze powinno w ktorejs kolejnosci go niebyć, a łacznie z tym od jakiegos czasu gdy jeszcze sie nierozgrzal przy jezdzie i zahamowaniu włacza sie lampka od przodu ze niby sie włacza ale jak ciepły to ni hu hu, jestem totalnie zielony, ciagnik jest bankowo z maja 1994 mimo ze ma przeszlo 7tys mth, niemam problemu zadnego z biegami czy innymi podzespolami tylko to...widze że na forum jest grono osób ktore naprawde sie znaja wiec prosze o pomoc z góry dzięki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedni napęd przy hamowaniu powinien się włączyć, więc nie patrzył bym na to jako usterkę, pytanie tylko dlaczego na ciepłym oleju się nie włącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że to nieusterka i tak powinno działac, ze sie właczy przy hamowaniu, może źle sie wyraziłem, rzecz w tym że kontrolka tylko gasnie od przedniego napedu, gdy sie wyłaczy go po uprzednim odpaleniu wcisnieciu hamulca i nacisnieciu, wiec kontrolka gasnie a przod nadal ciagnie, i zaswieca sie przy hamowaniu poki ciagnik sie niezagrzeje,a pozniej nic.., myslalem ze moze wina hydrauliki ale speedshift przeskakuje szybko,

WOM tez szbko sie włacza, a przeciez to wszystko jest na obwodzie niskiego cisnienia wiec to raczej nie to, wzglednie, siłownik od właczaniu przodu, ale chyba najpewniej to cos z elektryka skoro, czy sie włacza czy wyłacza przyciskiem przodek, to tam stale jest napiecie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem, że to nieusterka i tak powinno działac, ze sie właczy przy hamowaniu, może źle sie wyraziłem, rzecz w tym że kontrolka tylko gasnie od przedniego napedu, gdy sie wyłaczy go po uprzednim odpaleniu wcisnieciu hamulca i nacisnieciu, wiec kontrolka gasnie a przod nadal ciagnie, i zaswieca sie przy hamowaniu poki ciagnik sie niezagrzeje,a pozniej nic.., myslalem ze moze wina hydrauliki ale speedshift przeskakuje szybko,

WOM tez szbko sie włacza, a przeciez to wszystko jest na obwodzie niskiego cisnienia wiec to raczej nie to, wzglednie, siłownik od właczaniu przodu, ale chyba najpewniej to cos z elektryka skoro, czy sie włacza czy wyłacza przyciskiem przodek, to tam stale jest napiecie..

odezwij się na gg 11716213 może cos da się z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może handlarz zaczynają obniżać ceny wreszcie, już się "nachapali" wystarczająco. Znam jednego nawet dobrze, mówił, że nic nie idzie, wszystkie graty stoją i nie ma zainteresowania. Więc może to jest przyczyną obniżek cen. Nawet nie wiecie, jaką kasę oni biją na tym używanym sprzęcie. Pewien mechanik, który naprawia czasami u handlarzy sprzęty mówił mi, że jak przywozilo po kilka troche nowszych ciągników, to dostawali czasami gratis jakiś starszy, np 3080 albo 3090 a tutaj sprzedawali go za 30-35 tysięcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi gratisami troche przesadzil chyba ale faktycznie popsuty ciagnik mozna kupic dosyc tanio co do tego że nie jdzie rynek jest zapchany już a jeśli ktos chce wydac trochę kasy rozglada się za nowym z prowu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi chandlarzami to jest prawda ze dostaja gratisy jak nakupuja wiecej maszyn i te gratisy wcale nie sa zle a co do zastoju na rynku uzywanych maszyn to nic dziwnego w tym czsie po nowym roku tal luty marzec wszystko sie ruszy a pozatym jak ludzie maja te graty kupowac jak za stare trupy chca po 30 -40 tysi i jeszcze trzeba w nie wkladac zeby bylo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

morze ktos wie jaki olej wlac do skrzyni biegow mf 3085,mam na mysli tani a dobry.dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!!!

morze ktos wie jaki olej wlac do skrzyni biegow mf 3085,mam na mysli tani a dobry.dzieki za pomoc

 

 

 

Polecam AGRO STU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BP terrac, ale jest drogi. W przysłości może zaleje tym Agro Stou, ale to zalezy, jak się będzie sprawował użytkownikom, którzy niedawno zalali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziala sprzeglo zarazpo odpaleniu. Nie jest to wina pompki hamulcowej poniewaz jest wymieniona na nowa. Czy zna ktos przyczyne?? z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest zapowietrzony układ tym bardziej jeśli grzebałeś w hydraulice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pewnie sie zapowietrza. ale za kazdym dluzszym postojem traktora. ok tydzien. dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mam problem nigdzie nie mogę dostać reflektorów do mf 6170, może ktoś wie gdzie mogę je dostać? Bymbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek namiary. Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba mi napędu na przód, ciągnik ma wykonywać lżejsze prace typu opryskiwanie, rozsiewanie nawozu, wywieść przywieść przyczepę, dlatego nie trzeba mi przodu od cięższych prac mam innego. Proszę o dalsze opinie o tym ciągniku będę wdzięczny za każdą wypowiedz czy warto kupić go http://agrostar.otomoto.pl/inny-massey-ferguson-3060-ursus-mtz-zetor-T820148.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie do lekkich prac tylko 2wd jest zwrotny mniej spali itd jednak co do modelu chyba bym sie nie zdecytdowal kup sovbie jakiś prosty w budowie i opsłudze ciagnik np mf390.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...